خرید بک لینک و حذف شدن سایت از نتایج گوگل

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
حذف شدن سایت از نتایج گوگل

فهرست مطالب

خرید بک لینک و حذف شدن سایت از نتایج گوگل یکی از مشکلات رایجی است که پس از خرید بک لینک خیلی از افراد از آن گلایه دارند. صاحبان سایت و وبمسترانی که به امید بهبود رتبه خود در نتایج گوگل بک لینک خریداری می کنند اما ناغافل از اینکه این کار شاید نه تنها باعث بهبود و رشد سئو نخواهد شد بلکه منجر به حذف شدن سایت از نتایج گوگل خواهد شد که برگرداندن آن به حالت قبلی بسیار زمان‌بر و در برخی موارد حتی غیرممکن خواهد شد. قبل از هر چیزی باید خاطر نشان شود که خرید بک لینک به خودی خود منجر به جریمه شدن و حذف سایت از نتایج گوگل نمی شود زیرا تقریبا همه ی رقیبان شما نیز برای سئو آف پیج خود دارند هزینه می‌کنند و خرید بک لینک انجام می دهند. زیرا لینک سازی به صورت طبیعی کار بسیار بسیار مشکل و زمان‌بری است و شاید سایت شما برندینگ بسیار قوی مانند دیجی کالا، علی بابا و سایت های معروف داشته باشد شاید شما بتوانید بک لینک طبیعی بگیرید. در این مقاله می خواهیم بطور کامل آموزش دهیم که در زمان خرید بک لینک و لینک سازی باید به چه نکاتی دقت کنید تا دچار این مشکل نشوید. پس با دقت این مقاله را مطالعه نمایید.

علت حذف شدن سایت از نتایج گوگل

علت حذف شدن سایت از نتایج گوگل می تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد که ما در این بخش میخواهیم به دلایل خرید بک لینک و حذف شدن سایت از نتایج گوگل بپردازیم. زیرا خرید بک لینک به خودی خود نمی تواند منجر به جریمه و حذف سایت از نتایج گوگل شود اگر تمامی نکات و اصول لینکسازی را رعایت کنید گوگل به هیچ عنوان سایت شما را شناسایی نخواهد کرد و لینک هایی که ایجاد کردید را به عنوان لینک طبیعی قلمداد خواهد کرد و امتیاز مثبت به سایتتان خواهد داد.

دلیل اینکه بعد از خرید بک لینک از گوگل حذف شدیم چیست؟

دلیل اصلی اینکه پس از خرید بک لینک سایت شما جریمه می شود و از نتایج گوگل حذف می شود خرید بک لینک بی کیفیت از سایت های نامعتبر است که برای منافع شخصی خود دست به فروش بک لینک اسپم می کنند و توسط ربات این کار را برای شما انجام می‌دهند که این امر توسط گوگل شناسایی می شود و سپس شما را جریمه می کند. شاید با خودتان بگویید برای من بصورت دستی ساخت بک لینک را انجام دادند ولی بازهم جریمه شدم، بله شاید بصورت دستی بک لینک ایجاد کرده باشید اما در سایت های اسپم!

لینک سازی یک کار بسیار حساس می باشد که نیاز به دانش سئو دارد، برخلاف بسیاری از افراد که فکر می‌کنند لینک سازی کار راحتی است اما اینگونه نیست و کوچکترین اشتباه در لینکسازی ممکن است آخرین اشتباه شما باشد زیرا اگر اشتباه بکنید و سایتتان جریمه و پنالتی شود برای همیشه با این سایت باید خداحافظی بکنید زیرا پس از پنالتی شدن وب سایت برگرداندن آن به حالت قبلی کار بسیار دشوار و تقریبا غیرممکنی می باشد.

چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا از نتایج گوگل حذف نشویم؟

چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا از نتایج گوگل حذف نشویم؟

در این بخش می خواهیم نکات مهم و کلیدی را که زمان لینک سازی باید رعایت کنید را به شما آموزش دهیم که عبارتند از:

تناسب در استفاده از کلمات کلیدی

زمانی که لینک سازی انجام می دهید سعی کنید یک نسبت مناسب و متعادل باشد، یعنی چه؟ یعنی اگر کلمه کلیدی شما “خرید کفش” است تمام لینک هایی که ایجاد میکنید نباید خرید کفش باشد بلکه باید از کلمات دیگر هم معنی آن نیز استفاده شود و یک تناسب معقولی داشته باشد. برای مثال اگر با خرید کفش ۳۰ لینک ایجاد کرده اید ۲۰ لینک با کلمه خرید کفش اسپرت، ۲۰ لینک با فروش کفش راحت و …‌ نیز باید ایجاد کنیم.

مزرعه لینک جریمه شدن سایت خواهد شد

یکی از مهم ترین دلایل خرید بک لینک و حذف شدن سایت از نتایج گوگل لینک مزارع یا Link Farm می باشد، لینک فارم یا مزرعه لینک لینک هایی است که تعداد زیادی بک لینک در یک صفحه وجود دارد و این سایت ها مخصوص و ویژه برای این کار ایجاد شده اند‌‌. از آنجایی که این روش بصورت کاملا مصنوعی و غیرطبیعی انجام می شود بلافاصله توسط گوگل شناسایی می شود و منجر به پنالتی شدن سایتتان خواهد شد‌. پس از جای مطمئن لینک خریداری نمایید تا این کار را برای سایتتان انجام ندهند و باعث نابودی سایتتان نشوند. به جای اینکه بخواهید ۱۰۰۰ لینک در مزرعه لینک ایجاد کنید بهتر است بک لینک قوی و معتبر به تعداد کم، به عنوان مثال ۱۰۰ عدد  تهیه نمایید.

لینک های غیر مرتبط

یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش ها در لینک سازی این است که بک لینک خود را در بین متن و محتوا بسازید و به سایتتان لینک دهید. در راز بک لینک ما بک لینک های مرتبط برای مشتریان خود ایجاد می نماییم و با کمک متن های مرتبط این کار را انجام می دهیم‌. اما اگر از جایی بک لینک خریداری کنید که این نکته را رعایت نکند و لینک ها را در متن های کاملا غیرمرتبط قرار دهد گوگل سایتتان را شناسایی خواهد کرد و جریمه خواهید شد. برای مثال تصور کنید که در یک صفحه ای که درباره ی طرز تهیه قورمه سبزی محتوا وجود دارد یک بک لینک به سایت ارز دیجیتال لینک داده شود یک کار بسیار اشتباه و سیاهی می باشد.

لینک های پنهان

گوگل به این موضوع که لینک ها بصورتی که برای کاربران نمایش داده نشود حساس است و اگر لینک هایی ایجاد کنید که صرفا برای ایجاد لینک باشد و لینک های شما مخفی باشد و با رنگ پس زمینه یکی باشد طوری که دیده نشود توسط گوگل جرم شناخته می شود و شما را جریمه خواهد کرد. پس به این نکته دقت کنید.

تبادل لینک

یکی دیگر از دلایلی که باعث حذف شدن سایت شما از نتایج جستجو می شود تبادل لینک با دیگر سایت ها است. این به چه معنی است؟ یعنی شما اگر برای گول زدن گوگل و دستکاری رتبه با دیگر سایت ها لینک ردوبدل کنید آن را شناسایی خواهد کرد و سایت شما را از نتایج گوگل حذف خواهد کرد.

بک لینک های موقت باعث حذف سایت از نتایج گوگل خواهند شد

زمانی که بک لینک خریداری می کنید باید به دائمی یا موقت بودن آن دقت داشته باشید و حتما بک لینک دائمی خریداری کنید زیرا  برخی کارشناسان معتقد هستند لینک هایی که با پرداخت پول بصورت ماهیانه نمایش داده می شوند برای سئو مفید هستند ولی برخی دیگر معتقدند این لینکها از نوع لینک های خریدنی هستند و باعث جریمه گوگل می شوند.

لینک های ریدایرکت شده

یکی از مواردی که گوگل شدیدا با آن مخالف است و نسبت به این قضیه حساس می باشد تغییر مسیر لینک ها یا همان ریدایرکت کردن است، اگر گوگل سایت شما را شناسایی کند که در حال گول زدن آن با لینک های ریدایرکت هستید یک امتیاز منفی برای شما لحاظ خواهد کرد و اگر چند بار این کار را تکرار کنید باعث جریمه شدن سایتتان خواهد شد.

لینک های انبوه

لینک انبوه بک لینک هایی است که به تعداد بسیار زیاد در مدت زمان کوتاهی برای وب سایت شما ایجاد شود را می گویند. از آنجایی که ربات ها هر روز سایت ها را بررسی می کنند و بک لینک ها را شناسایی می کنند اگر به این نتیجه برسد که به سایت شما به تعداد بسیار زیادی لینک داده شده است به آن شک خواهد کرد و به این نتیجه خواهد رسید که سایت شما تعداد زیادی لینک خریداری کرده است. زیرا این یک امر بسیار غیرطبیعی می باشد که یک وب سایت نسبتا ضعیف در مدت زمان کوتاه مثلا 5000 لینک گرفته باشد. این کاملا غیرمنطقی و واضح است که لینک ها خریداری شده اند.

ایجاد بک لینک در مدت زمان کوتاه باعث جریمه شدن سایت خواهد شد

ما در راز بک لینک، بک لینک ها را طی یک الی 5 هفته ایجاد می نمایید و به آرامی این کار را انجام می دهیم تا گوگل شک نکند و طبیعی جلوه کند، زیرا اگر در مدت زمان کوتاه تعداد زیادی بک لینک ایجاد کنید باعث می شوید که توسط موتورهای جستجو شناسایی شوید و نتیجه ی آن جریمه و پنالتی شدن سایت و حذف از نتایج جستجو می باشد.

گوگل چطور یک سایت را جریمه میکند؟

گوگل چطور یک سایت را جریمه میکند؟

همانطور که می دانید گوگل بطور واضح گفته است که خرید بک لینک یک کار غیر قانونی می باشد و شما نباید بک لینک خریداری نمایید. اما از آنجایی که لینک سازی بطور طبیعی کار تقریبا غیرممکنی است تمامی برندها و سایت ها این کار را انجام می دهند و برای خود لینک خریداری می کنند زیرا اگر لینک سازی نباشد عملا سئو نیز نخواهد بود. حتی معروف ترین سایت ها که برند شناخته شده ای دارند نیز خرید بک لینک را انجام می دهند. اما این کار را با استفاده از سئو کلاه خاکستری انجام می دهند. سئو کلاه خاکستری یعنی اینکه که گوگل را به طریقی دور میزنیم و گول میزنیم تا سایت شما را به عنوان سایتی که سئو کلاه سفید انجام می دهد شناسایی کند. اما اگر تخصص کافی در لینک سازی را نداشته باشید گوگل شما را به عنوان کسی که سئو کلاه سیاه انجام داده اید شناسایی می کند و جریمه های سنگینی به شما خواهد داد. اما این کار را به چه صورت و طی چه مراحلی انجام می دهد؟ آیا گوگل قبل از جریمه به ما اطلاع می دهد؟ در این بخش می خواهیم به این سوال جواب دهیم.

جریمه شدن سایت

گوگل قبل از هر چیزی بعد از اینکه شناسایی کرد شما و سایتتان مشکوک هستید رتبه سایت شما را از نتایج جستجو کم می کند و برای مثال اگر در صفحه ی اول بوده اید شما را به صفحات پنجم ششم خواهد فرستاد. و این کار باعث می شود که ترافیک سایتتان بطور قابل ملاحظه ای کاهش یابد و فروش تان به حداقل برسد.

جریمه دستی

زمانی که گوگل به شما مشکوک شود که لینک خریداری کرده اید و سپس شما را شناسایی کند ممکن است بصورت دستی اقدامی بر علیه سایت شما انجام دهد و در صورتی که تخلفی دید آن را در گوگل سرچ کنسول به شما اطلاع دهد و یک هشداری به شما بدهد اما نکته ای که وجود دارد این است که پس از آن دیگر گوگل به هیچ عنوان این موضوع را از یاد نخواهد  برد و حساسیت گوگل به سایت شما بیشتر خواهد شد. هر چند اگر به ناحق این کار را کرده باشد می توانید با گوگل مکاتبه کنید و درخواست کنید که این سابقه تخلف را از کنسول شما حذف کند، اما به این راحتی این کار را انجام نخواهند داد.

حذف وب سایت از نتایج جستجو

شاید می توان گفت که این اشد مجازات توسط گوگل برای سایت شما باشد و حکم مرگ سایت شما را داشته باشد. زمانی که گوگل این جریمه را به سایت شما بدهد شما کاملا از نتایج گوگل حذف خواهید شد و دیگر در صفحات آخر نتایج گوگل هم مشاهده نخواهید شد و این یعنی پایان کار سئو سایت. زیرا برگرداندن این سایت به حالت نرمال کار بسیار دشوار و زمان‌بری می باشد.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم در چند جمله این مقاله را خلاصه کنیم و درباره ی خرید بک لینک و حذف شدن سایت از نتایج گوگل حرف بزنیم می توانیم این را بگوییم که سعی کنید لینک سازی خود را بسیار طبیعی جلوه کنید تا توسط موتورهای جستجوییی مانند گوگل شناسایی نشوید. این کار خاکستری می باشد و با دقت باید انجام شود و نیاز به تجربه و دانش سئویی دارد. اگر می خواهید از تجربه ی چندین ساله ی ما در لینک سازی استفاده کنید می توانید از تیم راز بک لینک مشاوره رایگان بگیرید. ما با کمال میل آماده ی خدمت به شما عزیزان می باشیم.

فروتن

فروتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *