سئو کلاه سیاه چیست؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

امروز در این مقاله از راز بک لینک می خواهیم درباره اینکه سئو کلاه سیاه چیست و چه کارهایی را سئو کلاه سیاه می نامند بپردازیم و بطور کامل توضیح دهیم که چه زمانی ما سئو کلاه سیاه انجام می دهیم!! آیا تا اکنون فکر کرده اید که شاید کارهایی که برای سئو وب سایتتان انجام می دهید سئو کلاه سیاه باشد و گوگل آن را به عنوان کارهای خلاف می شناسد؟! از کجا معلوم که شما سفید کار میکنید و دست به کارهای سیاه نمی زنید؟ اصلا مرزی بین این دو وجود دارد؟ آیا قابل شناسایی است؟ برای رسیدن به پاسخ تمامی این پرسش ها تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. قبل از هر چیزی بیایید توضیح دهیم که سئو کلاه سیاه چیست؟! تمامی کارها و فعالیت هایی که برای سئو سایت انجام می دهیم و از نظر گوگل غیرقانونی می باشد را کلاه سیاه می نامیم.

انواع سئو کلاه سیاه

کارهای کلاه سیاه انواع مختلفی دارد که انجام هر کدام به یک میزان برای سایت مضر و مخرب می باشد و ممکن است سایت شما را از نتایج جستجو بطور کامل محو کند و دیگر به هیچ عنوان شما را در نتایج جستجوی گوگل نشان ندهد. کارهای غیرقانونی که برخلاف الگوریتم های گوگل هستند انجام دهیم توسط این موتور جستجوی باهوش جریمه خواهیم شد که این کارهای خلاف ممکن است در محتوای سایت باشد یا در ساخت بک لینک یا در مسائل سئو تکنیکال.

بیش از حد استفاده کردن کلمات کلیدی

بیش از حد استفاده کردن کلمات کلیدی

یکی از کارهایی که به عنوان کلاه سیاه شناخته می شود زمانی است که در متن و محتوای سایت خود از کلمه کلیدی بیش از حد استفاده کنید و نوشته شما پر از کلمه کلیدی باشد، شما باید از کلمات کلیدی به تعداد معقولی استفاده کنید تا جایی که کاربران زمانی که محتوای شما را می خوانند احساس بدی به آنها دست ندهد و آنها را اذیت نکند. در غیر اینصورت گوگل آن را به عنوان عملی که دارید او را گوگل می زنید بشمار خواهد آورد . برای آن مجازاتی در نظر خواهد گرفت و باعث افت رتبه و سپس پنالتی شد سایتتان خواهد شد.

انکرتکست های نامناسب

زمانی که لینک سازی انجام می دهید از کلمه کلیدی به عنوان انکرتکست استفاده کنید و این کار را بیش از حد انجام دهید گوگل خواهد فهمید که در حال گول زدن او برای رسیدن به رتبه های برتر در نتایج جستجو هستید به همین دلیل سایت شما را شناسایی خواهد کرد و این عمل را به عنوان سئو کلاه سیاه در نظر خواهد گرفت. و موضوع دیگری در انکرتکست ها مطرح است، انکرتکست های غیرمرتبط برای سایت است. این کار نیز می تواند آسیب جدی به سئو سایت شما وارد کند.

محتوای تکراری

موتورهای جستجو به یونیک بودن محتواها بسیار اهمیت می دهند و سایت هایی که محتوای یونیک تولید می کنند را بسیار دوست دارند، شما اگر برای سایت خود محتوای کپی از سایت های دیگر قرار دهید آن را به عنوان سرقت ادبی بشمار می آورد و این کار شما را کلاه سیاه تشخیص خواهد داد. پس اگر می خواهید سئو کلاه سفید را برای سئو سایت خود اجرا کنید بهتر است به این موضوع اهمیت ویژه ای بدهید و محتواهای بسیار جذاب و یونیک تولید کنید.

خرید بک لینک موقت

کار دیگری که به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شود خرید بک لینک موقت از سایت های دیگر است، فرض کنید از یک سایتی که دامین آتوریتی بالایی دارد و ترافیک مناسبی دارد بک لینک موقت بخرید و لینک سایت خود و یا بنرتان را در این سایت قرار دهید زمانی که این کار را انجام دهید شاید گوگل شما را به عنوان کسی که کلاه سیاه انجام می دهید شناسایی نکند و آن را طبیعی بداند و به شما رتبه بدهد و سئو سایتتان بهبود پیدا کند. اما به محض اینکه لینک ساییتان از این وب سایت برداشته شود و ماههای بعدی تمدید نکنید و هزینه آن را پرداخت نکنید و لینکتان حذف شود گوگل به شما شک خواهد کرد و بلافاصله تشخیص خواهد داد که شما این کار را برای فریب دادن او انجام داده اید و شما را جریمه خواهد کرد و این کار شما را کلاه سیاه به شمار خواهد آورد. پس سعی کنید خرید بک لینک دائمی داشته باشید.

پنهان کردن کلمات کلیدی یا لینک ها

یکی دیگر از کارهایی که به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می شود پنهان کردن کلمات کلیدی در متن می باشد، شاید با خودتان بپرسید که اصلا پنهان کردن کلمه کلیدی یعنی چه؟ این بدان معناست که در محتوای خود از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده کنید و صدها بار تکرار کنید و آن را به رنگی درآورید که در صفحه سایت شما دیده نشود. گوگل این کار را به عنوان کلاه سیاه خواهد شناخت. پنهان کردن فقط برای کلمات کلیدی در محتوا نیست بلکه ممکن است شما بک لینک ها را نیز پنهان کنید، این کار نیز بسیار کار خطرناکی برای سئو سایت می باشد.

ریدایرکت کردن های اسپم

ریدایرکت کردن اسپم به چه معناست؟ یعنی در سایت خود لینک هایی قرار دهید و کاربران را به سایت هایی ارجاع دهید که نمی خواهند آن سایت ها را مشاهده کنند. شاید کمی گیج شده باشید، بیایید با یک مثال به شما بگویم که ریدایرکت کردن های اسپم چیست! فرض کنید وارد یک صفحه ای از یک سایت می شوید و یک لینک با عنوان “چطور پوست شفافی داشته باشم” باشد و شما برای اینکه این محتوا را مطالعه کنید روی این لینک کلیک می کنید اما زمانی که کلیک می کنید به جای اینکه شما وارد مقاله چطور پوست شفافی داشته باشم بروید به یک صفحه ی خرید ساعت مچی می روید. در واقع با این کار شما را گول زده اند. و گوگل این کار را کلاه سیاه بحساب خواهد آورد.

دیتا استراکچرها یا ریچ اسنیپت گول زننده

زمانی که شما اسنیپت ها را دستکاری میکنید تا کاربران را گول بزنید، برای مثال امتیاز بالا به محتوای خود می دهید که امتیاز 5 از 5 داشته باشد گوگل آن را در صورتی که کاربر از صفحه شما ناراضی باشد و آن را به گوگل گزارش دهد به عنوان کلاه سیاه می شناسد پس این کار را هرگز انجام ندهید تا توسط گوگل جریمه نشوید.

بک لینک های کامنتی

یکی از کارهای خطرناکی که کلاه سیاه می باشد ایجاد بک لینک های کامنتی یا کامنت های اسپم می باشد، هرگز برای سایت خود بک لینک کامنتی ایجاد نکنید زیرا گوگل به شدت با این کار مخالف می باشد.

تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در تگ های ALT

الگوریتم های گوگل نه تنها محتوای یک صفحه را بلکه تمامی تصاویر و تگ های آلت را نیز به دقت بررسی می کند تا بر اساس آنها به شما امتیاز مثبت یا منفی دهد. زمانی که شما از کلمات کلیدی بیش از حد در تگ های ALT خود استفاده کنید آن را شناسایی کرده و به عنوان کاری که خلاف است شناسایی می کند پس سعی کنید زمانی که به تصاویر صفحات سایتتان آلت انتخاب می کنید با توجه به آن عکس آلت خود را انتخاب کنید و به جد از تکرار کلمه کلیدی خودداری کنید.

محتوای بی کیفیت

همانطور که گوگل از محتوای کپی خوشش نمی آید از محتوای بی کیفیت نیست به شدت متنفر است پس برای تولید محتوا سعی کنید از ابزارهایی مانند چت جی بی تی استفاده نکنید زیرا توسط موتورهای جستجو این مدل از محتواها قابل شناسایی می باشد.

مزرعه لینک

مزرعه لینک

مزرعه لینک نیز مانند موارد بالا جزو کلاه سیاه بحساب می آید و باید زمان لینک سازی دقت کنید که مرتکب این اشتباه نشوید و خرید بک لینک خود را از سایت هایی انجام دهید که معتبر هستند و کلاه سیاه انجام نمی دهند، زیرا این کار نه تنها به سئو سایت شما کمکی نخواهد کرد بلکه منجر به حذف سایت شما از نتایج گوگل خواهد شد.

شبکه های وبلاگ خصوصی

اگر چند وبلاگ در کنار وب سایت اصلی خود دارید و از این وبلاگ ها به سایتتان لینک دهید گوگل به راحتی تشخیص خواهد داد که این کار را برای ایجاد لینک و دستکاری در رتبه سایتتان انجام داده اید، اگر قصد انجام این کار را دارید باید بسیار هوشمندانه انجام دهید و هیچ رد پایی برای گوگل از خود باقی نگذارید و یک استراتژی درست برای لینک سازی پی بی ان خود داشته باشید. در غیر اینصورت این کار به عنوان سئو کلاه سیاه شناسایی خواهد شد.

چرا برخی از سئوکاران از تکنیک کلاه سیاه استفاده می کنند؟

همه ی این کارها فقط برای رسیدن به رتبه یک گوگل می باشد، تمام این گول زدن ها، دستکاری ها و کارهای سیاه برای این است که جایگاه خوبی در نتایج گوگل به دست آورند. البته شاید برخی از سئوکاران تازه کار این کارها را غیرعمدی انجام دهند و ندانند که این کارها کلاه سیاه است. اما بسیاری از سئوکاران می دانند که این کارها جزو سئو کلاه سیاه می باشند اما باز هم این کار را انجام می دهند.

چرا نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کنیم

شما اگر کارهای غیرمجاز گوگل را انجام دهید و به هر طریقی توسط گوگل شناسایی شوید باعث خواهید شد که جریمه شوید، گوگل به شما اخطار می دهد اگر این کارها را ادامه دهید جریمه سنگینی خواهد داد و شاید نتیجه انجام این کارها حذف همیشگی سایت شما از نتایج گوگل باشد و دیگر عملا سایت شما از دید کاربران حذف خواهد شد. پس اگر می خواهید کمی گوگل را دور بزنید و در واقع خاکستری کار کنیم سعی کنید بدون داشتن تجربه سئویی این کار را انجام ندهید. زیرا دست شما نزد گوگل رو خواهد شد.

چکار کنیم که از سئو کلاه سیاه در امان باشیم؟

نکات بسیار مهمی که می توانیم به شما بگوییم این موارد هستند:

  • محتوای یونیک تولید کنید و از جایی کپی نکنید.
  • از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده نکنید. اگر هم استفاده کردید فقط در حد ایده گرفتن باشد.
  • خرید بک لینک موقت ممنوع
  • از سایت های معتبر بک لینک طبیعی خریداری کنید.
  • از انکرتکست ها به درستی استفاده کنید و بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید.

در واقع می توان گفت که سئو بیش از حد باعث خواهد شد که شما به عنوان کسی که سئو کلاه سیاه انجام می دهید شناخته شوید. در واقع در سئو کردن اغراق نکنید، سعی کنید همه چیز متعادل و منطقی باشد. حال که می دانید سئو کلاه سیاه چیست پس سعی کنید در استراتژی سئو خود این نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم را رعایت کنید تا توسط گوگل جریمه و پنالتی نشوید.

فروتن

فروتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *