بک لینک چیست؟ چرا با اهمیت است؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
بک لینک چیست

فهرست مطالب

بک لینک یا Backlink به لینک‌هایی گفته می‌شود که از سایر وب‌سایت‌ها به وب‌سایت شما لینک داده می‌شود. این لینک‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش ترافیک وب‌سایت شما می‌شوند و همچنین بهبود رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو می شوند. بک لینک‌ها در اصطلاح به‌عنوان یکی از عوامل مهم بهینه‌سازی موتورهای جستجو SEO  شناخته می‌شوند و در بهینه‌سازی وب‌سایت بسیار مهم هستند. در این بخش میخواهیم بطور کامل درباره اینکه بک لینک چیست و چرا بااهمیت است بپردازیم.

هرچقدر کیفیت و تعداد بک لینک‌های وب‌سایت شما بیشتر باشد، احتمالاً وب‌سایت شما بهترین رتبه در نتایج جستجو خواهد داشت. همچنین ارتباط بین بک لینک‌ها و محتوای وب‌سایت شما نیز بسیار مهم است، به این معنی که بک لینک‌هایی که به صفحات مرتبط با محتوای وب‌سایت شما لینک داده می‌شوند، ارزش بیشتری برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما دارند. در واقع موتورهای جستجو هر کدام از این بک لینک ها را به عنوان یک امتیاز در نظر می گیرند و هر چه تعداد بک لینک های باکیفیت سایت شما بیشتر باشد نزد گوگل و سایر موتورهای جستجو سایت شما محبوب تر خواهد بود.

انواع بک لینک ها

بک لینک ها انواع مختلفی دارند که در این بخش می خواهیم به توضیح آنها بپردازیم. باید به یاد داشته باشید که تمامی این بک لینک ها برای سئو سایت ما ضروری و لازم هستند.

بک لینک داخلی

لینک‌های داخلی به لینک‌هایی گفته می‌شود که از یک صفحه سایت به صفحه دیگری در همان سایت لینک داده می‌شود. این لینک‌ها به کاربران سایت کمک می‌کند تا به صفحات مختلف سایت دسترسی داشته باشند و بین صفحات مختلف سایت حرکت کنند. همچنین، لینک‌های داخلی برای موتورهای جستجو نیز بسیار مهم هستند، زیرا به آن‌ها کمک می‌کنند تا ساختار وب‌سایت را بهتر درک کنند و به صفحات مختلف آن دسترسی داشته باشند. به عبارت دیگر، لینک‌های داخلی برای بهبود تجربه کاربری و همچنین بهبود سئو وب ‌سایت شما بسیار بااهمیت هستند.

بک لینک خارجی

بک لینک خارجی

بک لینک خارجی به لینک‌هایی گفته می‌شود که از وب‌سایت‌های دیگر به وب‌سایت شما لینک داده می‌شوند. این لینک‌ها می‌توانند از سایت‌های معتبر و با کیفیت به وب‌سایت شما ارجاع داده شوند که باعث افزایش اعتبار و رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجو خواهند شد. بک لینک‌های خارجی باعث ایجاد ارتباط بین وب‌سایت شما و سایر وب‌سایت‌ها می‌شوند و بهترین روش برای جلب توجه موتورهای جستجو و افزایش رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجو است. به طور کلی، بک لینک‌های خارجی برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما بسیار لازم و ضروری هستند. اما باید توجه داشت که این لینک‌ها باید از سایت‌های معتبر و با کیفیت به وب‌سایت شما لینک داده شوند و به صورت طبیعی و بدون اینکه از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کنید این کار را انجام دهید.

بک لینک فالو

لینک‌های موجود در سایت‌ها به صورت متنوعی ثبت می‌شوند، از جمله لینک‌های فالو، نوفالو و… اما لینک فالو به دلیل اهمیت بسیاری که برای بهبود سئو سایت دارد، به عنوان یکی از مهمترین نوع لینک‌ها شناخته می‌شود. لینک فالو به معنای این است که سایت مبدأ به سایت مقصد اعتبار می‌دهد و آن را تأیید می‌کند، این در حالی است که لینک نوفالو معنای اعتبار دادن سایت مبدأ به سایت مقصد را ندارد.

در واقع، لینک فالو به ربات‌های گوگل اعلام می‌کند که سایت مبدأ از اعتبار و اهمیت سایت مقصد خبر دارد و برای جذب ترافیک و افزایش رتبه سایت مقصد، لینک به آن قرار داده شده است. از این رو، گرفتن لینک فالو از سایت‌های معتبر و با اعتبار، برای بهبود سئو و جلب توجه موتورهای جستجو، بسیار موثر است. به عنوان مثال، دریافت رپورتاژ آگهی یا تبلیغات مرتبط در سایت‌های پربازدید، نوشتن مقالات و انتشار آن‌ها در ویکیپدیا و قرار دادن لینک مرجع، فعالیت در سایت‌ها و انجمن‌های پرسش و پاسخ معتبر و… از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانند به کسب لینک‌های فالو کمک کنند.

بک لینک نوفالو

لینک نوفالو، برعکس لینک فالو، به معنای این است که سایت مبدأ به سایت مقصد اعتبار نمی‌دهد. در واقع، این نوع لینک‌ها باعث ایجاد ارتباط بین صفحات وب سایت می‌شوند، اما به دلیل اینکه سایت مبدأ اعتباری به سایت مقصد نمی‌دهد، شاید به عنوان لینک‌های بدون ارزش شناخته ‌شود. اما بهتر است نگران نباشید، زیرا گوگل در سپتامبر 2019 اعلام کرد که از لینک‌های نوفالو برای درک بهتر موضوع و ارتباط صفحات استفاده می‌کند. به عبارت دیگر، ارزش و تأثیر لینک‌های نوفالو در مقایسه با لینک‌های فالو کمتر است، اما دیگر نمی‌توان گفت که هیچ ارزشی ندارند. به همین دلیل، اگر لینک‌های نوفالو به صورت معقول و طبیعی در صفحات وب سایت شما وجود داشته باشند، نگران نباید باشید، زیرا همچنان می‌توانند به بهبود سئو و جلب توجه موتورهای جستجو کمک کنند. پس بهتر است در لینکسازی سایت هم از لینک های فالو استفاده کنیم و هم لینک نوفالو زیرا هر دو برای سایت مهم و ارزشمند هستند.

چطور بک لینک بسازیم؟

حال که به سوال بک لینک چیست پرداختیم و گفتیم که بک لینک چه کاربردی در سئو سایت دارد بیایید به این موضوع بپردازیم که چطور بک لینک ایجاد کنیم. ایجاد و ساخت بک لینک کار بسیار زمانبری می باشد، پس بهتر است این کار را به سایت هایی که متخصص این کار هستند واگذار کنید. راز بک لینک در این حوزه تجربه چندین ساله دارد و می توانید خرید بک لینک خود را از این سایت انجام دهید و بک لینک دائمی و قوی خریداری نمایید. در این بخش می خواهیم توضیح دهیم که چطور بک لینک بسازیم:

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فعالیت و حضور در آن به عنوان یک روش کارآمد برای ساخت بک‌ لینک‌های نوفالو و بهبود سئو سایت خود است. با ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف، می‌توانید خدمات، محصولات و محتواهای خود را به صورت رایگان به کاربران آن شبکه معرفی کنید و بخشی از محتوای خود را در این شبکه‌ها به اشتراک بگذارید. با این کار، کاربران شبکه می‌توانند با لینک‌هایی که در این شبکه های اجتماعی قرار می دهید به صفحات وب شما دسترسی پیدا کنند و در صورت تمایل، آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

به این ترتیب، با افزایش ترافیک و مخاطبین در صفحات شبکه‌های اجتماعی، احتمال کسب لینک‌ نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه، به بهبود سئو سایت شما کمک زیادی می‌کند. از دیگر روش‌هایی که باعث گرفتن بک لینک می‌شود، می‌توان به نوشتن مطالب مفید و ارجینال اشاره کرد. پس محتواهای باکیفیت و یونیک در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید و از این طریق کاربر جدید جذب کنید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های موثر و قطعی برای کسب بک لینک‌ باکیفیت و طبیعی است. با خریداری یک رپورتاژ آگهی در سایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط با حوزه فعالیت شما، می‌توانید آگهی‌های خود را به صورت خودکار، در سایت‌های مختلف منتشر کنید و با درج لینک به صفحات وب سایت خود، بک لینک‌های باکیفیتی را بدست آورید.

همچنین، با ایجاد محتوای متناسب با هدف خود و تعیین کلیدواژه‌های مناسب، می‌توانید با جذب ترافیک و بازدیدکنندگان به سایت خود، به بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک کنید. با این کار، علاوه بر کسب بک لینک‌های باکیفیت، می‌توانید به تبلیغ و ترویج محصولات و خدمات خود نیز بپردازید. به همین دلیل، رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های ارزان و کارآمد برای کسب بک لینک‌های باکیفیت و طبیعی است که به رشد و توسعه سایت شما کمک زیادی می‌کند.

راه اندازی وبلاگ

راه اندازی وبلاگ می‌تواند یک راه بسیار موثر برای بدست آوردن بک لینک‌های طبیعی و قوی به سایت شما باشد. با نوشتن مطالب مرتبط به موضوع سایت خود و انتشار آن در وبلاگ، شما می‌توانید برای خود یک منبع موثر و قابل اعتماد ایجاد کنید که سایر وب‌سایت‌ها ممکن است به آن لینک داده و به عبارتی بک لینک‌های طبیعی برای سایت شما ایجاد کنند.

علاوه بر این، با انتشار مطالب مفید و کارآمد در وبلاگ، مخاطبان شما ممکن است به سایت شما لینک دهند و به این ترتیب بک لینک‌های دیگری به سایت شما افزوده شود. همچنین، اگر مطالب شما جذاب و با کیفیت باشند، ممکن است سایر وب‌سایت‌ها نیز به آن‌ها لینک داده و بک لینک‌های قوی برای سایت شما ایجاد کنند.

به طور کلی، با ایجاد وبلاگ و انتشار مطالب مرتبط و با کیفیت، می‌توانید یک منبع قوی و موثر ایجاد کنید که به شما در بدست آوردن بک لینک‌های طبیعی و قوی برای سایتتان کمک می‌کند. همچنین، با این کار می‌توانید به بهبود رتبه سایت خود در موتورهای جستجو کمک کنید و به افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان سایت خود برسید.

خرید بک لینک دائمی

یکی از راه‌های ایجاد بک لینک کسب و کار شما، خرید بک لینک دائمی و طبیعی است. با خرید بک لینک، می‌توانید به راحتی بک لینک‌های معتبر و باارزش برای سایت خود به دست آورید. با این حال، باید بسیار با دقت این کار را انجام دهید، زیرا اگر از سایت هایی که بک لینک بی کیفیت و موقت برای شما ایجاد میکنند بک لینک خریداری نمایید نه تنها این بک لینک ها به بهبود سئو سایت شما کمکی نخواهد کرد، بلکه باعث افت رتبه و جریمه شدن سایت شما خواهد شد. باید اطمینان حاصل کنید که سایت انتخابی شما بک لینک‌های دائمی و قوی برای شما ایجاد خواهد کرد و این بک لینک‌ها به سئو سایت شما کمک می‌کنند و باعث بهبود سئو سایت شما خواهد شد. در نتیجه، برای بهره‌وری بیشتر، بهتر است تنها از سایت‌های معتبر و با سابقه در این زمینه خرید بک لینک را انجام دهید.

نوشتن پست مهمان

نوشتن پست مهمان یکی از روش‌های بسیار خوب و آسان برای ایجاد بک لینک طبیعی است. در این روش، شما به عنوان نویسنده، مطلبی را برای سایت دیگری تهیه می‌کنید و به صورت مهمان، آن را در سایت مربوطه منتشر می‌کنید. در این محتوایی که نوشتید، می‌توانید به صورت مختصر درباره حوزه فعالیت خود و محصولات و خدمات خود صحبت کنید و با دادن یک لینک به صفحات وب سایت خود، بک لینک طبیعی و باکیفیتی را بدست آورید.

با این کار، علاوه بر کسب بک لینک، می‌توانید محصولات و خدمات خود را نیز در اینگونه سایت ها معرفی کنید و مخاطبان جدید بدست آورید. با این حال، باید به انتخاب سایت‌های مرتبط و با اعتبار دقت کرد و مطمئن شد که سایت انتخاب شده، به نوشتن مطالب مفید و ارجینال اهمیت می‌دهد و پست شما را به راحتی منتشر می‌کند. در نتیجه، نوشتن پست مهمان یکی از روش‌های موثر برای کسب بک لینک طبیعی است که باعث بهبود سئو سایت شما می‌شود.

جمع بندی

در این بخش به اینکه بک لینک چیست و چرا اهمیت دارد پرداختیم و گفتیم که چطور می توانید بک لینک ایجاد کنید، همچنین درباره خرید بک لینک دائمی و طبیعی صحبت کردیم. علاوه بر این موارد به انواع بک لینک ها اشاره کردیم و بطور کامل شرح دادیم که هر کدام چه کاربردی در سئو سایت دارد.

فروتن

فروتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *