چگونه محتوایی بسازیم که بک لینک جذب کند؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
چگونه محتوایی بسازیم که بک لینک جذب کند؟

فهرست مطالب

اگر از هر بازاریاب محتوا (content marketer) بپرسید، به شما خواهند گفت که چقدر گرفتن بک لینک به محتوای آن ها، برایشان لذت بخش و رضایت بخش است.

بک لینک (backlinks) به زبان ساده یعنی هنگامی که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می دهد، درواقع یک بک لینک ساخته شده است. موتورهای جستجو به بک لینک ها بسیار علاقه دارند بنابراین صفحه هایی که بک لینک می گیرند، رتبه ی آن ها در رتبه بندی صفحات توسط موتور های جستجو افزایش می یابد.

گوگل بک لینک دامنه های منحصر به فرد را به عنوان “رای اعتماد” در نظر می گیرد. هرچه صفحه ی شما رای بیشتری کسب کند، شانس وب سایت شما در رتبه بندی جستجوی صفحات مرتبط افزایش می یابد.

با این حال، همه ی بک لینک ها ارزش یکسانی ندارند. بک لینک هایی از سایت های معتبر، قابل اطمینان و محبوب با ارزش تر از بک لینک هایی از سایت های غیر محبوب و اسپم هستند.

اکنون که اهمیت بک لینک ها را درک کردید، سوال بعدی این است که چگونه محتوایی تولید کنید که ارزش بک لینک دادن داشته باشد؟

اینفوگرافیک ها

اینفوگرافیک ها

Venngage  مطالعه ای را منتشر کرد که در آن بیش از 500 بازاریاب دیجیتال را مورد بررسی قرار دادند که نشان داد 37 درصد آن ها معتقد بودند که گرافیک های اورجینال مانند اینفوگرافیک ها و نمودار ها بهترین عملکرد را برای آن ها داشته است. بنابراین اگر می خواهید از سایت های معتبر بک لینک بگیرید، روی ساخت اینفوگرافیک های خلاقانه تمرکز کنید.

 همچنین ابزار اینفوگرافیک Visme پستی را پر از آمار های اینفوگرافیک گرد آورده است تا نشان دهد چرا آن ها ابزار قدرتمندی به شمار می روند. از توضیح اینکه چرا بازاریابان باید از اینفوگرافیک ها استفاده کنند تا نشان دادن اینکه چگونه اینفوگرافیک ها به افراد در فهم اطلاعات پیچیده کمک می کنند، این 29 آمار حاوی اطلاعاتی است که هر تیم بازاریابی ای باید بداند. پست Visme همچنین یک اینفوگرافیک کامل است که همه ی این 29 آمار را در کنار هم جاسازی کرده است. با این کار افراد به آسانی می توانند این اینفوگرافیک ها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند و البته به صورت استراتژیک این کار باعث گرفتن بک لینک برای سایت آن ها می شود.

اما با وجود تعداد زیادی اینفوگرافیک که در حال حاضر در اینترنت وجود دارد، چگونه می توانید اینفوگرافیکی ایجاد کنید که مورد علاقه واقع شود و کاربران را تشویق کند تا به آن لینک دهد؟

پاسخ در قرار دادن و ارائه اطلاعات جالب و با ارزش در اینفوگرافیک شما نهفته است. ابتدا با طوفان فکری (brainstorming) درباره ی موضوع اینفوگرافیک خود شروع کنید؛ موضوعی که مخاطبان شما می خواهند بیشتر درباره ی آن بدانند.

سپس، شما می توانید از یک ابزار ساخت اینفوگرافیک برای طراحی اینفوگرافیکی که از نظر بصری زیبا باشد، استفاده کنید. اینفوگرافیک شما باید شامل داده ها، آگاهی و ارزشی برای  ارائه دادن باشد.

سعی کنید مخاطبان خود را به اشتراک گذاری آن تشویق کنید. به علاوه، مطمین شوید که یک embed code برای آن قرار دهید که اگر کسی آن اینفوگرافیک را روی وب سایت خود قرار داد، به طور اتوماتیک به وب سایت شما لینک داده شود.

داده های اصلی تحقیق ها و نظر خواهی ها را منتشر کنید

هر سایتی دوست دارد که به داده های اصلی survey ها و تحقیقات لینک بدهد زیرا کاری بسیار خردمندانه ست و به نظرات آن ها اعتبار می بخشد. درواقع داده ی  survey و research ها به عنوان یک محتوای یونیک و منحصر به فرد شناخته می شود، به این دلیل که در اینصورت شما محتوایی ازرشمند برای ارائه به مخاطبان خود دارید.

اگر شرکت  شما نظر خواهی ای (survey) انجام داده است، داده ها را به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید یک نظرخواهی در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید، داده ها را تجزیه و تحلیل کنید، و سپس نتیجه را منتشر کنید.

از طرف دیگر، می توانید با شرکت هایی که تحقیقات انجام می دهند ارتباط برقرار کنید و از آن ها داده هایشان را بخواهید و با قرار دادن آن ها در سایت برای دانلود کامل آن، به آن ها لینک بدهید.

پست های roundup

پست roundup یا پست مصاحبه وار یکی از موثر ترین راه ها برای گرفتن بک لینک است. این پست ها عملکرد خوبی دارند زیرا حاوی انبوهی از موضوعات هستند و اطلاعات غنی و ارزشمندی را درباره ی یک موضوع یا یک سوال بحث برانگیز در اختیار می گذارند.

اولین قدم برای ساخت یک پست roundup،brainstorm است؛ یعنی هرچه به ذهنتان می رسد یادداشت کنید. یک پست roundup هم می تواند درباره ی یک موضوع بحث برانگیز باشد، و یا به دغدغه های مخاطبان پاسخ دهد، و یا درباره ی یک ترند فعلی صحبت کند.

هنگامی که از عنوان و موضوع خود مطمین شدید، با اینفلوئنسر هایی که می توانند در پست roundup شما همکاری کنند تماس بگیرید.

Ninja Outreach یک ابزار دستی برای پیدا کردن مناسب ترین اینفلوئنسر ها برای موقعیت شماست. قدم بعدی این است که برای این موقعیت های احتمالی یک ایمیل ارتباطی بفرستید. سعی کنید که ایمیل شما کوتاه، ساده و سر راست باشد. چیز زیادی درخواست نکنید و ذکر کنید که چرا آن فرد را برای به اشتراک گذاشتن نظر در مورد پست roundup خود در نظر گرفته اید.

راهنما های دقیق

ایجاد پست ها و راهنما های “چگونه..؟” به عنوان یک لینک آهنربا برای جذب بک لینک برای محتوای شما عمل می کند. راهنما های پر جزئیات و مفصل، اطلاعات ارزشمند و نکات عملی ای را در بر دارد. یک راهنمای دقیق همه چیز را از آغاز تا انتها پوشش می دهد، بنابراین شما برای موضوعی خاص می توانید به عنوان منبع به سراغ آن بروید.

قبل از ساخت یک راهنمای دقیق، ابتدا باید به موضوع و عنوان ان بپردازید. یک سرچ سریع انجام دهید و موضوعاتی را که درباره ی آن ها راهنمای دقیقی را تهیه نکرده اید شناسایی کنید.

موضوعات فرعی را برای آن راهنما تعیین کنید. همه ی جنبه های آن موضوع را بررسی کنید و از مثال ها، منابع، داده ها، گرافیک ها، و بعضی نکات عملی استفاده کنید.

مطالعات موردی را به اشتراک بگذارید

مطالعه موردی (case study) هم یکی دیگر از محتوا های با ارزشی است که قابلیت بک لینگ گرفتن دارد. مطالعات موردی، حاوی محتوای منحصر به فرد و معتبری است که درباره ی چالش ها و نحوه ی غلبه بر آن ها صحبت می کند و دارای بینش و نکات عملی و قابل اجرا برای دیگران است.

برای نوشتن یک مطالعه ی موردی بی نقص، با تحقیق بازاریابی یا market research شروع کنید. سوالی را که مخاطبین شما به دنبال جواب آن هستند، محدود تر کنید. Quora سایت خوبی برای یافتن این سوال هاست.

کلمات کلیدی طولانی (long-tail kywords) را هدف قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که case study شما بر اساس آن است. ابزار هایی مانند Keywordtool.io می تواند به شما کمک کنید تا کلمه ی کلیدی طولانی ایده آل را پیدا کنید.

از ابزار هایی مانند  Buzzsumo  برای شناسایی اینفلوئنسر هایی که پستی را با کلمه ی کلیدی هدف شما به اشتراک گذاشته اند، کمک بگیرید. با این افراد ارتباط برقرار کنید و بپرسید که آیا مایل هستند که محتوایی را با بک لینک به اشتراک بگذارند یا خیر.

ویدیو بسازید

ویدیو بسازید

آیا چیزی هست که با ویدیو نتوانید به دست آورید؟ یک تحقیق نشان داده است که محتوای ویدیویی به اندازه ی 1.8 میلیون کلمه ارزش دارد. که بسیار زیاد است!

با این حال، برای ساخت یک محتوای ویدیویی که ارزش بک لینک داشته باشد شما باید اطمینان حاصل کنید که آن محتوای ویدیویی اطلاعات ارزشمندی برای ارائه دارد و کوتاه است. سپس وقتی ویدیوی خود را ساختید باید آن را روی یک وب سایت مثل یوتیوب و یا Vimeo بارگذاری کنید. به یاد داشته باشید که برای ویدیوی خود یک عنوان قانع کننده در نظر بگیرید که شامل کلمات کلیدی شما می شود. روی توضیحات متا کار کنید، آن را جاسازی کنید، برای ویدیو خود یک طرح کلی پیاده کنید، قسمت کامنت و نظرات را فعال و باز نگه دارید، و در نهایت باید آن قابل به اشتراک گذاری باشد. ویدیوی شما برای گرفتن بک لینک، باید توسط مخاطبان دیده شود. محتوای ویدویی خود را از طریق وبلاگ ها، ایمیل به مخاطبین هدف خود، انجمن های مربوطه، سایت هایی مانند Reddit و درنهایت از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

در آخر

گرفتن بک لینک آسان نیست. برای اینکه تولیدکننده ی محتوای موفقی باشید و بک لینک های زیادی را به محتوای خود جذب کنید، باید بدانید که مخاطبان شما چه می خواهند، چگونه محتوای سرگرم کننده ایجاد کنید، و ان را برای افزایش بازدید تبلیغ کنید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

سفارش بک لینک
جستجو بین مطالب
آخرین مطالاب وبلاگ
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید...x
به بالای صفحه بردن