بک لینک خوب و بد چیست و چطور آنها را تشخیص دهیم؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
بک لینک خوب و بد چیست و چطور آنها را تشخیص دهیم

فهرست مطالب

همه بک لینک ها یکسان نیستند. لینک های خوب و بد وجود دارد و شما باید لینک خوب بسازید نه لینک های بی­ کیفیت که به سایت شما آسیب میزنند. تشخیص اینکه آیا یک لینک خوب است آسان است: لینک باید از یک وب سایت مرتبط با موضوع شما باشد و از انکر تکست مناسب استفاده کنید.

چه چیزی باعث می­شود که یک لینک مناسب یا مخرب باشد؟

چه چیزی باعث می­شود که یک لینک مناسب یا مخرب باشد؟

در مورد اینکه چه چیزی یک لینک را خوب یا بد می کند، اطلاعات زیادی وجود ندارد. اما بیایید برخی از مهم ترین تفاوت های یک لینک خوب و بد را باهم بررسی کنیم.

 • ارتباط موضوعی

لینک دریافتی باید با موضوع سایت شما مرتبط باشد. اگر موضوع وب سایت شما در مورد باغبانی ارگانیک است، بهترین لینک برای وب سایت شما از سایت های باغبانی و موضوعات مرتبط خواهد بود.

 • رتبه صفحه

گوگل از تعداد لینک هایی که به سایت شما ارجاع داده می شود (و بسیاری عوامل دیگر) برای تعیین رتبه صفحه شما در کلمات کلیدی مورد نظر شما استفاده می کند. بنابراین گوگل به طور طبیعی از شما می خواهد لینک های دریافتی وب سایت شما از سایت های با کیفیت که در رتبه  های بالا در کلمات کلیدی مد نظر شما هستند لینک دریافت کنید و دامین آتورینی این سایت ها را به سایت شما اضافه می­کند.

 • کیفیت سایت

صفحه ای که لینک را از آنجا دریافت می­کنید باید با کیفیت باشد. اگر وب سایت لینک دهنده مملو از لینک های شکسته و محتوای بی کیفیت باشد، دریافت لینک از این وب سایت برای کسب و کار شما مفید نخواهد بود.

 • ارتباط لینک ها

علاوه بر اینکه شما باید مطمئن شوید که بک لینک های دریافتی شما از یک سایت هم موضوع باشد، بلکه باید مستقیماً به صفحه مد نظر شما لینک داده شده باشد. به عنوان مثال، فرض کنید یک وبلاگ باغبانی ارگانیک دارید و در مورد روش های کنترل آفات ارگانیک یک مقاله با کیفیت نوشته اید. در آن صورت، باید مطمئن شوید که لینک های خارجی شما مستقیماً به صفحه مقاله مد نظر در مورد روش‌های کنترل آفات ارگانیک لینک داده شده باشند.

 • انکر تکست

زمانی که یک وب سایت به شما لینک می‌دهد، مطمئن شوید که از یک عبارت متنی مرتبط با چیزی که درباره آن می‌نویسید استفاده می‌کند. به عنوان مثال، اگر مقاله ای در مورد “کاشت لوبیا سبز در داخل خانه” نوشته اید، بهترین عبارت متنی که می توان استفاده کرد جمله زیر است: «چگونه لوبیا سبز در خانه پرورش دهیم». به کمک این عبارت متنی، مخاطبان شما برای رسیدن به جواب سوالات خود به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد.

مزایای دریافت بک لینک خوب چیست؟

مزایای دریافت بک لینک خوب چیست؟

زمانی که از سایت های مرتبط و هم موضوع و همچنین از سایت‌هایی با رتبه بالا لینک سازی انجام می دهید، سیگنال‌هایی به گوگل ارسال می‌کنید که سایت شما در موضوع خود دارای اعتبار است. به عبارت دیگر، اگر تعداد زیادی از سایت‌های مرتبط در جایگاه و موضوع شما به وب‌سایت شما لینک می‌دهند، این به گوگل می‌گوید که این سایت محتوای کامل و جامعی در مورد این موضوع نوشته است و به همین دلیل، رتبه سایت شما را بالاتر می‌برد.

لینک های مفید و با ارزش دوفالو هستند

فقط لینک های دوفالو آتوریتی سایت را به سایت های دیگر منتقل می کنند. لینک های دوفالو دارای قدرت هستند، و احتمال بیشتری دارد که رتبه شما در کلمات کلیدی مد نظرتان رتبه بگیرد و برعکس، لینک‌هایی که دوفالو نیستند (لینک نوفالو) نمی توانند قدرتی را به سایت شما منتقل کنند. لینک های نوفالو ارزشی برای افزایش رتبه کلمات کلیدی شما نخواهند داشت. اما لینک های نوفالو میتوانند برای وب سایت شما  ترافیک ارگانیک بیاورند که در نهایت ممکن است رتبه­ ی شما نیز افزایش پیدا کند.

نکته مهم: قبل از اینکه وبلاگی را برای لینک سازی و پست مهمان انتخاب کنید، بررسی کنید که آیا لینک های خروجی این سایت دوفالو هستند یا خیر.

11 نمونه از لینک سازی خوب خارجی

 1. لینک سازی در سایت های سلامت به مقالات تناسب اندام
 2. لینک سازی در سایت های تناسب اندام به مقالات سلامتی( در اکثر موارد قابلیت لینک سازی موضوعاتی که به هم مرتبط هستند وجود دارد)
 3. لینک سازی سایت های مشاور املاکی در سایت های خبری. این نوع لینک سازی طبیعی تلقی می شود زیرا به عنوان تبلیغ کسب و کار شما شناخته می‌شود.
 4. لینک سازی از سایت ها یا صفحات با رتبه های بالا در کلمات کلیدی مرتبط
 5. لینک سازی در سایت هایی با رتبه الکسا بالا
 6. لینک سازی با کلمات کلیدی از سایت هایی که در حال حاضر رتبه­ی خوبی در نتایج موتورهای جستجو در کلمات کلیدی مدنظر شما دارند
 7. لینک سازی در سایت‌هایی که قبلاً در کلمات کلیدی هدف شما در صدر گوگل قرار داشته ­اند
 8. لینک سازی درسایت‌های معتبر. در اینجا منظور ما سایت‌هایی با دامین آتوریتی بالا نزد گوگل است
 9. لینک های طبیعی و غیر تکراری. این نوع لینک سازی زمانی انجام می­شود که محتوای شما کامل و مرجع باشد و برای ارجاع به آن صفحه­ی شما لینک خواهند داد. این نوع لینک سازی غیر قابل خرید و فروش است. باید محتوای شما برای آنها جذاب باشد تا به طور طبیعی به محتوای شما لینک بدهد.
 10. پست‌های مهمان در سایت‌هایی با دامین آتوریتی بالا
 11. لینک های متنی از وب‌سایت‌هایی که خبری هستند و مخاطبان بسیاری دارند. این یکی از قوی‌ترین لینک هایی است که می‌توانید بسازید.

لینک های مخرب: چه چیزی باعث مخرب شدن یک لینک می­شود؟

لینک های مخرب چه چیزی باعث مخرب شدن یک لینک می­شود؟

اکنون یاد گرفتیم که چه نوع لینکی یک لینک مناسب است، بیایید ببینیم چه عواملی یک لینک را تبدیل به یک لینک مخرب می کند.

 • سایت های غیر مرتبط

اگر لینکی از سایتی دریافت کنید که کاملاً به حوزه تخصصی شما مرتبط نباشد، آن لینک ارزش سئوی کمی برای سایت شما خواهد داشت.

 • لینک سازی در وب سایت هایی با کیفیت پایین

این مورد هم یکی دیگر از انواع لینک سازی مخرب و بیهوده است. اگر سایتی که شما از آنجا لینک دریافت کرده اید دارای محتوای غیر مرتبط و لینک های شکسته است، انتظار نداشته باشید که در افزایش رتبه به شما کمک بکند.

 • انکر تکست بیش از حد بهینه نکنید

باید مطمئن شوید که انکر تکست استفاده شده برای کلمات کلیدی شما بیش از حد نباشند. بسیاری از سئو کارها این کار را انجام می دهند و این کار باعث غیر طبیعی شدن لینک سازی شما خواهد شد.

بهینه سازی بیش از حد انکر تکست به معنای استفاده­ی بیش از حد کلمه کلیدی است که می خواهید در آن کلمه­ ی کلیدی رتبه بگیرید.

 • ارسال اسپم به عنوان پست مهمان

این به این معنی است که شما برای دریافت لینک از طریق پست مهمان، از یک محتوای بی­کیفیت استفاده کنید. اگر به تعداد بالایی از کلمات کلیدی خود در بک لینک­های خود استفاده کنید، گوگل متوجه آن خواهد شد و وب سایت شما را پنالتی خواهد کرد.

 • استفاده از PBN (شبکه های وبلاگ خصوصی)

بسیاری از وب مستر ها فکر می‌کنند که می‌توانند با ایجاد شبکه‌های خصوصی وبلاگی از سایت‌هایی با کیفیت پایین، گوگل را گول بزنند و رتبه­ی خود را افزایش دهند. گوگل به سادگی لینک سازی مصنوعی و غیر طبیعی را تشخیص می‌دهد، بنابراین حتی امتحان کردن این روش نیز ریسک بزرگی می­­باشد.

8 نمونه از لینک سازی مخرب

 1. لینک سازی انبوه و غیر طبیعی یا مزارع لینک سازی با محتوای کم یا بدون محتوا
 2. لینکسازی در سایت‌هایی با محتوای غیراخلاقی یا اسپم
 3. لینک سازی در کامنت وبلاگ ها با انکر تست بیش از حد
 4. لینک سازی در سایت‌های کاملاً نامربوط (مانند سایت خبری که به وبلاگ کفش ورزشی شما لینک می‌دهد)
 5. لینک سازی در صفحات اسپم و یا لینک های ایجاد شده توسط ربات
 6. تعداد زیادی لینک از یک صفحه یا یک محتوا
 7. لینک های خراب با ارور 404
 8. لینک های تکراری. تعداد زیادی لینک که از عبارت کلیدی دقیق به عنوان انکرتکست استفاده می کنند

چه نوع لینک هایی موتورهای جستجو را مشکوک می کند؟

 1. لینک های بی­کیفیتی که خریداری شده­اند
 2. بک لینک های پولی که به عنوان لینک های طبیعی قرار داده می شوند
 3. لینک سازی با کلمات کلیدی در فوتر صفحه یا سایدبار سایت های معروف
 4. تبادل لینک و خرید بک لینک های انبوه، که ارزشی برای کاربر ندارند
 5. کامنت گذاری بیش از حد در سایت های معروف و لینک سازی مستقیم با انکر تکست های یکسان در وب سایت های خبری

یک نکته مهم و کوتاه در مورد لینک سازی متقابل:

هیچ وقت با این شرط که هر دو طرف به یکدیگر لینک بدهند، موافقت نکنید. این مدل لینک سازی  بسیار خطرناک است و الگوریتم های گوگل با این مدل لینک سازی مخالف هستند، بنابراین بهتر است آن را انجام ندهید.

چگونه بک لینک های مخرب سایت خود را شناسایی کنیم؟

چگونه بک لینک های مخرب سایت خود را شناسایی کنیم؟

هر سئو کار باید بک لینک های مخرب وب سایت خود را هر چند وقت یک بار چک کند. این بدان معناست که آنها باید بدانند که بک لینک های بی کیفیت چگونه هستند و مهمتر از همه، چگونه آنها را شناسایی کنند.

ابتدا باید تمامی بک لینک های خود را چک کنید. همه این بدان معنی است که شما تمام لینک هایی را که به سایت شما وارد شده است را بررسی کنید و لینک­های مخرب را از بین ببرید. برای شناسایی بک لینک ها می توانید از یک وب سایت بررسی کننده بک لینک مانند SEMrush یا Ubersuggest استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل بک لینک ها با ابزار SEMrush

در این بخش نحوه استفاده از ابزار بررسی بک لینک  SEMrush برای شناسایی لینک های اسپم را بطور کامل قرار داده­ایم:

مرحله 1: حساب کاربری خود را ایجاد کنید

شما می توانید از نوار ایجاد حساب، کاربری خود را ایجاد کنید و برای بررسی بک لینک در وب سایت SEMrush اولین قدم را بردارید. ابتدا نام دامنه خود را وارد کنید. در مرحله بعد، پیشنهاد می کنیم اولین گزینه (دامنه اولیه) را به عنوان دامنه کمپین خود در کادر انتخاب دامنه وارد کنید، مگر اینکه بخواهید یک زیر دامنه مانند یک صفحه یا وبلاگ را بررسی کنید.

در ادامه شما باید کشور مد نظر خود را انتخاب کنید تا بک لینک های شما در کشور مورد نظر خود بررسی شود.

وقتی همه چیز را تنظیم کردید، می توانید ادامه دهید و روی «Start Backlink Audit» کلیک کنید.

پس از تکمیل فرآیند، یک ایمیل تایید دریافت خواهید کرد که هویت شما را تایید خواهد کرد .

مرحله 2:ابزار SEMrush را به سرچ کنسول گوگل متصل کنید

برای نتیجه بهتر،حساب SEMrush خود را به گوگل سرچ کنسول متصل کنید. تیم راز بک لینک به شما پیشنهاد می‌کند این کار را انجام دهید زیرا به شما کمک می‌کند بک لینک‌های مخرب را رد کنید و در عین حال، تصمیم بهتری در مورد استراتژی ساخت لینک خود به دست آورید .

توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید مالک تایید شده گوگل سرچ کنسول باشید.

SEMrush در صورت موفقیت آمیز بودن اتصال، به شما اطلاع لازم را خواهد داد.

مرحله 3: گزارش بک لینک های خود را بررسی کنید

در گزارش بک لینک ها، می توانید بک لینک های خود را مشاهده نمایید.

در این بخش، تعداد کل دامنه های ارجاع دهنده، تعداد بک لینک های مخرب و همچنین تعداد بک لینک های مفید را خواهید دید. همچنین یک نمره کلی برای میزان سلامت بک لینک های وب سایت شما ارائه خواهد شد.

مرحله 4: بصورت دقیق بک لینک­های خود را بررسی کنید

پس از بررسی سطحی، کار بعدی که باید انجام دهید این است که نتایج بک لینک ها را مرور کنید تا به صورت عمیق تر به بررسی بک لینک های خود بپردازید. همچنین می توانید بهترین بک لینک های خود را از نظر ارزش و قدرت دامنه جدا کنید و بک لینک های بیشتری در آن دامنه ها بسازید.

مرحله 5: بک لینک های مخرب را حذف کنید

در ابتدا، نتایج بک لینک های خود را بر اساس امتیاز، مرتب کنید تا بتوانید لینک های مخرب را حذف کنید.

« امتیاز بک لینک» در ابزار بررسی بک لینک SEMrush تعیین می کند که کدام لینک ها برای رتبه وب سایت شما مضر هستند.

توجه داشته باشید که این ابزار، از بیش از 50 نوع فاکتور و آنالیز برای بدست آوردن این امتیاز استفاده می کند. به کمک این ابزارها میتوانید بک لینک های مخرب خود را حذف کنید.

مرحله 6: بک لینک های مفید خود را حفظ کنید

برای مرتب کردن لینک های خود، باید یک لیست ایجاد کنید. این لیست باید شامل همه دامنه هایی باشد که دارای امتیاز مناسبی هستند یا می دانید طبیعی و ایمن هستند.

لیست بک لینک ها را مرور کنید و همه بک لینک هایی را که ایمن و طبیعی هستید انتخاب کنید. پس از انجام این کار، آنها را به لیست بک لینک های مفید خود اضافه کنید.

تجزیه و تحلیل بک لینک با Ubersuggest

Ubersuggest یک جایگزین عالی برای ابزار SEMrush است.

می توانید از این ابزار برای بررسی بک لینک ها و کلمات کلیدی استفاده کنید. همچنین یک ابزار عالی برای مشخص کردن بک لینک های رقبای شما نیز هست.

اگر رقبای شما رتبه بالاتری داشته باشند، حتما کاری را انجام می­دهند که شما انجام نمی دهید. شما می توانید از این ابزار برای فهمیدن اینکه آنها چه کاری انجام می دهند استفاده کنید و بر اساس آن استراتژی خود را بچینید. در یک جمله کافی است بگوییم، این یک ابزار بک لینک و جاسوسی عالی است.

مرحله 1: آدرس وب سایت خود را وارد کنید

به ubersuggest بروید و قبل از کلیک بر روی «جستجو»، آدرس وب سایت خود را در نوار جستجو وارد کنید.

مرحله 2: روی عبارت “بک لینک” در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید

روی “بک لینک ها” در نوار کناری سمت چپ و سپس ” Backlinks Overview ” کلیک کنید. پس از آن، می توانید به پایین اسکرول کنید تا به بخش “بک لینک” برسید.

در اینجا، همه صفحاتی را که به شما لینک داده اند خواهید دید. همچنین می توانید لینک ها را براساس نوفالو و دوفالو مرتب کنید. اما نکته مهم در بررسی لینک ها بررسی تعداد لینک ها در مقایسه با دامنه هایی است که به شما لینک داده اند.

برای افراد ناآشنا، قدرت دامنه یا Domain Authority قدرت یک وب سایت را اندازه گیری می کند (عددی بین 0 تا 100). به عنوان یک قاعده کلی، لینک های مفید لینک هایی هستند که از دامنه هایی با آتوریتی بالاتر از 40 به شما لینک داده اند.

توجه داشته باشید که: نسخه “رایگان” ابزار Ubersuggest تنها در صورتی کار می کند که سایت شما نسبتاً جدید باشد و تعداد کمی بک لینک داشته باشد.

اگر وب سایت شما صدها بک لینک برای آنالیز دارد، می توانید از نسخه پولی این ابزار را انتخاب کنید.

تشخیص بک لینک های دوفالو و نوفالو

با نگاه کردن به کد های html می‌توانید متوجه شوید که یک لینک از نوع دوفالو است یا نوفالو.

به صورت ساده اگر بخواهیم توضیح دهیم، ابتدا بر روی لینک کلیک کنید و بر روی ” inspect its elements ” راست کلیک کنید.

یک کد HTML مرتبط با آن لینک به شما نمایش داده می شود.

اگر “rel=” nofollow را مشاهده کردید، لینک شما نوفالو است. اگر rel=”nofollow” را نمی بینید، به این معنی است که بک لینک شما دوفالو است.

شما باید بک لینک هایی را تولید کنید که دوفالو باشند.

توجه داشته باشید که SEMrush و Ubersuggest تنها ابزار های تجزیه و تحلیل بک لینک نیستند. شما می توانید از Moz و Ahrefs نیز استفاده کنید.

فهرست های دایرکتوری و مقالات ارسالی

فهرست های دایرکتوری بک لینک هایی هستند که با قرار دادن لینک وب سایت خود در فهرست ها به دست می آورید.

دایرکتوری های بی شماری وجود دارد که به شما امکان می دهد وب سایت خود را به صورت رایگان یا با هزینه کم (معمولاً زیر 50 دلار) لینک دهید.

توجه داشته باشید که ارسال وب سایت خود در یک فهرست ایرادی ندارد. با این حال، فهرست‌های دایرکتوری برای لینک سازی سریع می‌تواند یک استراتژی اشتباه برای ایجاد لینک باشد.

اما چرا؟

به این دلیل که بیشتر دایرکتوری ها چیزی شبیه به مزرعه های لینک سازی نیستند که به عنوان دایرکتوری های لینک ظاهر می شوند. آنها هیچ ارزشی برای کاربران ندارند و هر چیزی که ارزشی برای کاربر ایجاد نکند معمولاً یک لینک اسپم است.

مایلیم به شما یادآوری کنیم که همه بک لینک های دایرکتوری بد نیستند. نکته این است که به دنبال دایرکتوری های با کیفیت بالا، مانند پروژه دایرکتوری باز (DMOZ) باشید.

بنابراین، به جای نادیده گرفتن این نوع لینک سازی سعی کنید فقط از منابع با کیفیت استفاده کنید.

چندین مثال راجب استفاده صحیح از ویژگی بک لینک های دایرکتوری را در این بخش خواهیم دید:

 • رستورانی که در لیست غذاخوری‌های محلی ذکر می‌شود
 • یک تالار عروسی که در دایرکتوری اجاره تالار عروسی قرار می گیرد
 • کسب و کاری که در دایرکتوری انجمن های تجاری مرتبط با صنعت خود لیست می شود
 • یک کشاورز محلی که در لیست فروشندگان مواد غذایی قرار میگیرد.

همانطور که می بینید، هدف از لیست شدن صرفا  برای دریافت بک لینک نیست. اما ثبت شدن در یک فهرست مرتبط، که به طور خاص برای افراد در حوزه­ی کسب و کار شما ایجاد شده است و نه مخاطبان عمومی. البته که میتواند مخاطبان عمومی را نیز شامل شود.

تعداد زیادی لینک برای یک صفحه

حداکثر یا حداقلی برای تعداد لینکهایی یک صفحه وجود ندارد. در واقع، گوگل هنوز چیزی در این مورد نگفته است.

اما در بین وب مستر ها رایج است که یک صفحه پر از لینک و بدون محتوای مناسب انتشار دهند، اما این موضوع همیشه برای موتورهای جستجو اسپم و غیرطبیعی هستند. شما به عنوان وب مستر و صاحب سایت باید سعی کنید تا اسپم اسکور خود را کم نگه دارید، زیرا این برای سایت شما ضرر دارد.

وب سایت خود را به دقت بررسی کنید تا لینک های تکراری در آن وجود نداشته باشد. انجام این کار بسیار مهم است زیرا موتورهای جستجو به آسانی میتوانند بفهمند که آیا شما بک لینک های مشابه را بیش از یک بار ایجاد کرده­اید یا خیر، و این اتفاق می تواند منجر به جریمه وب سایت شما شود.

ساده ترین راه برای شناسایی لینک های تکراری استفاده از ابزار Ubersuggest است. قبل از کلیک بر روی جستجو، نام دامنه خود را وارد کنید. بر روی عبارت Backlinks کلیک کنید و سپس به لیست لینک­های خود بروید.

سپس، لینک ها را بر اساس کلمات کلیدی فیلتر کنید. با این کار تمام لینک هایی که از کلمات کلیدی یکسان استفاده می کنند برای شما لیست خواهد شد که نشان دهنده تکراری بودن آنهاست. لینک های تکراری، اسپم و غیر طبیعی در نظر گرفته می شوند.

استفاده از این روش مانند استفاده از مزارع لینک انبوه برای وب سایت شما است. این کار اصلا طبیعی نیست زیرا موتورهای جستجو به اندازه کافی پیشرفته هستند و این موارد را به سادگی تشخیص می‌دهند.

مسئله این است که وقتی شخصی به طور طبیعی لینک سازی می‌کند، در نهایت از یک کلمه کلیدی یکسان برای لینک سازی استفاده نمی کند. اگر لینک بیلدینگ شما طبیعی و بر پایه­ ی اصول لینک سازی باشد، نباید به طور تکراری از یک متن به عنوان انکرتکست در مقالات خود استفاده کنید.

ارسال مقاله راه دیگری برای دریافت لینک های طبیعی

ارسال مقاله یک راه عالی برای دریافت بک لینک های با کیفیت است زمانی که مقاله شما در یک وب سایت با آتوریتی بالا و با کیفیت منتشر شود.

هنگام بررسی وب‌سایت‌ها برای ارسال مقالات، مطمئن شوید که رتبه وب سایت یا رتبه الکسا آنها را (که نشان دهنده قدرت و ترافیک وب‌سایت است) بالا است.

لینک گرفتن از سایت هایی که محتوای طولانی دارند ارزشمندند!

نمی­توان انکار کرد که گوگل محتوای با کیفیت و طولانی را بیشتر می­پسندد. بنابراین، می‌توان گفت که صفحات با محتوای طولانی‌تر نسبت به صفحاتی که محتوای کوتاه‌تری دارند بهتر عمل می­کنند و بیشتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو ظاهر می­­شوند.

این موضوع در مورد بک لینک ها نیز صادق است. لینک های سایت های معتبر با محتوای طولانی ارزش بیشتری نسبت به انواع دیگر لینک ها دارند. وب سایت SERPIQ مطالعه ای در این مورد انجام داد. آنها متوجه شدند که وب سایت هایی که در صفحه اول گوگل رتبه بندی شده اند به طور متوسط ​​2450 کلمه دارند.

وب سایت Medium نیز تصمیم گرفت تا دریابد که کدام یک از محتوای آنها در موتورهای جستجو رتبه بهتری دارد و نتیجه این شد که محتوای طولانی معمولاً عملکرد بهتری داشتند.

Medium یک قدم فراتر رفت و میانگین زمانی را که کاربران در یک صفحه در سایت می گذرانند اندازه گیری کرد. آنها متوجه شدند که کاربران به طور متوسط ​​حدود 7 دقیقه را در یک صفحه برای مطالعه مقاله صرف می کنند. آنها همچنین دریافتند که کاربران در طول این هفت دقیقه حدود 1600 کلمه محتوا را خوانده اند.

بنابراین، نه تنها موتور های جستجو بلکه کاربران نیز به محتوای جامع و غنی نیاز دارند و از آنها استفاده می‌کنند.

و گوگل بر اساس یک اصل ساده میگوید که: اگر کاربران برای سایت شما ارزش قائل باشند، الگوریتم رتبه بندی گوگل به آنها رتبه خوبی خواهد داد. بنابراین، به کاربران آنچه را که دوست دارند و می‌خواهند بدهید، آنگاه موتورهای جستجو به شما رتبه ی بالایی خواهند داد.

در مورد لینک بیلدینگ هم همینطور است. گوگل اهمیتی به لینک ها نمی‌دهد، اما به این نگاه می­کند که کاربران آن‌ها را می­پسندند یا خیر.

اما چرا این چنین است؟

ساده است: محتوای طولانی به موضوعات بطور عمیق‌تری می‌پردازد. به این ترتیب، کاربر می تواند به جای بررسی و خواندن چندین مقاله 300 کلمه ای، ترجیح میدهند که یک مقاله­ی کامل و جامع را مطالعه کنند.

البته، برخی از کاربران محتوای کوتاه را ترجیح می دهند، اما تعداد این افراد کمتر است.

آیا کاربران روی این لینک ها کلیک می کنند؟

عملکرد لینک شما نیز به سایتی که در آن لینک خود را ایجاد کرده­اید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر لینکی در توییتر دارید، این احتمال وجود دارد که روی آن کلیک نشود زیرا مردم به ندرت روی لینکهایی که در شبکه­ های اجتماعی می بینند کلیک می کنند.

همچنین، یک لینک در یک سایت کم اعتبار هیچ کلیکی دریافت نخواهد کرد. این به این دلیل است که هیچ کس حتی از سایت بازدید هم نمی کند.

بهترین راه برای فهمیدن این موضوع این است که، به میزان ترافیکی که لینک ایجاد می کند نگاه کنید. به رتبه الکسای سایت نگاه کنید. اگر ترافیک بالایی داشته باشد، به احتمال زیاد لینک شما کلیک بیشتری خواهد داشت.

اگر کاربر به دنبال چیزی کاملاً متفاوت است انتظار نداشته باشید که روی لینک کلیک کند. برای مثال کاربری که در یک سایت دکوراسیون منزل است و یک لینک درباره ی “آفات درخت سیب” را ببیند، به احتمال خیلی زیاد کلیک نخواهد کرد.

آیا همه لینک های شما باید دوفالو باشند؟

لینکهای نوفالو از وبلاگ ها و شبکه­های اجتماعی سیگنال­هایی را به موتورهای جستجو ارسال می­کند که باعث می­شود سایت شما سریعتر ایندکس شود.

بنابراین، حتی اگر این لینک ها هیچ ارزش سئوی برای سایت شما نداشته باشند هم، مفید هستند، علاوه بر ترافیکی که به همراه می آورد. هنگامی که افراد روی لینک ها کلیک می کنند تا به سایت شما بیایند، یک ترافیک رایگان برای سایت شما بحساب می­آیند.

و در نهایت، داشتن ترکیبی از لینک های دوفالو و نوفالو باعث می‌شود استراتژی لینک سازی شما در چشم خزنده‌های موتورهای جستجو طبیعی‌تر به نظر برسد. بنابراین، زمانی که در مورد بک لینک صحبت می شود، لازم نیست که تنها بر روی یکی از آنها تمرکز کنید. شما میتوانید از هر دو مدل بک لینک سازی استفاده کنید.

زمانی که لینک های شما از یک سایت معتبر دریافت شوند، مطمئناً مقداری ارزش سئو را در خود دارند، هر چند کوچک باشد.

تعداد زیاد لینک های دوفالو از سایت های غیر مرتبط به رتبه شما در کلمات کلیدی آسیب می زند. اما تعداد زیادی از لینک های نوفالو این کار را نمی کنند. دلیلش این است که گوگل آنها را نادیده می گیرد. همچنین لینک های نوفالو به راحتی ایجاد می شوند. اما برای دریافت لینک های دوفالو تلاش بیشتری نیاز است و ارزش بیشتری هم دارند.

به عنوان مثال وب سایت SEMrush را در نظر بگیرید. این سایت بیش از 49 میلیون بک لینک دارد که از این تعداد بیش از 13 میلیون لینک نوفالو است. این همان چیزی است که استراتژی لینک سازی شما را طبیعی به نظر می­رساند.

برای دریافت لینک های دوفالو می توانید از وبلاگ­های پست مهمان استفاده کنید. وبلاگ نویسی مهمان به شما امکان لینک در محتوا را می دهد زیرا شما تولید کننده آن هستید.

اگر پول برای خرید بک لینک دارید، حتما از سایت های بزرگ لینک بخرید، حتی اگر یک لینک نوفالو باشد.

لینک های دوفالو به شما کمک می کند عملکرد موتور جستجوی خود را بهبود ببخشید و لینک های نوفالو ترافیک و فروش شما را بیشتر خواهند کرد.

چرا به لینک هایی از سایت هایی با دامین آتوریتی بالا نیاز دارید؟

اگر از سایتی با دامین آتوریتی بالا (DA) لینک بگیرید این نوع لینک بهترین نوع لینک برای شما خواهد بود.

این لینک به تنهایی ارزش صدها لینک با کیفیت پایین را دارد که به اندازه کافی برای بهبود رتبه ­ی شما در موتورهای جستجو کافی خواهد بود.

از ابزار ماز برای بررسی دامین آتوریتی هر سایتی که می خواهید به آن لینک دهید، می­توانید استفاده کنید. اگر سایتی دارای اعتبار دامنه 50 و بالاتر است، بهترین سایت برای ساخت بک لینک خواهد بود. برای آموزش ساخت بک لینک، دیگر مقالات ما را مطالعه کنید.

ابزار ماز برای بررسی بک لینک ها یک ابزار فوق العاده عالی است. فقط نام دامنه وب سایت را در نوار جستجوی در بالای وب سایت وارد کنید و روی “آنالیز” کلیک کنید. سپس دامین آتوریتی صفحه، تعداد دامنه هایی که به آن لینک داده شده و تعداد کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی می شود را برای شما نشان خواهد داد.

5 روش آزمایش شده برای دریافت بک لینک با کیفیت بالا

اکنون که می دانید تفاوت یک لینک مفید و مضر چیست و چگونه آنها را از هم تشخیص دهید، وقت آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه لینک مفید بگیریم.

 • نوشتن مطالب با کیفیت بالا:

یکی از موثرترین راه‌ها برای مجبور کردن رقبا برای لینک دادن به سایت شما، ارائه محتوای ارزشمند به آنها است. اگر به طور مداوم مطالبی را می نویسید که مردم می خواهند بخوانند، در واقع شما اعتماد آنها را به دست آورید.

باید توجه داشته باشید که نوشتن محتوا در سال 2022 دیگر به معنای ویرایش محتوا هایی نیست که در اینترنت پیدا می کنید. اگر مهارت های نوشتاری شما به اندازه کافی خوب نیست، باید یک متخصص را استخدام کنید.

 • استفاده از پست های مهمان:

با استفاده از قابلیت پست مهمان به سادگی می توانید دیده شوید. شما می‌توانید با سرچ سایت‌هایی که اجازه پست مهمان را دارند پیدا کنید.

سپس محتوایی یونیک ایجاد کنید تا سایت میزبان به شما اجازه ارسال پست را بدهد.

بخاطر داشته باشید که همه سایت های پست های شما را نمی پذیرند، بنابراین از این موضوع دلسرد نشوید.

 • محتوای غنی و خاص:

اگر در زمینه­ ی تولید محتوای اینفوگرافیک عالی هستید، چنین محتوایی را ایجاد کنید که دیگران بتوانند از آن استفاده کنند. اینفوگرافیک ها، تصاویر ویدئو و … ایجاد کنید.

به عنوان مثال، می توانید در یک اینفوگرافیک نحوه انجام سئوی محلی را توضیح دهید و آن را به وبلاگ های سئو ارائه دهید.

فراموش نکنید که در این نوع لینک سازی حتما لینکی از محتوای خود را نیز قرار دهید و یک خط هم راجب کسب و کار خود توضیح دهید.

 • به دنبال وب سایت های بزرگ باشید:

اگر می‌خواهید بک‌لینک‌های باکیفیت دریافت کنید، بهتر است که به دنبال سایت‌هایی بروید که قبلاً نام برند شما را آورده­اند، اما به آن لینک نداده­اند. سایت هایی مانند ویکی پدیا و Yelp نمونه های خوبی از این موضوع هستند.

به دنبال صفحاتی باشید که به کسب و کار یا نام تجاری شما اشاره کرده­اند برای پیدا کردن آنها میتوانید از ابزار جستجوگر لینک مانند Ahrefs استفاده کنید.

اگر لینکی به سایت شما نداده­اند، با آنها تماس بگیرید و مودبانه از آنها بخواهید لینک شما را به آن مطلب اضافه کنند.

 • به دنبال لینک های شکسته باشید:

این طبیعی است که سایت ها لینک های خراب داشته باشند. اگر یکی از لینک های شکسته را در وب سایتی پیدا کردید، با آنها تماس بگیرید و مودبانه از آنها بخواهید لینک شکسته را با لینک جدید شما جایگزین کنند.

فقط مطمئن شوید که صفحه وب سایت شما با آنچه که آنها به آن لینک می دهند مرتبط است. اگر اینطور نباشد، به احتمال زیاد پیشنهاد شما را رد خواهند کرد.

گوگل به انکر تکست وب سایت شما اهمیت بسیار زیادی می دهد. پس بهینه سازی انکر تکست را فراموش نکنید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *