لینک فالو چیست؟ مقایسه لینک فالو با لینک های نوفالو

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینک فالو و نوفالو چیست؟

فهرست مطالب

اگر در زمینه ی لینک بیلدینگ، روابط عمومی دیجیتال (digital PR) یا تکنیکال سئو (technical SEO) تازه کار هستید، احتمالا اسم لینک فالو و نوفالو و نحوه ی استفاده ی آن ها زیاد به گوشتان خورده است.

از سال 2005، ویژگی لینک نوفالو برای دور نگه داشتن اسپمر ها و دادن فرصت به سئو کاران  برای پاکسازی پروفایل بک لینک سایتشان استفاده می شد.  اما بعد از آن، نوع لینک هایی که باید استفاده میشد و نحوه ی درک گوگل از آن ها بسیار تغییر کرده است.

در این پست، به اینکه لینک فالو چیست و تفاوت بین لینک فالو و نوفالو پرداخته ایم، اینکه چه زمانی باید از لینک نوفالو استفاده کنید، و اینکه چگونه بر استراتژی سئو شما تاثیر می گذارند را توضیح می دهیم.

لینک فالو چیست؟

لینک فالو چیست

لینک فالو به لینک عادی گفته می شود که به وب سایت شما داده می شود و به این معنا است که می خواهیم گوگل سایتی که لینک شده را دنبال کند و همچنین به عنوان بک لینک نیز شناخته می شود.

وقتی سایت دیگری به وب سایت شما لینک استانداردی می دهد، می تواند به طور مستقیم روی رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو تاثیر بگذارد. هرچه سایت مبدا اعتبار و ارزش بیشتری داشته باشد، آن ارزش و اعتبار به وب سایت شما منتقل می شود و روی E.A.T  گوگل شما تاثیر می گذارد.

بک لینک ها نحوه ی کراول کردن ربات های گوگل در وب هستند با هدف اینکه متوجه شوند که چه صفحات و سایت هایی سزاوار رتبه ی بالا در نمایش موتور های جستجو را دارند و کدام سایت ها این شرایط را ندارند. خزنده ها بطور کامل و دقیق ثبت می کنند که چه کسانی به چه کسانی در فروم ها، کامنت ها، پست ها، پست های وبلاگ، سوشال مدیا، و سایر محتوای تولید شده، لینک داده اند. این تبادل لینک منجر به link juice و یا همان انتقال page authority ارزش یک صفحه به صفحه ی دیگر می شود و به موتور های جستجو را متوجه می سازد که کدام وب سایت ها اعتبار بیشتری نسبت به سایر رقبایشان دارند.

برای مثال فرض کنید که یک سایت معتبر با رتبه ی بالا به شما لینک می دهد؛ سپس گوگل سایت شما را نیز به عنوان یک سایت قابل اطمینان می بیند و ممکن است page rank شما را نیز افزایش دهد. این موضوع می تواند رتبه ی شما را در نتایج موتور های جستجو نیز افزایش دهد که این خود به معنی افزایش ترافیک سایت است.

لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو چیست

اگر به تگ <a> ویژگی rel=Nofollow را اضافه کنیم، به لینک نوفالو تبدیل می شود. اضافه کردن این تگ به این معناست که آن لینک روی رتبه بندی موتور های جستجو تاثیری نمی گذارد و گوگل آن ها را کراول نمی کند.

تگ های نوفالو به ربات های گوگل می گوید که: “این رو حساب نکن” و یا “من این لینک رو ضمانت نمی کنم”. این کار برای محافظت از پروفایل بک لینک شما و جلوگیری از اسپم های احتمالی مثل قسمت اسپم کامنت ها که لینک دارد، یا link schemed و یا حتی اضافه کردن لینک شما به صفحات نامرتبط یا انجام می شود.

 با معرفی تگ های نوفالو، این اقدامات متوقف نشده اما به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

اما باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که زمانی که می خواهید خرید بک لینک انجام دهید سعی کنید هم لینک های فالو دریافت کنید و هم لینک های نوفالو، زیرا اگر شما همه ی لینک هایتان فالو باشد موتورهای جستجو به آن شک خواهد کرد به همین دلیل برای طبیعی جلوه دادن این بک لینک ها باید هم لینک فالو داشته باشید هم لینک نوفالو.

از کجا بفهمیم لینک نوفالو است؟

لینک های فالو و نوفالو در ظاهر هیچ تفاوتی ندارند؛ تفاوت آن ها هنگامی مشخص می شود که شما به کد HTML آن ها نگاه کنید.

برای مثال این نمونه از یک لینک فالو است:

<a href=”https://razbacklink.com“>buy backlink</a>

درحالی که لینک نوفالو به این شکل است (در کد HTML آن تگ rel=Nofollow را می بینید):

<a href=”https://razbacklink.com” rel=”nofollow”>buy backlink</a>

همانطور که می بینید،تنها فرق کد HTML آن ها، وجود تگ rel=Nofollow در کد لینک نوفالو است.

شما می توانید با قرار دادن متا تگ ربات همه ی لینک های وب سایتتان را به طور همزمان نوفالو کنید. اگرچه انجام این کار به طور اختصاصی و با قرار دادن تگ در کد HTML رایج تر است؛ زیرا به شما این اجازه را می دهد که بعضی از لینک ها را نو فالو کنید و اجازه دهید که بقیه ی لینک ها به صورت فالو بمانند.

آیا لینک های نوفالو بی ارزش هستند؟

تگ نوفالو به این معنی است  که ربات های گوگل آن لینک را کراول نمی کنند، اما به این معنی نیست که آن صفحه را نمی توان با الگوریتم های گوگل پیدا کرد برای مثال از طریق followed link یا لینک ورودی inbound link از جایی دیگر موتورهای جستجو می تواند به این نوع از لینک ها دسترسی پیدا کند.

در گذشته، سئو کاران از لینک های نوفالو برای دستکاری کردن پیج رنک خود استفاده می کردند؛ از مارس 2020، گوگل اعلام کرد که تگ های نوفالو فقط به عنوان یک راهنما و نه دستورالعمل استفاده می شوند، به این معنی که آن ها خود درمورد اعتماد و یا عدم اعتماد به یک وب سایت تصمیم می گیرند.

دراصل، سایتی با 9 لینک فالو و 1 لینک نوفالو دارای 10 بک لینک از نظر گوگل است.

اگرچه تلاش برای دستکاری پیج رنک خود با تگ های نوفالو ممکن است وسوسه انگیر به نظر برسد، اما باید بدانید که لینک های نوفالو در کنار لینک های فالو ارزشمند می شوند، شما زمانی که می خواهید لینک سازی انجام دهید هم لینک فالو ایجاد کنید و هم لینک نوفالو، زیرا بدین شکل موتورهای جستجو آن را بررسی خواهد کرد و تاثیر مثبت خود را بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. و راه بهتر این است که روی تولید محتوای با کیفیت و محتوایی که ارزش لینک دادن را دارد و ساختن لینک های خارجی به منابع مرتبط تر، تمرکز کنیم و این را نیز فراموش نکنیم.

کدام لینک ها را باید نوفالو کرد؟

مواردی در یک بک لینک پروفایل طبیعی وجود دارد که لازم است لینک ها نوفالو باشند.

برای مثال تبلیغات، محتوای اسپانسری، لینک های تبلیغاتی، و دیگر لینک های پولی باید نوفالو باشند. این به شما کمک می کند که به گوگل نشان دهید که درحال تلاش برای دستکاری پیج رنک خود نیستید.

اگر در وب سایت شما محتوای user-generated تولید می شود مانند کامنت های یک وبلاگ یا فروم ها (تالار های گفتگو)، در اینجا نیز لینک ها باید نوفالو باشند.

  • شبکه های اجتماعی
  • تبلیغات بنری
  • لینک های بخش نظرات کاربر (کامنت)
  • لینک های قرار گرفته در دیدگاه ها و فروم ها

آیا لینک های نوفالو باعث افت رتبه می شوند؟

اگر اصول اولیه لینک های فالو و نوفالو را متوجه شده باشید به هیچ عنوان توسط موتورهای جستجو جریمه نخواهید شد.

اما اگر از لینک های نوفالو به روشی غیر طبیعی استفاده می کنید و یا سعی در دستکاری پیج رنک خود دارید، استفاده ی غلط از لینک های نوفالو ممکن است منجر به جریمه ی گوگل شود و به رتبه بندی دامنه ی شما آسیب بزند. اما لینک های نوفالو به خودی خود هیچ ضرری برای سئو سایت شما ندارد و بالعکس اگر با استراتژی درست پیش بروید باعث بهتر شدن رتبه سایت شما و افزایش دامین آتوریتی سایت شما نیز خواهد شد.

گوگل الگوریتم خود را در طول سال به روز رسانی می کند، و مدام در حال اجرای ترفند هایی است که می تواند بر سئو سایت شما تاثیر بگذارد.

اگر نیاز به مشاوره دارید قبل از خرید بک لینک حتما با مشاوران راز بک لینک تماس حاصل نمایید تا به شما در این راه کمک کنند.

ویژگی لینک فالو چیست؟

ویژگی لینک فالو چیست؟

لینک فالو برخی ویژگی‌های مهم و مفیدی دارد که برای بهینه‌ سازی وبسایت شما می‌تواند مؤثر باشد:

بهبود رتبه با لینک فالو

لینک‌های فالو به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که وبسایت شما از نظر دیگران ارزشمند است و برخوردار از محتوا و منابعی است که یک لینک ایجاد شده است. این موضوع می‌تواند باعث بهبود رتبه‌بندی وبسایت شما در نتایج جستجو گردد.

افزایش دامین آتوریتی

لینک های فالو علاوه بر اینکه باعث افزایش رتبه شما در نتایج جستجو می شود، اگر بتوانید از سایت هایی با دامین آتوریتی بالا لینک بگیرید این اعتبار دامنه کمی به دامنه سایت شما نیز منتقل خواهد شد و باعث افزایش دامین آتوریتی سایت شما نیز خواهد شد. در سایت راز بک لینک ما پکیج مخصوص برای افزایش دامین آتوریتی داریم، که همه ی لینک ها بصورت دائمی ایجاد می شود. برای خرید بک لینک دائمی می توانید به بخش خرید بک لینک مراجعه نمایید.

جذب ترافیک

لینک فالو می‌تواند منجر به جذب ترافیک بیشتر به وبسایت شما شود. زمانی که یک وبسایت معتبر به لینک شما لینک می‌دهد، کاربرانی که به آن وبسایت دسترسی دارند، ممکن است به عنوان یک منبع معتبر لینک شما را باز کنند و وارد وبسایت شما شوند. اگر محتوای سایت شما ارزشمند باشد و ظاهر سایت شما کاربرپسند باشد احتمال اینکه بیشتر در سایت شما باشد و دوباره به سایت شما سر بزنند زیاد است. این باعث خواهد شد که سئو وب سایت شما رشد چشمگیری داشته باشد.

 

تأثیر لینک فالو در بهینه‌سازی سئو

استفاده از لینک‌های فالو در بهینه‌سازی سئو می‌تواند تأثیرات مثبتی بر رتبه‌بندی وبسایت شما داشته باشد:

افزایش قدرت صفحه

با داشتن لینک‌های فالو به صفحات مختلف وبسایت خود، قدرت و اعتبار آن صفحات در موتورهای جستجو افزایش می‌یابد. این می‌تواند باعث بهبود رتبه صفحات وبسایت شما در نتایج جستجو شود.

بهبود موقعیت در نتایج جستجو

لینک‌های فالو می‌توانند به شما کمک کنند تا در نتایج جستجو با کلمات کلیدی مرتبط وبسایت خود بهتر دیده شوید. زمانی که لینک‌های فالو از وبسایت‌های معتبر و با رتبه بالا به وبسایت شما لینک دهد، این می‌تواند به بهبود موقعیت شما در صفحات نتایج جستجو کمک کند.

جلب توجه موتورهای جستجو

موتورهای جستجو همواره به دنبال محتوا و منابع معتبر هستند. لینک‌های فالو می‌توانند به موتورهای جستجو اشاره کنند که وبسایت شما نیز از این دست منابع است. این می‌تواند باعث جلب توجه بیشتر موتورهای جستجو به وبسایت شما شود.

راهبردهای استفاده از لینک فالو در سئو

استفاده هوشمندانه از لینک‌های فالو در سئو می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی وبسایت شما کمک کند. برخی از راهبردهای مهم در استفاده از لینک فالو عبارتند از:

لینک‌ داخلی

استفاده از لینک‌ داخلی به صفحات دیگر وبسایت خود، می‌تواند به بهبود ساختار داخلی وبسایت و تقویت لینک‌های فالو در آن کمک کند. با لینک دادن به صفحات مرتبط و با ارزش از صفحات دیگر، اعتبار و رتبه صفحات مرتبط نیز افزایش خواهد یافت.

لینک‌ خارجی

همچنین، لینک‌ دادن به وبسایت‌های خارجی معتبر و مرتبط نیز می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی وبسایت شما کمک کند. با لینک دادن به وبسایت‌های با اعتبار و محتوای مرتبط، احتمال دریافت لینک‌های فالو افزایش می‌یابد.

ایجاد لینک‌ های متنوع

تنوع در لینک‌ های فالو می‌تواند بهترین راه برای بهبود سئو و جلب توجه موتورهای جستجو باشد. استفاده از لینک‌ های متنوع از نظر محتوا، انکرها، عنوان و منبع، می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی وبسایت شما کمک کند.

جمع بندی

در این بخش به اینکه لینک فالو چیست و چه فرقی با لینک های نوفالو دارد پرداختیم و گفتیم که برای داشتن یک استراتژی لینک بیلدینگ باید هم از لینک فالو استفاده کنیم و هم لینک نوفالو. زیرا بدین طریق ما می توانیم به موتورهای جستجو نشان دهیم که بک لینک هایی که ایجاد کردیم بک لینک طبیعی می باشد. اگر شما هم میخواهید سئو سایت خود را بهبود دهید می توانید پکیج های بک لینک ما را تهیه نمایید. مزیتی که پکیج بک لینک راز بک لینک دارد این است که تمامی بک لینک های ما بصورت دستی و طبیعی ساخته می شود و بصورت دائمی می باشد.

 

 

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *