پست مهمان چیست و چرا مهم است؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
پست مهم چیست و چرا مهم است؟

فهرست مطالب

اگر در نوشتن محتوا مهارت دارید شما برگ برنده را در دست دارید زیرا امروزه گوگل به بیشترین چیزی که اهمیت می دهد محتوا است. هر چه محتوای شما قوی تر و جذاب تر و یونیک باشد سعی میکند که آن را بیشتر و بیشتر به کاربران گوگل نشان دهد. زمانی که سایت شما را به عنوان سایت برتر به کاربران نشان داده به همان نسبت ورودی سایت شما نیز بیشتر خواهد شد و افراد زیادی به سایت شما مراجعه خواهند کرد و محصولات و خدماتی که در سایت خود ارائه می دهید را خواهند دید. در واقع این تکنینک یکی از روش هایی است که بسیاری از سایتهای بزرگ و معروف آن را انجام می دهند. اما علاوه بر محتوایی که در وبلاگ خودتان منتشر می کنید از این محتوا کجا می توانید استفاده کنید و چطور می توانید به وب سایت و سئو آن کمک کنید تا بیشتر و بیشتر برند شوید. ما در این بخش می خواهیم درباره اینکه پست مهمان چیست و اصلا چه ارتباطی بین تولید محتوا و پست مهمان وجود دارد بحث کنیم. پس تا آخر این مقاله از راز بک لینک با ما همراه باشید.

اگر شما می توانید محتواهای خوبی تولید کنید، چرا مقاله  خود را که کیفیت بالایی دارد را به عنوان پست مهمان در وب سایت های دیگر منتشر نمیکنید؟ این کار می تواند برای وب سایت شما بسیار مفید باشد و تاثیر زیادی بر سئوی آن خواهد گذاشت. اما اینکه چطور می تواند بر سئو سایت شما تاثیر بگذارد را در ادامه خواهیم گفت.

پست مهمان چیست؟

پست مهمان یا “Guest post” یکی از روش های مهم در بهینه سازی سئو و افزایش رتبه وب سایت ها در موتورهای جستجو است. در واقع، پست مهمان سایتی است که به ما اجازه می دهد محتوای خود را در آن سایت منتشر کنیم و در بیشتر موارد، ما می توانیم برای وب سایت خود یک بک لینک فالو یا نوفالو ایجاد کنیم. این کار به ما کمک می کند تا رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود دهیم و به صورت غیر مستقیم ترافیک و کاربران جدیدی را به سایت خود جذب کنیم.

پست مهمان چه فوایدی بر سئو سایت ما دارد؟

استفاده از پست مهمان با محتوای باکیفیت یک راه عالی برای ارتباط با مخاطبان بیشتر و گسترش کسب و کار شما است. علاوه بر اینها، دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه مقالات خود را به عنوان پست مهمان در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر منتشر کنید.

اما در این مقاله به سه دلیل اصلی و مهم می پردازیم. شما بعد از مطالعه این مقاله به اهمیت و کاربرد استفاده از پست مهمان خواهید رسید و دست به کار خواهید شد. پس با ما همراه باشید تا بگوییم که پست مهمان چه فوایدی دارد.

پست مهمان اعتبار کسب و کار شما را افزایش می دهد

پست مهمان اعتبار کسب و کار شما را افزایش می دهد

هنگامی که یک پست مهمان را منتشر می کنید، بدیهی است که آن را در وب سایتی منتشر می کنید که موضوعات مشابه با سایت شما را دارند. بنابراین، اگر محتوایی در مورد موضوعات ورزشی می نویسید، نمی توانید پست های مهمان خود را در یک وب سایت آرایشی منتشر کنید.

بخاطر همین، اطمینان حاصل کنید که مخاطبی که مدنظر شماست این محتوا را مطالعه خواهد کرد و این امر موجب صرفه جویی در هزینه های کسب و کار شما خواهد بود.

اما به خاطر داشته باشید که انتشار مقاله ای که قبلا درباره ی آن نوشته شده باشد به عنوان یک پست مهمان احتمالاً نتیجه مناسبی برای شما نخواهد داشت. به همین دلیل، باید در مورد موضوعی بنویسید که هنوز کسی ننوشته باشد یا اینکه متفاوت با محتواهای دیگر باشد و محتوای یونیک و مخاطب پسندی باشد. استفاده از این ترفند ها به احتمال زیاد خواننده را جذب خواهد کرد.

علاوه بر این مزایا، محتوای خاص و یونیک به کاربران نشان می‌دهد که شما در یک موضوع خاص تخصص دارید و به آنها خواهید فهماند که برای خواندن مقالات و محتوای بیشتر به سایت شما مراجعه کنند، به همین دلیل باید شما تمام تلاش خود را بکنید تا تخصص و نقاط قوت خود را با نوشتن محتوای یونیک و دست اول نشان دهید.

نوشتن پست مهمان نیازمند تخصص در تولید محتوا است

استفاده از پست مهمان نیازمند تخصص در تولید محتوا است

خیلی از کارفرمایان و کسانی که صاحب وب سایت و یا بیزنسی هستند تولید محتوا و نوشتن مقالات را یک کار بی اهمیتی می دانند و تمام سعی خود را می کنند که هزینه ای برای این موضوع نداشته باشند، برای مثال اگر نویسنده ای مبتدی و بی تجربه یک مقاله 1000 کلمه ای را 50 هزار تومان بنویسد و یک نویسنده ی خوب دیگری که زمان برای این کار می گذارد و متخصص این کار است و همان مقاله را 100 هزار تومان دریافت می نماید ترجیح می دهند کار بی کیفیت اما ارزان را انتخاب کنند به همین دلیل است که اغلب در بیزنس خود شکست می خورند. نوشتن مقاله ای که گنگ و ناخوانا است یا به خواننده این حس را القا کند که مقاله  شما برای او بسیار پیچیده است یا قابل فهم نیست، این نوع محتواها هیچ فایده و نفعی برای شما و سایتتان نخواهد داشت.

به همین دلیل، باید لحن محتوای شما ساده باشد و محتوایتان خوانا باشد، به عنوان مثال برای ایجاد صمیمیت با کاربران حتی می­توانید یک یا دو شوخی با آنها بکنید.

هدف اصلی شما در انتشار پست مهمان باید این باشد که خواننده را علاقمند کنید و سعی کنید او را به سمت دیگر محتواهای سایت خود بکشانید. به همین دلیل است که سبک نوشتن باید ساده باشد، زیرا شما یک مقاله علمی نمی‌نویسید، بلکه سعی ‌کنید بصورت ساده و از مبتدی توضیح دهید این کار باعث می شود محتوای شما به سادگی برای کاربر قابل درک باشد.

پست مهمان به شما کمک می کند تا نام برند خود را بر سر زبان ها بیاندازید

پست مهمان به شما کمک می کند تا نام برند خود را بر سر زبان ها بیاندازید

در قسمت انتهای پست مهمان و (در برخی وب سایت ها در بالای وب سایت نیز قرار دارد) معمولاً یک باکس کوچک حاوی بیوگرافی کوتاهی از نویسنده و یا کسب و کار وجود دارد که می توانید از این قسمت برای معرفی خودتان استفاده کنید. در واقع این باکس مانند معرفی نامه شما است و متنی است که باید هنگام ارسال متن خود به عنوان پست مهمان بنویسید.

در متن پست مهمان، به خوانندگان بطور غیرمستقیم نشان دهید که در کاری که انجام می‌دهید مهارت دارید و می‌توانید در حوزه­ ی تخصص خود به آنها کمک کنید.

باکس بیوگرافی نویسنده باید به صورت خودمانی نوشته شود، حتی لحن خنده‌داری داشته باشد تا کاربران متوجه شوند که شما با آنها صمیمی هستید و با شما ارتباط برقرار کنند. اما مهم تر از همه، باید به کاربران بگویید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید و چرا شما فرد مناسبی برای کمک به آنها هستید.

برای این کار باید زیرک باشید. در بیوگرافی خود نگویید که: «از خدمات ما استفاده کن، شرکت من بهترین شرکت برای انجام این کار است». در عوض، کاری که باید انجام دهید این است که تجربه یا دستاوردهای خود را در یک زمینه و تخصص خود بنویسید تا خواننده بتواند به سادگی با شما ارتباط برقرار کند.

اگر دوست دارید که شخص جدی بنظر برسید می توانید بیوگرافی خود را با لحنی مناسب و رسمی نیز باشد. جملات کوتاه در مورد برخی توانایی های شرکت و کسب و کار شما کافی است.

و در نهایت، لینک های شبکه اجتماعی خود را در بیو قرار دهید. کاری که قطعا باید انجام دهید زیرا به افراد امکان می دهد تنها با چند کلیک با شما ارتباط برقرار کنند.

Simple Author Box یک مثال فوق العاده از این است که این باکس کوچک متن می تواند برای شما مفید باشد. بنابراین هنگام ایجاد بیوگرافی نویسنده در وبسایت های پست مهمان، کارهای متعددی را که می توانید با این باکس انجام دهید، بررسی کنید. مزایایی که یک وبلاگ می تواند برای شما به همراه داشته باشد بسیار زیاد است و کاربردهای فراوانی دارد.

نوشتن پست مهمان، سئوی وب سایت شما را بهبود می بخشد

پست مهمان، سئوی وب سایت شما را بهبود می بخشد

مهم ترین کاربرد پست مهمان، لینک هایی است که در مقالات پست های مهمان خود قرار می دهید. اگر لینک وب سایت شما در باکس معرفی نویسنده وجود داشته باشد، می توانند رتبه سئوی شما را بسیار افزایش دهند.

لینک ها برای گوگل بسیار حیاتی هستند در واقع یکی از اصلی ترین فاکتورها در رتبه بندی نتایج گوگل می باشد، بنابراین ایجاد هر چه بیشتر لینک منجر به افزایش رتبه وب سایت شما در کلمات کلیدی مد نظر شما می­شود­. هرچه افراد بیشتری به شما لینک بدهند، سایت شما بیشتر دیده می شود و بنابراین گوگل رتبه وب سایت شما را افزایش می دهد. لینک هایی که از پست مهمان به وب سایت شما ایجاد می شوند از آنجایی که یک بک لینک مرتبط بحساب می آیند اگر بک لینک نوفالو هم باشند بسیار بسیار با ارزش می باشند و تاثیر آن را پس از انجام این کار مشاهده خواهید کرد. پیشنهاد ما این است که برای تولید محتوا برای این سایت ها وقت بگذارید و هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید.

به همین دلیل مهم است که محتوای با کیفیتی بنویسید که باعث شود مردم بخواهند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. این نشان می دهد که کاری شما درست است و حرفه ای هستید و همچنین قابل اعتماد و ارزشمند است. اگر وب سایت دیگری با موضوع مشابه  به محتوای شما لینک دهد، به طور خودکار به اعتبار سایت شما می افزاید.

این اتفاق یکی از دلایلی است که شما باید مقاله های خوب و باکیفیت خود را به عنوان پست مهمان در وبلاگ های مختلف قرار دهید زیرا محتوای خوب و قابل اعتماد توسط وب سایت های قدرتمند و گوگل مورد توجه قرار می گیرد. همچنین لینک‌های وب سایت های مهمان به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که می‌توان به وب‌سایت شما اعتماد کرد و مردم آنچه را که به دنبال آن هستند در وب سایت شما پیدا می‌کنند.

بدیهی است که اگر بودجه شما محدود باشد، ممکن است نتوانید از وب سایت­های معتبر لینک دریافت کنید یا به عبارتی رپورتاژ خریداری نمایید، اما سایت­های زیادی وجود دارد که متن شما را به صورت رایگان منتشر می کنند زیرا به محتوای جدید نیاز دارند. اگر قصد دارید که در صدها سایت معروف و با دامین آتوریتی بالا محتوای خود را منتشر کنید و از این سایت های پرقدرت بک لینک دریافت کنید، می توانید به صفحه خرید بک لینک راز بک لینک مراجعه نمایید و سفارش خود را ثبت نمایید، ما این کار را به بهترین شکل و با حوصله و بصورت دستی و کاملا طبیعی انجام خواهیم داد. در سایت هایی که دامین آتوریتی آنها بالاتر از 60 هستند و اسپم اسکور آنها 0 تا 3 می باشند.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *