خرید چه نوع بک لینک هایی برای سئو مضر است؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
خرید چه نوع بک لینک هایی برای سئو مضر است؟

فهرست مطالب

روش‌ها و استراتژی­ های مختلفی در جهت ایجاد، بهبود و توسعه بک لینک‌ها وجود دارند؛ برخی از آن‌ها مفید و کارساز هستند و برخی دیگر به قیمت گرانی برای صاحبان وب‌سایت‌ها تمام می‌شوند. سئو کلاه‌سفید و سئو کلاه ‌سیاه دو روش متداول سئو هستند. همان‌طور که از نامشان پیداست؛ سئو کلاه‌سفید تکنیک­ها و روش های صحیح و قانونی می­باشد، سئوکلاه سیاه دقیقا برعکس سئو کلاه سفید است و تکنیک های غیرقانونی می­باشد.

سئو کلاه‌سیاه روشی است که به‌طورکلی دستورالعمل‌های موتورهای جستجو را نقض می‌کند و به روش‌های دیگری عمل می‌کند، بیشتر از روش‌هایی بهره می‌گیرد که نتیجه آن دست‌کاری محتوا و اطلاعات است و اصطلاحاً می‌خواهد راه یک‌ساله را یک‌شبه طی کند. افرادی که می‌خواهند برای سئو خود بک لینک خریداری کنند؛ معمولاً از ویژگی‌های سئو کلاه‌سیاه استفاده می‌کنند. در این مقاله قرار است بک لینک هایی که خرید آنها برای سئو مضر هستند را باهم یاد بگیریم.

منظور از بک لینک چیست؟

در ابتدا بیایید با مفهوم بک لینک آشنا شویم؛ درواقع بک لینک، لینکی از یک صفحه‌ی وب‌سایتی است که با کلیک روی آن می‌توانید به صفحه‌ای از وب‌سایت دیگر هدایت شوید. حال اگر شخصی به وب‌سایت شما لینک دهد، وب‌سایت شما یک بک لینک از آن وب‌سایت دریافت خواهد کرد و متقابلاً وقتی شما به وب‌سایت لینک می‌دهید، آن‌ها یک بک لینک از شما دریافت خواهند کرد.

بک لینک‌ها چه اهمیتی برای سئو دارند؟

بک لینک‌ها اهمیت زیادی برای سئو دارند و در سه زمینه به کمک وب‌سایت‌ها می­آیند؛ مورد اول افزایش رتبه وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جست‌وجو هست. درواقع موتورهای جست‌وجو همانند گوگل به بک لینک‌ها بها می‌دهند و آن‌ را به‌عنوان امتیاز مثبت جهت افزایش رتبه شما استفاده می‌کنند.

خلاصه اینکه هرچقدر تعداد بک لینک‌های وب‌سایتتان زیاد باشد، همان‌قدر نیز می‌توانید امتیاز مثبت جمع کنید و از رقبایتان پیشی بگیرید.

مورد دوم این است که بک لینک‌ها باعث می­شوند که همواره در موتورهای جست‌وجو فعال باشید و درواقع با داشتن بک لینک در صفحات وب‌سایت خود احتمال اینکه در موتورهای جستجو دیده شوید بسیار زیاد است.موتورهای جست‌وجو به‌وسیله بک لینک‌ها صفحات جدیدی را پیدا می‌کنند به همین دلیل اگر وب‌سایت شما اگر از یک وب‌سایت معروفی بک لینک بگیرد، به این دلیل که این صفحات محبوب سریعتر از سایر صفحات در نتایج موتورهای جست‌وجو ظاهر می‌شوند، وب‌سایت شما نیز به دنبال آن در نتایج موتورهای جست‌وجو دیده خواهد شد.

و مورد آخر این است که تعداد دفعاتی که روی لینک‌های وب‌سایت شما کلیک می‌شود، افزایش می‌باید. همان‌طور که از نامش پیداست بک لینک‌ها به کاربران کمک می‌کنند تا منابعی را که سودمند و با ارزش هستند سریع‌تر پیدا کنند و رفته‌رفته ترافیک سایت شما افزایش می‌باید.

بک لینک‌های خوب چه نوع بک لینک‌هایی هستند؟

بک لینک‌های خوب چه نوع بک لینک‌هایی هستند؟

باید بدانید که همه‌ی بک لینک‌ها به‌صورت یکسانی ایجاد نمی‌شوند. با ما همراه باشید تا با عواملی آشنا شوید که کیفیت بک لینک‌هایتان را افزایش می‌دهد. بک لینک‌هایی که به یکدیگر مرتبط هستند ازنظر گوگل، ارزش و اهمیت بیشتری دارند چراکه به دلیل وجود ارتباط محتوایی بین آن‌ها، احتمال اینکه مورد توجه­ی کاربران قرار بگیرند، بیشتر است.

ابزارهای گوگل به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که می‌توانند به‌راحتی تشخیص دهند که کدام‌یک از بک لینک‌ها باهم مرتبط هستند و کدام‌یک از آن‌ها نیستند. درواقع داشتن دو بک لینکی که باهم مرتبط هستند بهتر از ایجاد پنج عدد بک لینکی است که هیچ ارتباط موضوعی باهم ندارند. بک لینک‌های مرتبط به هم علاوه بر اینکه جایگاه شما را در نزد گوگل بالا می‌برد؛ ترافیک سایت شما را افزایش خواهد داد و به تبع آن مشتریان بالقوه­­ی شما نیزبیشتر خواهد شد.

کاملاً واضح است که اگر شما از صفحات معتبر و قوی، بک لینکی دریافت کنید خیلی بهتر از بک لینکی است که از صفحات ضعیف دریافت می‌کنید ولی این را نیز در نظر بگیرید که اگر همه­ی بک لینک‌های دریافتی شما از صفحات محبوب باشد، شاید برای شما مفید نخواهد بود؛ بااین‌وجود گوگل ابزارهای زیادی دارد که به کمک آن‌ها می‌تواند ارزش لینک‌ها را مشخص کند.

نوع دیگری از بک لینک‌ها به نام بک لینک‌های داخلی نیز وجود دارد که به افزایش اعتبار وب‌سایتتان کمک می‌کنند. بک لینک‌های داخلی صفحات وب‌سایت شما را به‌جای اینکه به صفحات وب‌سایت دیگری لینک دهند؛ به صفحات دیگری از وب‌سایت خودتان لینک می­دهد و نتیجه این امر این است که کاربران به‌راحتی می‌توانند در صفحات شما به جست‌وجوی مطالب موردنیاز بپردازند.

درواقع لینک‌های داخلی نوعی نقشه‌ی راه در وب‌سایت شما هستند که کاربران را تشویق می‌کنند تا به صفحات دیگر نیز سر بزنند. به یاد داشته باشید که ترافیک دریافتی شما از صفحاتی که بازدید بالایی دارند، معمولاً نسبت به ترافیک دریافتی از صفحات کم بازدید، سود زیادی برای وب‌سایت شما دارد. سعی کنید تا از سایت‌هایی بک لینک بگیرید که به‌طور طبیعی ترافیک بالایی دارند و ازنظر گوگل اعتبار دارند.

علاوه بر این موارد، باید به محل قرار دادن لینک‌های نیز توجه داشته باشید. شاید دیده باشید که برخی از لینک‌ها و حتی برخی از صفحات وب‌سایت‌ها دارای اعتبار بیشتری نسبت به سایرین هستند ولی دلیل این امر چیست؟ احتمالاً این لینک‌ها در فوتر قرار داده شده­اند که بازدید زیادی دارند، و یا در جایی لینک داده شده­اند که 50 یا حتی تعداد بیشتری سایت در سایدبار آن‌ها قرار دارد.

اگر شما هم بتوانید چنین بک لینک‌هایی با چنین موقعیت‌هایی ایجاد کنید، دیگر به استراتژی‌های بعدی نیاز نخواهید داشت. بک لینک‌هایی که نوفالو شده‌اند، طبق معمول تأثیر خاصی بر رتبه‌بندی وب‌سایت شما ندارند. اگر در سئو سررشته‌دارید؛ حتماً می‌دانید که ساخت لینک‌های خوب، زمان و انرژی زیادی می‌طلبد بنابراین بهتر است انرژی خود را برای گرفتن لینک‌های فالو بگذارید.

بک لینک همچنین از کلمات قابل کلیکی تشکیل‌شده است که در انکر تکست یک بک لینک قرار دارند. انکر تکست نیز ازجمله استراتژی‌های مهمی در سئو است ولی درصد اهمیت آن به‌اندازه موارد گفته‌شده نیست.

معایب خرید بک لینک در سئو

معایب خرید بک لینک در سئو

در دنیای امروز، انسان‌های مشغله‌های زیادی دارند و در کار و زندگی خود، همواره به دنبال میانبرهایی هستند که سریع‌تر به نتیجه برسند. خرید بک لینک برای سئو نیز یکی از همین میانبرها است که اکثر صاحبان کسب‌وکارها، آن را ترجیح می‌دهند ولی خب متأسفانه خریداری بک لینک­های بی کیفیت دستورالعمل‌های گوگل را به‌طورکلی نقض می‌کند و گوگل آن را شناسایی کرده و امتیاز منفی به سایت شما خواهد داد.

سعی کنید بک لینک را از جاهایی خریداری کنید که بصورت دستی این کار را انجام میدهند، اکثر شرکت ها متاسفانه به فکر منافع مالی خود هستند و ترجیح می­دهند در مدت زمان کوتاهی این کار را توسط ربات انجام دهند، و این نوع بک لینک­ها باعث خواهد شد که گوگل متوجه شود و شما را جریمه کند. خلاصه اینکه خریداری بک لینک بی کیفیت، شاید در ابتدا ترافیک شما را افزایش دهد ولی رفته‌رفته با تشخیص گوگل، به سایت شما آسیب می‌زند.

نتیجه­ ی خرید بک لینک ­های بی­ کیفیت

همان‌طور که گفته شد؛ گوگل مجهز به ابزارهایی است که تشخیص می‌دهد بک لینک‌های وب‌سایت شما واقعی است یا تقلبی بنابراین اگر زمانی متوجه شود که شما بک لینک  بی­کیفیت خریداری کرده‌اید، شما را جریمه می‌کند.

جریمه‌های گوگل معمولاً سنگین هستند، برای مثال وب‌سایت‌های جریمه‌شده برای مدت شش ماه یا بیشتر، نمی‌توانند کلمات کلیدی خود را در نتایج جستجو بیاورند. البته بدتر از این هم ممکن است بشود که سایتی که بک­لینک بی­کیفت خریداری کرده امتیاز رتبه‌بندی کلمات کلیدی خود را، برای همیشه از دست بدهد و احتمال بازگرداندن آن‌ها خیلی کم است.

این نشان می‌دهد شما با خریدن بک لینک‌های بی­کیفیت، نه‌تنها به وب‌سایت خود کمکی نمی‌کنید بلکه با دست خودتان وب‌سایتتان را نابود می‌کنید. اگر می‌خواهید که در سئوی وب‌سایتتان ریسک نکنید، به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید و از سایت هایی که بک لینک دستی برای سایت شما ایجاد می­کنند خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید به بخش خرید بک لینک سایت ما مراجعه نمایید.

همچنین شما باید تلاش کنید تا استراتژی سئوی خود را به سمتی پیش ببرید که احتمال ریسک در آن وجود نداشته باشد یعنی حتی اگر فعالیتی را شروع کنید که می‌دانید ممکن است بعد از مدت‌ها جواب دهد؛ بهتر از این است که وارد راهی شوید که در مدت‌زمان کوتاهی به نتیجه می‌رسد و موقت است بنابراین بهتر است در زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که نتیجه آن جذب طبیعی بک لینک‌ها است. درست است که این روش صبر و زمان زیادی می‌طلبد ولی هزینه بالایی ندارد و نتایج آن طبیعی و ماندگار است.

لینک‌ های دوفالو در مقایسه با لینک‌های نوفالو

اگر مقالات قبلی ما را در سایت راز بک لینک خوانده باشید؛ حتماً می‌دانید که لینک‌های دو فالو امتیاز شما را در رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو بالا می‌برند و برعکس لینک‌های نوفالو تأثیری بر روی رتبه‌بندی شما ندارند. دلیل این امر این است که گوگل فقط به لینک‌های دوفالو را امتیاز مثبت می­دهد و برای لینک‌های نو فالو ارزشی قائل نیست.

یادتان باشد که هرزمانی اگر تصمیم به لینک سازی گرفتید؛ حتماً و حتماً مطمئن باشید که لینک ایجادی شما از نوع لینک دوفالو است. هنگام خرید بک لینک، معمولاً صاحبان وب‌سایت‌ها نمی‌توانند نوع بک لینک را تشخیص بدهند و این کار، زیان واردشده به آن‌ها را دو برابر می‌کند چراکه همان‌طور که گفتیم؛ خرید بک لینک بی­کیفیت، از طرف گوگل جریمه دارد؛ علاوه بر این، اگر بک لینک خریداری‌شده شما از نوع نوفالو باشد، گوگل شما را به خاطر داشتن لینکی که هیچ نوع مشخصه‌ای ندارد نیز، جریمه خواهد کرد.

چگونه می‌توانیم به‌صورت درست و قانونی، بک لینک دریافت کنیم؟

چگونه می‌توانیم به‌صورت درست و قانونی، بک لینک دریافت کنیم؟

اولین راه دریافت بک لینک به‌صورت درست و قانونی، دریافت بک لینک با استفاده از لینک بیلدینگ است. لینک بیلدینگ به شما این امکان را می‌دهد تا لینک‌های دریافتی شما از سایت‌های معتبر باشد. درواقع این لینک به شما کمک می‌کند تا مخاطبان جدیدی به وب‌سایتتان اضافه کنید. در ادامه به راه‌هایی اشاره‌شده است که می‌توانید به کمک آن‌ها، از سایت‌های معتبر، بک لینک دریافت کنید و اعتبار خودتان را افزایش دهید.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها روشی هستند که به شما کمک می‌کنند محتوای وب‌سایت خودتان را در معرض دید قرار دهید تا کاربران به‌راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. حتماً شنیده‌اید که می‌گویند، شنیدن کی بود مانند دیدن؛ بنابراین کاربران تمایل دارند که با چشم خود ببیند و تجربه کنند تا اینکه بشنوند.

وقتی شما در وب‌سایت خود از استراتژی اینفوگرافیک استفاده می‌کنید، این احتمال وجود دارد که وب‌سایت‌های دیگر از این کار شما خوششان بیایند و جذب شوند؛ یعنی بخواهند از اینفوگرافیک شما استفاده کنند و این بدین معنا است که به احتمال زیاد به سایت شما لینک خواهند داد.

لینک‌های شکسته

تعداد زیادی از لینک‌ها و وب‌سایت‌ها وجود دارند که به دلایل مختلفی فیلتر شده‌اند و دیگر فعالیتی ندارند و طبیعتاً ممکن است که کاربران از این موضوع اطلاعی نداشته باشند. هنگامی‌که بک لینک‌های رقبایتان را تجزیه‌وتحلیل می‌کنید، باید موارد زیادی را تحت نظر داشته باشید تا بدانید ایجاد کدام لینک‌ها در وب‌سایتتان ضروری است.

اگر در حین تجزیه‌وتحلیل به لینکی برخوردید که خراب شده یا فعال نیست، بهتر است به مدیر وب‌سایت پیام بدهید و او را از این موضوع باخبر سازید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که صفحه وب‌سایت خود را تبلیغ کنید تا آن‌ها بتوانند از لینک‌های شما در وب‌سایتشان استفاده کنند و شما نیز بک لینک دریافت کنید.

ایجاد محتوای مرتبط

برای اینکه بتوانید کاربران وب‌سایت خود را افزایش دهید، باید محتوای وب‌سایتتان با یکدیگر مرتبط باشند. زمانی که محتوا را در قالب پست، ویدیو و اینفوگرفیک درج می‌کنید، احتمال دریافت بک لینک افزایش می‌یابد. پیروی از این استراتژی‌ها به شما کمک می‌کند تا سئوی خود را بهبود ببخشید و نوع مخاطبان خودتان را شناسایی کنید. درواقع این کار باعث خواهد که علایق کاربرانتان را بهتر درک کنید و آنچه را که آن‌ها می‌خواهند، بسازید.

جستجوی صفحات

ایجاد بخش جستجوی صفحات در وب‌سایت خود، یک روش عالی برای جذب کاربر می­باشد. این صفحات جستجو به کاربرانی که تایم زیادی ندارند، کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن، محتوای موردنظر خود را جست‌وجو کنند.

آن‌ها می‌توانند لینک‌های مقاله‌های پیشنهادی را بررسی کنند و برای اطلاعات بیشتر روی آن‌ها کلیک کنند. شما می‌توانید به راحتی وارد این سایت‌ها شوید و اسم مقاله موردنظر خود را سرچ کنید. این کار برایتان بسیار سودمند خواهد بود مخصوصاً وقتی‌که صفحه‌ی مرجع، پیج آتوریتی بالایی داشته باشد.

خرید بک لینک بی کیفیت برای سئو مؤثر نخواهد بود

به یاد داشته باشید که با خریدار بک لینک بی ­کیفیت برای صفحات سایت خود، خود را تا همیشه با گوگل و موتورهای جست‌وجو دشمن می‌کنید. این کار نه‌تنها به شما کمکی نخواهد کرد بلکه شانس شما را برای پیشرفت، از بین می‌برد.

توجه داشته باشید وقتی شما از راه‌های قانونی و به‌صورت طبیعی اقدام به لینک سازی می‌کند، نه‌تنها هزینه‌ی ناچیزی بابت آن پرداخت می‌کنید بلکه ترافیک ارگانیک نیز به دست می‌آورید. شاید این کار زمان زیادی بطلبد ولی ارزش این را دارد که به طور طبیعی به صفحات اول نتایج جستجو برسید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *