5 حقیقت جالب در مورد بک لینک ها

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
5 حقیقت جالب در مورد بک لینک ها

فهرست مطالب

سئو مثل میدان مینی در حوزه ی مارکتینگ به نظر می رسد که همه سعی می کنند از آن دوری کنند. سئو بسیار سرراست و آسان است، هرچند اگر می خواهید رتبه ی شما بهبود پیدا کند نکته هایی است که باید به آن ها توجه داشته باشید. بک لینک، یکی از آن هاست.

در این مقاله به 5 حقیقتی که باید درباره ی بک لینک ها بدانید تا به بهبود سئو خود کمک کنید، پرداخته ایم.

بک لینک چیست؟

بک لینک، لینکی است که یک سایت را به وب سایت دیگر متصل و مربوط می کند. (درواقع هنگامی که یک وب سایت به یک وب سایت دیگر لینک می دهد، یک “بک لینک” ساخته شده است).

به بک لینک inbound link یا لینک ورودی هم گفته می شود. ارجاع یک لینک برای سئو بسیار مهم است زیرا نشان می دهد که محتوای قابل اعتماد و مرتبط در حوزه ی شما وجود دارد. همچنین به موتور جستجو مانند گوگل نشان می دهد که دیگران محتوای شما را دنبال و رتبه بندی می کنند.

علاوه بر قرار دادن بک لینک در محتوای خود، می توانید آن ها را از طریق دیگران نیز به دست آورید. اینکه از طریق لینکی در محتوا به سایت شما ارجاع داده شوند، نه تنها اعتبار شما بلکه رتبه ی جستجوی شما در اینترنت را نیز افزایش می دهد.

  • تعداد لینک ها، عامل رتبه بندی نیست

شما می توانید 1 یا می توانید 10 بک لینک داشته باشید، مهم نیست که در حال حاضر چه تعداد بک لینک دارید، زیرا تعداد بک لینک ها عامل رتبه بندی و سایت شما نیست. درابتدا شما حداقل به یک بک لینک نیاز دارید، یک بک لینک در واقع معیاری برای رسیدن به مرحله ی بعد و کمک به رتبه بندی شماست. دوما به کیفیت نیاز دارید. آیا بک لینک هایی که استفاده می کنید مرتبط با محتوای شما هستند؟، آیا هدفمند هستند و به مخاطب شما کمک می کنند؟، اگر پاسخ همه ی این ها مثبت است، قطعا به افزایش رتبه ی شما کمک خواهد کرد.

  • بک لینک ها ارزش را پایین می آورند اما جریمه نمی کنند

به لطف به روزرسانی گوگل، بک لینک ضعیف دیگر روی رتبه بندی جستجوی شما تاثیر نمی گذارد. قبل از این به روز رسانی، اگر بک لینک ضعیف یا نامرتبط داشتید، در رتبه بندی گوگل سقوط می کردید!

در الگوریتم فعلی، به جای جریمه کردن رتبه ی شما، فقط ارزش لینک های شما را پایین می آورد، و همچنین کمی ارزش مقاله ی شما را کم می کند. این موضوع تاثیر چندانی روی رتبه ی مقاله ی شما نخواهد داشت مگر اینکه 10-15 بک لینک با همان کیفیت ضعیف و بی ربط داشته باشید.

  • سئو منفی دیگر مسئله آفرین نیست

قبلا یکی از کارهایی که انجام میشد این بود که محتوایی با هدف پایین آوردن رقبا ایجاد می کردند که در آن از بک لینک های سیاه و یا بک لینک های نامرتبط/اسپم استفاده میشد. (بهرحال برای برخی خوب بود). امروزه گوگل به طور خاص به این موضوع پرداخته است به این معنی که بک لینک های منفی دیگر باعث کاهش رتبه ی شما و رقبایتان نمی شود.

البته بک لینک های ضعیف ی توانند تعداد مخاطب شما را کم کنند. این موضوع عمدتا به این دلیل است که آن ها لینک هایی را که بیرون از سایت شما قرار دارد دنبال کنند، و معمولا اگر آن ها نامرتبط باشند، اعتبارتان را از دست خواهید داد.

  • محتوا باید اولویت اول شما باشد

گاهی اوقات بعضی آنقدر به سئو و ساختار آن توجه می کنند که فراموش می کنند الویت اول چیست. بله، شما به سئو و بک لینک احتباج دارید، اما قبل از هرچیز مطمین شوید که محتوای شما جذاب خواهد بود و مخاطب دوست دارد که بخواند. شما می توانید بهترین سئوکار را برای وب سایت خود داشته باشید اما اگر خواندن آن جذاب نباشد، این یک نقطه ضعف است.

هنگام استفاده از بک لینک ها مطمئن شوید که با موضوع سایت شما مرتبط است، و همچنین اینکه از محتوای شما نمی کاهد. بک لینک ها را در جاهایی که قابل قرار دادن است، قرار دهید.

  • بک لینک ها می توانند به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک کنند 

بک لینکی که به سایت شما داده می شود، تنها به اعتبار شما در بازار کمک می کند. بک لینک هایی که خودتان در محتوای خود قرار می دهید به رنکینگ/رتبه بندی دیگران کمک می کند و همچنین مخاطب محتوای آن ها را می خواند. اینکه محتوای سایت دیگری به وب سایت شما لینک بدهد نیز به همان اندازه مشتریان جدیدی را به سوی وب سایت شما راهی می کند.

بک لینک ها عنصر بسیار مهمی در سئو هستند که باید از قوانین آنها پیروی کنید. بک لینک های ضعیف گاهی می توانند ترافیک وب سایت شما را کاهش دهند؛ بنابراین مطمین شوید که آن ها با موضوع وب سایت شما مرتبط هستند و همچنین به یاد داشته باشید که فقط سایت های معتبر می تواند اعتبار ما را افزایش دهد. داشتن بک لینک های خوب و ارجاع به محتوای خوب، رتبه بندی شما را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد.

امیدوارم این مقاله در مورد بک لینک ها برای شما مفید بوده باشد. اگر به دنبال ارتقای سئو خود هستید، پست های دیگر ما را درباره ی بک لینک مطالعه کنید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

سفارش بک لینک
جستجو بین مطالب
آخرین مطالاب وبلاگ
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهید...x
به بالای صفحه بردن