آموزش دریافت بک لینک از دامنه های gov و edu

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
آموزش دریافت بک لینک از دامنه های gov و edu

فهرست مطالب

یکی از مهم ترین ویژگی های یک استراتژی بک لینک سازی موفق، ایجاد بک لینک پروفایلی (backlink profile) طبیعی و متنوع است. اگر اکثر لینک هایی که به سایت شما ارجاع داده می شوند تعدادشان زیاد و بطور دستی ایجاد شوند، گوگل این را به عنوان تلاشی برای دستکاری الگوریتم های خود می­پندارد و این ممکن است به پنالتی و جریمه شدن سایت شما منجر شود.

تا چند سال پیش تنها با داشتن تعداد زیادی بک لینک، بدون اینکه کیفیت آن­ها را در نظر بگیرد. اما امروزه اینطور نیست و همه ی بک لینک ها ارزش یکسانی در سئو ندارند.

یکی از قوی ترین سیگنال هایی که گوگل برای تعیین اهمیت یک سایت استفاده میکند، آتوریتی و ارزش لینک هایی است که به آن سایت داده میشود.

تعداد زیادی از دامنه های معتبر وجود دارد که شما می توانید از آن ها بک لینک دریافت کنید. معروف ترین و شناخته شده ترین بک لینک های معتبر از وب سایت های آموزشی با پسوند edu و یا وب سایت های دولتی با پسوند gov هستند.

با این وجود، بک لینک های معتبر می توانند از این دامنه ها هم باشند:

  • .com
  • .net
  • .org
  • .info

ارزش ویژه وب سایت های آموزشی و دولتی به این دلیل است که یک روند اداری بسیار طولانی برای ثبت دامنه .gov و.edu وجود دارد که اعتبار آن را تضمین می کند.

مردم برای انجام کارهای مهم خود به این دامنه ها مراجعه می کنند و به هر صفحه ای که این دامنه ها به آن لینک می دهند، اعتماد دارند. بنابراین، هر مؤسسه دولتی یا آموزشی درباره ی اینکه به چه کسانی لینک دهند و اینکه محتوای آن ها مفید است یا خیر، بسیار دقت می­کنند.

در این پست، ما بهترین نکات را درباره ی اینکه “چگونه بک لینک های با ارزش از وب سایت های آموزشی و دولتی دریافت کنیم”، با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

آنالیز گپ بک لینک رقبا

از اینکه رقبای شما از کجا لینک های معتبرشان را بدست می آورند، ایده بگیرید..

شما می توانید بک لینک پروفایلی رقبای خود را در ahrefs.com مشاهده کنید و تمام بک لینک های آموزشی و دولتی آن ها را بررسی کنید.

سپس هر یک از لینک های معتبر آن ها را تجزیه و تحلیل کنید و ارزیابی کنید که آیا می توانید محتوای مفیدی را ارائه دهید که برای این موسسات جالب باشد و به سایت شما لینک بدهند یا خیر.

قدم بعدی این است که با این سایت ها تماس برقرار کنید و از آن ها بخواهید تا لینکی را به وب سایت شما در سایت خود قرار دهند.

از اپراتور های جستجو برای پیدا کردن سایت هایی با پسوند .gov، .edu و.Ac استفاده کنید

اپراتورهای جستجو کلماتی هستند که می توانند به جستجوهای گوگل اضافه شوند تا به محدود کردن نتایج کمک کنند. این راهی بسیار عالی برای پیدا کردن وب سایت های معتبر و مرتبط با کسب و کار و سایت شماست.

فرض کنید وب سایتی دارید که اطلاعاتی را در مورد تجارت ارائه می دهید. استفاده از اپراتورهای جستجو بهترین راه برای یافتن وب سایت های مرتبط با پسوند .gov و.edu با صفحاتی که به تجارت اشاره می کند، است.

این صفحات را به لیست خود اضافه کنید و اگر این وب سایت ها محتوای شما را دوست داشته باشند، در وب سایت خود به آن صفحات شما لینک خواهند داد.

بنابراین، بسیار مهم است که محتوای شما نه تنها بسیار با کیفیت و مرتبط باشد، بلکه قطعا باید برای دانشگاه ها، دانشجویان، کارکنان و فارغ التحصیلان آن ها ارزشمند، مفید و جذاب باشد.

این امر در مورد محتوای وب سایت های دولتی نیز صدق می کند؛ که موظف هستند اطلاعاتی را مربوط به ساکنان و جامعه ی محلی خود ارائه دهند.

این مثالی است از نحوه ی یافتن وب سایت هایی با پسوند .gov که اطلاعاتی را درباره ی تجارت  ارائه می دهد:

سایت هایی با پسوند .gov، .edu و.Ac

به یک منبع تبدیل شوید

بیشتر وب سایت های آموزشی و دولتی به منابع خارجی ای لینک می دهند که برای ساکنان یا دانشجویان مفید است. بنابراین، ایجاد محتوای بسیار مرتبط و سفارشی فرصتی بسیار عالی برای به دست آوردن لینک است.

به عنوان مثال اگر می خواهید دانشگاه هایی را هدف قرار دهید، می توانید راهنما و دستورالعملی را برای فارغ التحصیلان درباره ی چگونگی شروع یک کسب و کار مرتبط با حوزه ی خودتان بنویسید.

در مثال زیر نمونه ای مشاهده میکنید از وب سایت هایی که حاوی محتوایی مرتبط و ارزشمند درباره ی “فرصت­های شغلی رشته ­ی IT” است:

به یک منبع تبدیل شوید

فرصت های شغلی خود را به صورت فهرست درآورید

فرصت های کارآموزی و فارغ التحصیلی خود را در وب سایت های محلی دولتی و آموزشی ثبت کنید.

یک راه آسان برای به دست آوردن لینک از سایت های .gov این است که دوره های کارورزی خود را در اینجا لیست کنید.

رویداد هایی را برای دانشجویان ارائه دهید و یا در نمایشگاه های دانشگاه ها حضور پیدا کنید

آیا تا بحال به دادن شغلی برای دانشجویان منطقه ی خود فکر کرده اید؟ با دانشگاه های محلی تماس بگیرید و بگویید که فرصت شغلی برای دانشجویان آنها دارید.

این نه تنها به شما در پیدا کردن دانشجویان با استعداد کمک می کند، بلکه به شما فرصت برقراری ارتباط با دانشگاه ها را نیز می دهد.

اگر کسب و کار کوچکی دارید چرا در یک نمایشگاه­هایی که توسط دانشگاهی در منطقه ی شما برگزار می شود، برای تبلیغ کسب و کار خود شرکت نمی کنید؟ نام غرفه داران معمولا در سایت دانشگاه به صورت فهرست آورده می شود و البته به سایت آن ها لینک داده میشود.

سخن پایانی

امیدواریم از این نکات لذت برده باشید و برای شما آرزوی موفقیت در مسیر دریافت لینک هایی از وب سایت های gov و edu از طریق خلق محتوای ارزشمند و خلاقانه را داریم.

به دست آوردن بک لینک از وب سایت های معتبر یک چالش است؛ اما کاملا ارزش تلاش کردن را دارد. زیرا نشان می دهد که وب سایت شما بسیار مرتبط و قابل اعتماد است که این موضوع تاثیر مثبت و به سزایی در رنکینگ شما دارد.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *