لینک‌های دو فالو و نو فالو چقدر برای سئو مفید و ارزشمند هستند؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینک‌های دو فالو و نو فالو چقدر برای سئو مفید و ارزشمند هستند؟

فهرست مطالب

مقایسه لینک ­های دوفالو و نوفالو

لینک‌های دوفالو و نوفالو زمانی معنی‌دار شدند که گوگل تصمیم گرفت بک لینک‌های باطل و اسپم را نابود کند تا بتواند موتورهای جست‌وجو را پاک‌سازی کند.

قبل از انجام این کار، وبلاگ نویسان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت برای ایجاد استراتژی بک لینک سازی اسپم، با یکدیگر رقابت می‌کردند. به‌عنوان‌مثال، آن‌ها صرفاً برای اینکه بتوانند برای وب‌سایت خود بک لینک ایجاد کنند؛ لینک‌ها را بدون توجه به اینکه از کجا لینک می­گیرند، ایجاد می‌کردند.

زمانی که گوگل قوانینی را برای بک لینک‌ها وضع کرد، ساخت بک لینک‌های جدید چالش‌برانگیز شد. اگر از شرکت‌های سئو بپرسید، خواهند گفت که ساخت بک لینک سئو برای یک وب‌سایت یکی از مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین فعالیت‌های سئو است.

لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو لینکی است که ارزش زیادی به همراه ندارد و باعث ارتقای رتبه در نتایج موتورهای جستجو نمی­شود­. لینک نوفالو رتبه صفحه شما را افزایش نمی‌دهد. در واقع گوگل اینگونه میپندارد که شما چیزی برای گفتن ندارید. هنگامی‌که یک لینک نوفالو ایجاد می‌کنید، وقتی تگ HTML نوفالو را اضافه کنید به گوگل اطلاع می­دهید که صفحه شما در این دسته قرار می‌گیرد. شما عملاً به موتورهای جستجو اجازه می‌دهید تا روی وب‌سایت شما به‌عنوان سایتی معتبر حساب نکنند.

بااین‌حال، لینک‌های نوفالو برای استراتژی سئوی شما مفید هستند. اولاً، آن‌ها هیچ آسیبی به وب‌سایت شما وارد نمی‌کنند. معمولاً این تگ­ها را در محتوای غیرقابل‌اعتماد، انجمن‌ها یا لینک‌های پولی مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، باید لینک‌های نوفالو را به‌عنوان یک استراتژی جهت ایجاد تنوع استفاده کنید. چراکه شما نمی‌توانید تمام صفحات خود را با لینک­های دوفالو ایجاد کنید؛ زیرا ممکن است انجام این کار مشکوک به نظر برسد.

بهتر است که هم لینک‌های دوفالو و هم لینک نوفالو داشته باشید.

لینک‌های دو فالو چگونه لینک‌هایی هستند؟

لینک‌های دو فالو چگونه لینک‌هایی هستند؟

هنگامی‌که یک لینک ایجاد می‌کنید کاربران از آن سایت­ها به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد، آنگاه رفته‌رفته سئوی وب‌سایت شما ارتقا پیدا می‌کند. گوگل به‌دقت هر هایپرلینک را ارزیابی می‌کند و بررسی می‌کند که چند لینک ورودی برای صفحه خود و سایت‌هایی که این بک لینک‌ها در آن‌ها ایجادشده‌اند، وجود دارد. همچنین، گوگل از یک الگوریتم ساده برای تعیین اینکه آیا شما یک لینک دوفالو ایجاد می‌کنید یا خیر استفاده می‌کند. هر چه تعداد افراد بیشتری به صفحه شما لینک دهند، به این معنی است که وب‌سایت شما ارزشمند و مفید است و شایسته جایگاه خوب در نتایج موتورهای جستجو هستید. از نتایج این کار می­توان گفت که پس از مدت کوتاهی مشاهده خواهید کرد که صفحه شما نسبت به سایر صفحات با موضوعات مشابه، رتبه بالاتری قرار خواهید گرفت.

در سئو، هرچه صفحه شما بک لینک بیشتری دریافت کند، لینک جویس بیشتری ایجاد می‌کنید؛ بنابراین تا زمانی که موفق به ایجاد بک لینک در وب‌سایت‌های معتبر ‌شوید، لینک بیشتری برای استراتژی سئوی خود به دست خواهید آورد.

به‌عنوان‌مثال، با ایجاد بک لینک در وب‌سایت‌های معتبر مانند سایت­های دولتی و دانشگاهی، می‌توانید برگ برنده­­ی خود را بدست آورید.

آیا استفاده از لینک‌های نوفالو یک استراتژی خوب محسوب می‌شود؟

لینک­های نوفالو هنوز هم ارزش زیادی دارند. حتی اگر برای پیج رنک شما تاثیر چندانی نداشته باشند، همچنان برای اعتبار وب‌سایت شما بسیار مهم هستند. به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که یک سایت لینک‌های نوفالو ندارد، این شک ایجاد می‌شود که شاید اسپم است. یک وب‌سایت سالم لینک‌های نوفالو را به‌مرورزمان و به‌صورت طبیعی تولید می‌کند. همچنین می‌توانید با کمک این لینک‌ها ارتباط خود با سایت‌های اسپم را قطع کنید و درعین‌حال اطلاعات ارزشمندی را در صفحه وب‌سایت خود به خوانندگان خود ارائه دهید.

به‌طورکلی، برخی از وب‌سایت‌های معروف برای ایجاد لینک‌های دوفالو و افزایش رتبه در موتورهای جستجو پول دریافت می‌کنند. همچنین شما می­توانید با پرداخت هزینه­ی کمی پکیج لینک های دوفالو معتبر را از ما خریداری نمایید.

واضح است که لینک‌های دوفالو ترافیک را افزایش می‌دهند، اما بسیاری نمی‌دانند که لینک‌های نوفالو نیز می‌توانند همین کار را انجام دهند. بیایید با یک مثال ساده، توضیح دهیم. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید انتخاب کنید که یک لینک نوفالو در راز بک لینک ایجاد کنید که فقط چند لینک دوفالو دارد؛ از طرفی این وب‌سایت مخاطبان بسیار زیادی دارد که روزانه پست‌ها را دنبال و مطالعه می‌کنند؛ درنتیجه، تقریباً غیرممکن است که مردم پست‌های حاوی بک لینک شما را نخوانند. ازآنجایی‌که کاربران افراد کنجکاوی هستند، مطمئناً از صفحه شما بازدید می‌کنند تا ببینند چه نوع محتوایی تولید می‌کنید و چگونه می‌توانید نیازهای آن‌ها را برطرف کنید.

در نتیجه لینک‌های نوفالو نیز می‌توانند ترافیک و بازدید شما را افزایش دهند. حتی اگر شانس مراجعه افراد به وب‌سایت شما کم باشد هم، این استراتژی همچنان می‌تواند بازدیدکنندگان وب‌سایت شما را افزایش دهد.

آیا می‌دانید چگونه لینک‌های نوفالو و دوفالو ایجاد کنید؟

اگر می‌خواهید بازدید وب‌سایت خود را افزایش دهید، باید لینک‌های دوفالو با کیفیت بالا ایجاد کنید. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد لینک‌های دوفالو باکیفیت از آنها استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید در محتوای وب‌سایت‌های دیگر، نام برند خود را جستجو کنید. سپس می‌توانید مستقیماً با نویسنده تماس بگیرید و از او بپرسید که آیا می‌خواهد یک بک لینک دوفالو به سایت شما بدهد یا خیر. در بیشتر موارد، صاحبان وب‌سایت این درخواست را قبول می­کنند، به‌خصوص زمانی که محتوای شما، محتوای باارزشی باشد.

همچنین می‌توانید از برخی ابزارهای موجود به‌صورت آنلاین برای جستجوی بک لینک‌هایی که رقبای شما دارند استفاده کنید. هنگامی‌که بک لینک‌های آن‌ها را پیدا کردید، ممکن است متوجه شوید که محتوای شما بسیار بهتر از محتوای رقیب شما است؛ بنابراین، می‌توانید با مدیر وب‌سایت تماس بگیرید و از او بخواهید که لینک‌های نوفالو را به دوفالو تبدیل کند.

لینک بیلدینگ کار چندان آسانی نیست. هنگامی‌که یک بک لینک باکیفیت ایجاد کردید، این بدان معنا نیست که شما تا پایان عمر در رتبه اول موتورهای جستجو قرار خواهید گرفت. گوگل به‌طور دائم الگوریتم‌های سئو خود را تغییر می‌دهد؛ بنابراین، چیزی که ممکن است امروز بسیار محبوب باشد، ممکن است فردا اعتبار خود را از دست بدهد؛ بنابراین، بهترین استراتژی این است که همواره به‌روز باشید و محتوای جذابی ایجاد کنید که مردم به‌طور طبیعی سایت شما را دنبال کنند. اگر محتوای شما برای مخاطب هدف شما ارزشمند است، موتورهای جستجو گزینه دیگری جز انتخاب لینک شما و دادن رتبه‌­ی خوب به آن را ندارند.

گوگل چگونه با لینک‌های نوفالو و دوفالو برخورد می‌کند؟

زمانی که گوگل تصمیم گرفت لینک نوفالو را معرفی کند، هدف اصلی آن جلوگیری از محتوای اسپم بود. سپس بلافاصله به محبوب‌ترین روش گوگل برای شناسایی لینک‌های حمایت‌شده یا محتوای تبلیغاتی تبدیل شد. از زمانی که این روش برای اولین بار در سال 2005 معرفی شد، تغییرات زیادی رخ‌داده است؛ بنابراین، گوگل نیاز دید در استراتژی نوفالو خود تغییراتی ایجاد کند، که توصیه های زیادی را نیز به همراه داشت. در ادامه می‌توانید آنچه را که گوگل ازنظر خط‌مشی برای لینک‌های نوفالو توصیه می‌کند، مشاهده نمایید:

  • تگ rel = “sponsored,” که برای شناسایی لینک‌هایی که بخشی از یک تبلیغات یا کمپین پولی هستند؛ استفاده می‌شود. از این ویژگی می‌توان هنگام ایجاد محتوا به‌عنوان بخشی از قرارداد جبران خسارت استفاده کرد.
  • در مواردی که محتوای تولیدشده­ی شما توسط کاربر ایجاد میشود، باید از ویژگی UGC استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، شما باید چنین لینک‌هایی را برای بخش نظرات و پست‌های انجمن ایجاد کنید.
  • اگر می‌خواهید لینک‌های نوفالو ایجاد کنید، باید این کار را زمانی انجام دهید که برای تائید محتوا کسی را ندارید.
  • گوگل با این حال به تگ نوفالو هم به‌عنوان ویژگی‌های مهم ادامه می‌دهد تا تشخیص دهد که آیا باید آن‌ها را برای رتبه‌بندی نادیده بگیرد یا خیر.
  • در حال حاضر، گوگل به نادیده گرفتن لینک‌های نوفالو ادامه می‌دهد و آن‌ها را برای خزیدن و ایندکس کردن در نظر نمی‌گیرد. از اول مارس 2020، گوگل رفتار خود را تغییر داد و شروع به یافتن لینک‌های نوفالو کرد و به آن بها داد، به این معنی که آن را برای اهداف خزیدن در نظر گرفت.
  • اگر می‌خواهید لینکی مشارکتی ایجاد کنید، باید ویژگی نوفالو یا اسپانسر را انتخاب کنید. حتی می‌توانید آن‌ها را ترکیب کنید و لینک را قوی‌تر کنید. بااین‌حال، اگر اشتباه کنید که فقط ویژگی محتوای user-generated را انتخاب کنید، در این صورت جریمه شدیدی دریافت خواهید کرد.
  • اگر تصمیم بگیرند که ویژگی‌های نوفالو را تغییر دهند، منتشرکننده هیچ مجازات یا پاداشی از طرف گوگل دریافت نخواهند کرد.
  • ناشری که به استفاده از لینک نوفالو بفکر کنترل خزیدن است، بهتر است در استراتژی خود تجدیدنظر کند.

آیا لازم است کاری برای لینک‌های نوفالو خود انجام دهیم؟

گوگل کسی را ترغیب به این کار نمی­کند که لینک‌های نوفالو فعلی خود را تغییر دهند تا زمانی که به‌درستی از آن‌ها استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر از آن‌ها برای مسدود کردن لینک‌های حمایت‌شده استفاده می‌کنید، نباید تغییری ایجاد کنید؛ بنابراین بهتر است قبل از هر تغییری به‌درستی بررسی کنید که دلیل استفاده شما از لینک‌های نوفالو چیست؟ آیا این کار را به این دلیل انجام دادید که می‌خواستید صفحه‌ای را که به آن لینک داده‌اید، تأیید کنید؟ اگر دلایلتان موجه بود؛ لازم نیست تغییری ایجاد کنید زیرا گوگل همچنان از آن حمایت می‌کند.

آیا شما مجاز به ترکیب ویژگی‌های آنفالو هستید؟

گوگل ترکیب ویژگی‌های آنفالو را تائید می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر ویژگی sponsored را با ویژگی UGC ترکیب کنید، به این معنی است که محتوای تولیدشده، توسط کاربر تولید کرده‌اید که پولی نیز می­باشد. اگر ویژگی آنفالو را با هر یک از دو ویژگی دیگر ترکیب کنید، همین قانون اعمال می‌شود.

علاوه بر این، اگر از لینک‌های نوفالو برای نشانه‌گذاری لینک‌های حمایت‌شده استفاده کرده‌اید، گوگل از این حمایت شما برای جلوگیری از هرگونه مجازات پشتیبانی می‌کند. بااین‌حال، باید قوانین جدید گوگل را برای محتوایی که قرار است در آینده تولید کنید بپذیرید و در صورت لزوم از ویژگی اسپانسرد استفاده کنید.

از طرف دیگر، اگر از ویژگی اشتباه در یک لینک استفاده کردید، نباید زیاد نگران باشید. درواقع، چیزی به‌عنوان یک ویژگی نادرست وجود ندارد. به‌عنوان‌مثال، اگر از ویژگی اسپانسرد یا همان حمایت‌شده برای لینک UGC استفاده کنید، همچنان به‌عنوان یک نشانه شناسایی می‌شود.

تأثیری که ممکن است داشته باشد این است که لینک مربوط به مشارکت در صفحه دیگری طبقه‌بندی نمی‌شود؛ اما اگر برعکس انجام دهید ممکن است مشکلی به وجود بیاید؛ بنابراین، اگر از ویژگی UGC برای لینکی استفاده کنید که به طور ‌واضح یک تبلیغ یا حمایت مالی است، ممکن است دچار مشکل شوید. در این حالت باید از ویژگی اسپانسرد استفاده کنید.

نتیجه

همه تغییرات ذکرشده در بالا از اول مارس 2020 اعمال‌شده‌اند. شما باید به رپورتاژها یا همان بک لینک­های پولی توجه زیادی داشته باشید زیرا در معرض خطر جریمه هستید. گوگل به مدیران وب‌سایت توصیه می‌کند هنگام ایجاد لینک‌های پولی از ویژگی‌های اسپانسرد یا نوفالو استفاده کنند. اگرچه به‌راحتی می‌توان آن‌ها را با ویژگی UGC اشتباه گرفت، ولی باید از این ویژگی، فقط برای محتوای تولیدشده توسط کاربر استفاده کنید. گوگل همه این تغییرات را انجام داد تا مفاهیم را تا حد امکان روشن کند و به منتشرکنندگان پست­ها کمک کند تا تغییرات صحیح را در لینک‌های خود ایجاد کنند.

برای آموزش ساخت بک لینک، دیگر مقالات آموزشی راز بک لینک را مطالعه کنید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *