چگونه بصورت طبیعی بک لینک به دست آوریم؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
چگونه بصورت طبیعی بک لینک به دست آوریم؟

فهرست مطالب

برای داشتن یک کسب و کار یا وب سایت موفق، به ترافیک سایت بیشتر نیاز دارید. ترافیک یعنی اینکه افراد زیادی به وب­سایت شما مراجعه کنند. در عصر دیجیتال با کمک بک لینک می توان به این ترافیک دست پیدا کرد. هنگامی که در یک وب سایت یا وبلاگ، محتوایی را مطالعه می‌کنید، شاید متوجه­ی وجود بک لینک ها نشوید، اما بک لینک ها در دیده شدن محتوای شما توسط مردم نقش اساسی دارند.

بک لینک ها یک ابزار بازاریابی دیجیتالی بسیار محبوب برای سازندگان محتوا و صاحبان سایت هستند، اما کار کردن با آنها بسیار دشوار و نیازمند دانش دیجیتال مارکتینگ است. تحقیق، بررسی وب سایت رقبا و اجرای خلاقانه در آموزش ساخت بک لینک به منظور افزایش آگاهی در مورد وب سایت یا وبلاگ شما ضروری است. در این مقاله به سوالات اساسی شما مانند بک لینک چیست؟ چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کنند، و در نهایت چگونه می توانید بک لینک های با کیفیت به دست آورید؟ پاسخ خواهیم داد.

تعریف بک لینک

بیایید از تعریف بک لینک شروع کنیم.

بک لینک، لینکی از یک وب سایت است که کاربر را به وب سایت شما هدایت می‌کند.

نمونه ای از بک لینک

یک مثال واضح از بک لینک:  اگر وب سایت A در حال نوشتن وبلاگی در مورد شب یلدا باشد و وب سایت شما، یعنی وب سایت B، مقاله ای در مورد رسم های شب یلدا نوشته باشد، وب سایت A می تواند لینکی را به عنوان مرجع به وب سایت شما ایجاد کند.

این لینک خوانندگان را تشویق می کند که به وب سایت شما سر بزنند و محتوای شما را مشاهده کنند. داشتن بک لینک از دیگر وب سایت ها بسیار خوب است، اما به خاطر داشته باشید: همه بک لینک ها مثل هم نیستند. گوگل وب سایت ها را بر اساس کیفیت آنها رتبه بندی می کند، بنابراین برای اینکه گوگل محتوای شما را در صدر نتایج جستجو نمایش دهد، بک لینک ها باید از یک وب سایت معتبر یا صفحه وب معتبر باشند. درادامه به نحوه­ی دریافت بک لینک از وب سایت های با کیفیت خواهیم پرداخت، اما در حال حاضر، به یاد داشته باشید: کیفیت از کمیت در بک لینک ها مهمتر است.

چگونه بک لینک می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

چگونه بک لینک می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

راه رشد یک کسب و کار آنلاین، این است که کاربران زیادی به شما و محصولات و خدمات شما دسترسی داشته باشند، مردم باید محتوای شما را ببینند اگر وب‌سایت شما بتواند توجه زیادی را به خود جلب کند، به سادگی می‌تواند درآمد بالایی برای شما داشته باشد.

با توجه به این نکات ممکن است خرید بک لینک ارزان وسوسه انگیز باشد، اما این کار را نکنید. زیرا معمولا این گونه شرکت ها بک لینک های بی­کیفیت ایجاد می­کنند که این برخلاف سیاست بک لینک گوگل است که در صورت شناسایی، می تواند منجر به پنالتی شدن وب سایت شما شود.

در عصر دیجیتال، ما فرض می کنیم که بازاریابی دهان به دهان منسوخ شده است، اما در واقع اینطور نیست. نمونه ای از بازاریابی دهان به دهان دیجیتالی بک لینک است! هنگامی که یک وب سایت یک لینک به وب سایت شما اضافه می کند، در اصل یک نکته­ی مثبت برای وب سایت شما است (چه محتوای وب سایت مثبت باشد چه نباشد). اضافه کردن بک لینک به یک وب سایت رایگان است، بنابراین بک لینک در ارتقای محتوای شما کمک می کنند. پست مهمان نمونه ای عالی از ایجاد یک بک لینک باکیفیت است. به کمک یک پست مهمان، فرآیند بک لینک دادن می تواند انجام شود تا بازدیدهای فعلی وبلاگ به وب سایت شما هدایت شود. این تنها یک نمونه از بین ده ها راه برای ایجاد بک لینک است.

چگونه سئو مناسب به گرفتن بک لینک ها تاثیر می گذارد؟

چگونه سئو مناسب به گرفتن بک لینک ها تاثیر می گذارد؟

داشتن سئوی عالی هنگام تولید محتوا بسیار مهم است! هدف شما این است که مردم بتوانند وب سایت شما را در جستجوی گوگل بیابند و بتوانید جایگاه مناسبی بین کلماتی که مردم اغلب آنها را جستجو می کنند داشته باشید. اما این موضوع چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌ها برای ارجاع به یک محتوا، ‌سایت‌های دیگر را جستجو می‌کنند. برای اطمینان از اینکه آنها می توانند محتوای شما را پیدا کنند، باید مطمئن شوید که وب سایت شما از استراتژی های مناسب سئو استفاده می کند.

یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل، لینک‌هایی است که به سایت شما می­دهند، به‌ ویژه در رقابت کلمات کلیدی ارزشمند و سخت تعداد و کیفیت بک لینک های وبسایت شما اهمیت پیدا می­کند. گاهی اوقات، ایجاد محتوای عالی کافی نیست و شما باید یک استراتژی ساخت لینک ایجاد کنید.

تولید محتوای با­کیفیت با توجه به شاخص های سئو

یکی از مواردی که برای سایت شما باعث ایجاد بک لینک می شود، محتوای یونیک و باکیفیت است. محتوای باکیفیت یک تکنیک بازاریابی است که در آن یک وب‌سایت یا متخصص دیجیتال مارکتینگ تحقیق می‌کند که چه موضوعاتی در موتورهای جستجو بیشتر طرفدار دارد. سپس نویسندگان محتوا نسخه­ی جامع و باکیفیت و خوانا از موضوعی که محبوبیت بالایی دارد را تهیه می‌کنند. اما چطور این کار را بکنیم:

  • کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید
  • بررسی کنید که چه نوع محتوایی رتبه بهتری به دست آورده است
  • محتوایی ایجاد کنید که بهتر از محتوای دیگر رقبایتان باشد
  • به وب سایت ها مراجعه کنید و محتوای خود را در آنجا انتشار دهید
  • بک لینک های خود را بررسی و اضافه کنید

کاری که خیلی از صاحبان وب­سایت ها آن را انجام نمی­دهند این است که قبل از تولید محتوا بررسی و تحقیقی انجام نمی­دهند تا دریابند آیا این موضوع برای کاربران جذاب است یا خیر.

همچنین، دانستن اینکه رقبای شما چه کسانی هستند، چه محتوایی اغلب جستجو می‌شود و چگونه می‌توانید محتوای بهتری بسازید در ایجاد کمپین های رقابتی برای محتوای شما بسیار ضروری می­باشد. اگر کسی نتواند وب سایت شما را پیدا کند، چگونه می تواند به آن بک لینک دهد؟ به یاد داشته باشید که این عوامل همه در کنار هم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع کاربرد دارد.

اما چگونه بک لینک بگیریم؟

ایجاد بک لینک ممکن است کمی سخت و زمانبر باشد. تولید بک لینک یا «لینک‌سازی» فرآیند دریافت بک لینک از سایر وب‌سایت‌های معتبر است. اگر وب سایت ها به محتوای شما لینک بدهند، تبلیغ ارزشمندی است و منجر به، به دست آوردن مخاطبان جدید می­شود.

اما چگونه می توان بک لینک بگیریم؟ قبل­ترها به سادگی می­توانستید از صاحب سایت دیگری بخواهید در ازای یک بک لینک، لینکی را به سایت شما بدهد. اما اکنون گوگل این کار را بی­ارزش می­داند. در ادامه به استراتژی موثری که به شما در ایجاد بک لینک و بهبود استراتژی بازاریابی دیجیتال خود کمک می کند اشاره خواهیم کرد.

آنالیز رقبا را حتما انجام دهید

برای ایجاد محتوایی که توجه ها را به خود جلب کند و برای کاربر جذاب باشد، ابتدا باید بدانید که چه چیزی موثر است و چه چیزی مفید نیست. برای انجام این کار، شما می­توانید بک لینک های رقبای خود را بررسی کنید. به راحتی میتوانید عبارت ” Free backlink analysis” در گوگل سرچ کنید و از سایت هایی که این ابزار را در اختیار شما قرار می­دهند استفاده کنید.

هنگامی که یکی از این ابزارها را انتخاب کردید، باید آدرس وب سایت رقیب خود را در نوار جستجو تایپ کنید. سپس به شما نشان می دهد که چه تعداد بک لینک در محتوای آنها وجود دارد و چند بار از آن لینک گرفته است. این اطلاعات حیاتی است زیرا به شما نشان می دهد که کاربران چه چیزی را می خواهند ببینند و مطالعه کنند و این مشخص می کند که چه محتوایی باید ایجاد کنید.

از اینفوگرافیک استفاده کنید

اخیراً، وب سایت ها از اینفوگرافیک به عنوان راهی برای نمایش اطلاعات ها استفاده می کنند که در هنگام بک لینک سازی می‌توان از آن استفاده کرد. بسیاری از کاربران به دنبال آنند که در مدت زمان کوتاهی به اطلاعاتی که به دنبال آن هستند برسند و ترجیح میدهند که در عکس و تصویر این اطلاعات را ببینند. هر چند طراحی و ساخت اینفوگرافیک می تواند کمی زمان بر باشد، اما این روش بسیار موثری می­باشد.

لینک های شکسته را بررسی کنید

لینک های زیادی در وبلاگ ها و وب سایت ها وجود دارد که دیگر فعال نیستند و کاربر ممکن است حتی از این موضوع آگاه نباشد. اصطلاح فنی که برای بدست آوردن بک لینک با استفاده از این روش وجود دارد “Broken link building” می­باشد. انجام این کار ممکن است کمی زمان بر باشد، اما اگر به نتیجه برسد، بسیار موثر خواهد بود.

برای بررسی بک لینک رقیب، اگر از ابزارهای آنالیز بک لینک های رقیب استفاده کنید، به شما می­گوید که رقبای شما از چه لینک هایی استفاده می کنند.

اگر لینک ها را بررسی کردید و یکی را پیدا کردید که دیگر فعال نیست یا کار نمی کند، می توانید به مدیر آن وب سایت پیام دهید و به او اطلاع دهید. این فرصتی است برای تبلیغ صفحه وب یا محتوای خودتان، که می توانند از آن برای جایگزین کردن لینک­های غیرفعال خود استفاده کنند.

محتوای مرتبط ایجاد کنید

برای جذب کاربران، باید محتوای مرتبط ایجاد کنید. خب، چه محتوایی ترند است؟ یک مطالعه در وبسایت Buzzsumo نشان داد که بک لینک‌ها زمانی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند که محتوا به‌عنوان پست‌های فهرست، آزمون‌ها، ویدیوها، پست‌های «چرا»، پست‌های چگونه و اینفوگرافیک می­باشند .

بررسی سرچ هایی که زیاد هستند می تواند به الهام بخشیدن به ظاهر محتوای شما کمک کند و بفهمید که کاربران از چه چیزی خوششان می­آید و دنبال چه چیزی هستند. داشتن یک استراتژی برای محتوای سایت، کمک خواهد که بهتر سایت خود را بهینه کنید.

محتوای خود را به درستی تبلیغ کنید

حال می دانید که چه محتوایی محبوب است، سپس باید بدانید که چگونه آن را تبلیغ کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سئوی خوب در ساخت بک لینک بسیار موثر است. اگر افراد نتوانند محتوای شما را پیدا کنند، نمی توانند به آن لینک دهند.

نکات مخفی بک لینک سازی

یک راه عالی برای به دست آوردن تعداد زیادی بک لینک، ایجاد راهنماهای نهایی است. راهنمای جامع در مورد یک موضوع خاص می­باشد. برای مثال اگر وب سایت شما یک وبلاگ در مورد راهنمای جامع شب یلدا ایجاد کند، سایر وب سایت ها و وبلاگ نویسانی که در مورد شب یلدا تحقیق می کنند، می خواهند مقاله شما را بخوانند و به وب سایت شما لینک دهند، زیرا پر از اطلاعات مفید است. ناگفته نماند، راهنماهای جامع معمولا طولانی تر از حد معمول هستند، که این نوع محتوا در سئو مانند طلا ارزشمند است.

به صفحات منبع دسترسی پیدا کنید

صفحات منابع مکانی عالی برای تبلیغ وب سایت شما هستند. صفحات منبع معمولاً کوتاه‌ و برای مطالعه آسان‌تر هستند و برای خوانندگانی که می‌خواهند به سرعت به اطلاعات دست پیدا کنند مناسب هستند.

آنها می توانند لینکهای مقاله پیشنهادی شما را دریافت کنند و یک لینک “برای اطلاعات بیشتر روی آنها کلیک کنند” به سایت شما ارجاع دهند. دسترسی اصولی به این سایت‌ها و درخواست ذکر مقاله شما می­تواند کار زمانبری باشد اما اگر از این سایتها لینک بگیرید، به خصوص اگر صفحه مرجع به عنوان یک دامنه معتبر در نظر گرفته شود.

روابط شرکت

اگر با یک شرکت یا برند در ارتباط هستید، از آنها بخواهید که به وب سایت شما در شبکه­های اجتماعی، وب سایت یا وبلاگ خود ارجاع دهند.

بک لینک ها بخش کوچک اما مهمی از ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار، وبلاگ یا وب سایت شما هستند. راز بک لینک اینجاست تا در تولید محتوای شما کمک کند تا بهترین بازده را برای شما به ارمغان بیاورد. از سایت ما دیدن کنید و  مقالات مربوطه را مطالعه نمایید و با توجه به نیاز های وب سایت خود شروع کنید تا مطمئن شوید سئو و لینک سازی های ما به طور موثر کار می کنند.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *