7 روش طلایی برای گرفتن بک لینک باکیفیت

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
7 روش طلایی برای گرفتن بک لینک

فهرست مطالب

برای داشتن یک کسب و کار یا وب سایت موفق، به ترافیک اینترنت نیاز دارید. در عصر دیجیتال با کمک بک لینک می توان به این امر مهم دست یافت. هنگامی که در یک وب سایت یا وبلاگ محتوایی را مطالعه می‌کنید، شاید متوجه ی وجود بک لینک ها نشوید، اما بک لینک ها در دیده شدن محتوای شما توسط مردم نقش مهمی دارند. بک لینک ها در واقع یک ابزار بازاریابی دیجیتالی بسیار محبوب برای سازندگان محتوا و صاحبان سایت هستند، اما کار کردن با آنها بسیار دشوار و نیازمند دانش دیجیتال مارکتینگ است. تحقیق، بررسی وب سایت رقبا و اجرای خلاقانه در یادگیری نحوه ساخت بک لینک به منظور افزایش آگاهی در مورد وب سایت یا وبلاگ شما ضروری است. در این مقاله به سوالات اساسی شما مانند بک لینک ها چیست، برای گرفتن بک لینک باکیفیت چه کاری باید انجام دهیم می پردازیم.

تعریف بک لینک

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. بک لینک چیست؟

بک لینک، لینکی از یک وب سایت است که کاربر را به وب سایت شما هدایت می‌کند.

بک لینک چیست؟ یک مثال از بک لینک

یک مثال واضح از بک لینک:
اگر وب سایت A در حال نوشتن وبلاگی در مورد شب یلدا باشد و وب سایت شما، یعنی وب سایت B، مقاله ای در مورد رسم های شب یلدا نوشته باشد، وب سایت A می تواند لینکی را به عنوان مرجع به وب سایت شما بدهد. این لینک خوانندگان را تشویق می کند که به وب سایت شما سر بزنند و محتوای شما را نیز در صورت نیاز مشاهده کنند.
داشتن بک لینک از سایر وب سایت ها بسیار خوب است، اما به خاطر داشته باشید: همه بک لینک ها یکسان نیستند. گوگل وب سایت ها را بر اساس کیفیت آنها رتبه بندی می کند، بنابراین برای اینکه گوگل محتوای شما را در صدر نتایج نمایش دهد، بک لینک ها باید از یک وب سایت معتبر یا صفحه وب معتبر باشند. در ادامه به نحوه دریافت بک لینک از وب سایت های با کیفیت خواهیم پرداخت، اما در حال حاضر، به یاد داشته باشید: کیفیت بسیار مهم تر از کمیت است، به این منظور که شما اگر تعداد بک لینک های زیادی داشته باشید اما کیفیت نداشته باشند اصلا خوب نیست.

چگونه بک لینک می تواند به سئو سایت شما کمک کند؟

گرفتن بک لینک چه اهمیتی دارد؟

راه رشد یک کسب و کار آنلاین، دسترسی به تعداد زیادی از افراد است. اگر کسب و کار شما یک وبلاگ است، مردم باید محتوای شما را ببینند، زیرا تبلیغ کنندگان با احتمال بیشتری وب سایت شما را نسبت به وب سایت دیگری با بیننده کمتر برای تبلیغات انتخاب کنند. تبلیغ‌کنندگان می‌خواهند محصولاتشان بازدید بالایی داشته باشند، بنابراین اگر وب‌سایت شما بتواند توجه زیادی را به خود جلب کند، به سادگی می‌تواند درآمد بالایی برای شما داشته باشد.
با توجه به این نکات ممکن است خرید بک لینک وسوسه انگیز باشد، اما برای خرید بک لینک باید بسیار دقت داشته باشید، زیرا اگر بک لینک زدن بصورت دستی صورت نگیرد ممکن است بسیار برای سایت شما مضر باشد. که در صورت شناسایی، می تواند منجر به پنالتی شدن وب سایت شما شود.
در عصر دیجیتال، ما فرض می کنیم که بازاریابی دهان به دهان از مد افتاده است، که البته اینطور نیست. نمونه ای از بازاریابی دهان به دهان دیجیتالی بک لینک است! هنگامی که یک وب سایت یک لینک به وب سایت شما اضافه می کند، در اصل یک توصیه مثبت برای وب سایت شما است (خواه محتوای وب سایت مثبت باشد یا خیر). اضافه کردن بک لینک به یک وب سایت رایگان است، بنابراین بک لینک در ارتقای محتوای شما کمک می کنند. وبلاگ نویسی مهمان نمونه ای عالی از ایجاد یک همکاری است. به کمک یک پست مهمان، فرآیند بک لینک دادن می تواند انجام شود تا بازدیدهای فعلی وبلاگ به وب سایت شما هدایت شود. این تنها یک نمونه از بین ده ها راه برای ایجاد بک لینک است.

چگونه بک لینک باکیفیت بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟

داشتن سئوی عالی هنگام تولید محتوا بسیار مهم است! شما می خواهید که مردم بتوانند وب سایت شما را در جستجوی گوگل بیابند و بتوانید جایگاه مناسبی بین کلماتی که مردم اغلب آنها را جستجو می کنند داشته باشید. اما این موضوع چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟ وب‌سایت‌ها یا وبلاگ‌ها هنگام تلاش برای ارجاع به یک محتوا، وب‌سایت‌های دیگر را جستجو می‌کنند. برای اطمینان از اینکه آنها می توانند محتوای شما را پیدا کنند، باید مطمئن شوید که وب سایت شما از استراتژی های مناسب سئو استفاده می کند. یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل، لینک‌هایی است که به سایت شما می‌رسد، به‌ ویژه در رقابت در کلمات کلیدی ارزشمند تعداد و کیفیت بک لینک های وبسایت شما مهم است. گاهی اوقات، ایجاد محتوای عالی کافی نیست و شما باید یک استراتژی ساخت لینک ایجاد کنید. اگر زمان کافی برای لینک سازی را ندارید شما می توانید از پکیج های بک لینک راز بک لینک بهره ببرید تا این کار را با بهترین و تاثیرگذارترین استراتژی پیاده سازی نمایند در صورتی که تمایل داشتید می توانید به بخش خرید بک لینک مراجعه نمایید و سفارش خود را ثبت نمایید یا قبل از ثبت سفارش می توانید از مشاوره رایگان راز بک لینک بهره مند شوید.

ایجاد محتوای یونیک و سئو شده

گرفتن بک لینک با استفاده از محتوا

نمونه ای از استفاده از تحقیقات سئو برای محتوای محصول که باعث ایجاد بک لینک می شود، جذب بک لینک با محتوای یونیک و با کیفیت کمی راحتتر است. محتوای با کیفیت تاپ یک تکنیک بازاریابی است که در آن یک وب‌سایت یا متخصص دیجیتال مارکتینگ تحقیق می‌کند که چه موضوعاتی در موتورهای جستجو به خوبی انجام می‌شوند. سپس نویسندگان محتوای باکیفیت، از آن موضوعی که محبوبیت بالایی دارد تهیه میکنند. اما چطور این کار را بکنیم:

 • کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید
 • تجزیه و تحلیل کنید که چه نوع محتوایی رتبه بهتری به دست آورده است
 • محتوایی ایجاد کنید که برتر از محتوای رتبه بندی شده باشد
 • به وب سایت ها مراجعه کنید و محتوای خود را ارائه دهید
 • بک لینک های خود را بررسی و اضافه کنید

این ممکن است کمی مسخره به نظر برسد، اما بسیاری از مردم فکر نمی کنند قبل از ایجاد محتوا در مورد آنچه محبوب است تحقیق کنند. دانستن اینکه رقبای شما چه کسانی هستند، چه محتوایی اغلب جستجو می‌شود و چگونه می‌توانید محتوای بهتری بسازید در ایجاد کمپین های رقابتی در مورد محتوای شما بسیار مهم است. اگر کسی نتواند وب سایت شما را پیدا کند، چگونه می تواند به آن بک لینک دهد؟ به یاد داشته باشید که این عوامل همه در کنار هم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال کارساز است.

چگونه بک لینک ایجاد کنیم؟

ایجاد بک لینک می تواند سخت باشد. تولید بک لینک یا «لینک‌سازی» فرآیند دریافت بک لینک از سایر وب‌سایت‌های معتبر است. اینکه وب سایت ها به محتوای شما با استفاده از بک لینک ارجاع دهند، تبلیغ ارزشمندی است و برای به دست آوردن مخاطبان جدید بسیار مفید خواهد بود. اما چگونه می توان بک لینک دریافت کرد؟ قبلاً می‌توانستید به سادگی از صاحب سایت دیگری بخواهید در ازای یک بک لینک، بک لینک را به سایت شما اضافه کند. اما اکنون گوگل این عمل را نادیده می‌گیرد. در ادامه به استراتژی موثری که به شما در ایجاد بک لینک و بهبود استراتژی بازاریابی دیجیتال خود کمک می کند اشاره خواهیم کرد.

 • درباره رقبای خود تحقیق کنید

به منظور ایجاد محتوایی که توجه ها را به خود جلب کند، باید بدانید چه چیزی موثر است و چه چیزی مفید نیست. برای انجام این کار، شما می خواهید بک لینک های رقبای خود را بررسی کنید. این کار را می توان با تایپ کردن ” تجزیه و تحلیل بک لینک رایگان ” در گوگل انجام داد. هنگامی که یک ابزار بک لینک را انتخاب کردید، باید آدرس وب سایت رقیب خود را در نوار جستجو تایپ کنید. سپس به شما نشان می دهد که چه تعداد بک لینک در محتوای آنها استفاده می شود و چند بار از آن استفاده می شود. این اطلاعات حیاتی است زیرا به شما نشان می دهد که خوانندگان چه چیزی را می خواهند ببینند که مشخص می کند چه محتوایی باید ایجاد کنید.

 • از اینفوگرافیک استفاده کنید

اخیراً، وب سایت ها از اینفوگرافیک به عنوان راهی برای نمایش اطلاعات ها استفاده می کنند که در هنگام بک لینک سازی می‌توان از آن استفاده کرد. بسیاری از خوانندگان می خواهند اطلاعات را به سرعت بدانند و درک اطلاعات بصری آسان تر است. با این حال، ایجاد اطلاعات اینفوگرافیک می تواند کمی زمان بر باشد، بنابراین، پارامتر زمان را در ابزاری که برای ایجاد اینفوگرافیک به آن نیاز دارید و نحوه نمایش آن را در نظر بگیرید.

 • لینک های شکسته را بررسی کنید

لینک های زیادی در وبلاگ ها و وب سایت ها وجود دارد که دیگر فعال نیستند و کاربر ممکن است حتی از این موضوع آگاه نباشد. اصطلاح فنی برای این روش برای بدست آوردن بک لینک بیشتر، “لینک سازی شکسته” نامیده می شود. انجام این کار ممکن است کمی زمان بر باشد، اما اگر به نتیجه مطلوبی برسد، بسیار موثر خواهد بود. در تجزیه و تحلیل بک لینک رقیب، ابزاری که برای تحقیق در مورد بک لینک های رقیب خود انتخاب می کنید، به شما اطلاع می دهد که رقبای شما از چه لینک هایی استفاده می کنند. اگر لینک ها را مرور کردید و یکی را پیدا کردید که یا دیگر فعال نیست یا کار نمی کند، می توانید به مدیر آن وب سایت پیام دهید و به او اطلاع دهید. این فرصتی است برای شما برای تبلیغ صفحه وب یا محتوای خود که می توانند از آن برای جایگزینی لینک غیرفعال خود استفاده کند.

 • محتوای مرتبط ایجاد کنید

برای جذب خوانندگان، باید محتوای مرتبط ایجاد کنید. خوب، چه محتوایی مربوط به این روزها است؟ یک مطالعه در وبسایت Buzzsumo نشان داد که بک لینک‌ها زمانی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند که محتوا به‌عنوان پست‌های فهرست، آزمون‌ها، ویدیوها، پست‌های «چرا»، پست‌های چگونه و اینفوگرافیک ظاهر می‌شود . دنبال کردن این جستجوهای پرطرفدار می تواند به الهام بخشیدن به ظاهر محتوای شما بر اساس آنچه خوانندگان می خواهند ببینند کمک کند. تولید یک استراژی برنامه محتوا می تواند به سازماندهی آنچه باید در وب سایت خود ایجاد کنید کمک کند.

 • محتوای خود را به درستی تبلیغ کنید

اکنون که می دانید چه محتوایی محبوب است، باید بدانید که چگونه آن را تبلیغ کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سئوی خوب در ساخت بک لینک بسیار موثر است. اگر افراد نتوانند محتوای شما را پیدا کنند، نمی توانند به آن لینک دهند.

 • نکات مخفی بک لینک سازی

یک راه عالی برای به دست آوردن تعداد زیادی بک لینک، ایجاد راهنماهای نهایی است. راهنمای نهایی یک راهنمای جامع در مورد یک موضوع خاص در نظر گرفته می شود. با استفاده مجدد از مثال قبل، اگر وب سایت شما می خواهد یک وبلاگ در مورد راهنمای نهایی شب یلدا ایجاد کند، سایر وب سایت ها و وبلاگ نویسندگانی که در مورد شب یلدا تحقیق می کنند، می خواهند مقاله شما را بخوانند و به وب سایت شما ارجاع دهند، زیرا پر از اطلاعات مفید است. ناگفته نماند، راهنماهای نهایی معمولا طولانی تر از حد معمول هستند، که این نوع محتوا در سئو مانند طلا ارزشمند است.

 • به صفحات منبع دسترسی پیدا کنید

صفحات منابع مکانی عالی برای دسترسی به آنها به منظور تبلیغ وب سایت شما هستند. صفحات منبع معمولاً کوتاه‌تر و برای مطالعه آسان‌تر هستند و برای خوانندگانی که می‌خواهند به سرعت اطلاعات دریافت کنند مناسب هستند. آنها می توانند لینکهای مقاله پیشنهادی را دریافت کنند و برای اطلاعات بیشتر روی آنها کلیک کنند. دسترسی اصولی به این سایت‌ها و درخواست ذکر مقاله شما می‌تواند راه درازی برای ارتقاء داشته باشد، به خصوص اگر صفحه مرجع به عنوان یک دامنه معتبر در نظر گرفته شود.

 • روابط شرکت

اگر با یک شرکت یا برند در ارتباط هستید، از آنها بخواهید که به وب سایت شما در شبکه های اجتماعی، وب سایت یا وبلاگ خود لینک دهند. همیشه مهم است که هنگام تلاش برای تبلیغ یک تجارت دیجیتال یا وب سایت، روابط عمومی دیجیتال را به خاطر بسپارید.

بک لینک ها بخش کوچک اما مهمی از ایجاد استراتژی دیجیتال مناسب برای کسب و کار، وبلاگ یا وب سایت شما هستند. راز بک لینک اینجاست تا در تولید محتوای شما کمک کند تا بهترین بازدهی را برای شما به ارمغان بیاورد. از سایت ما دیدن کنید و  با توجه به نیاز های وب سایت خود شروع کنید تا مطمئن شوید سئو و لینک سازی های ما به طور موثر کار می کنند و تاثیر بسیار مثبتی بر روی سایت شما خواهند داشت.

جمع بندی

در این بخش با مفهوم بک لینک و اهمیت آن در بهینه‌سازی موتورهای جستجو آشنا شدیم. به دلیل اینکه بک لینک‌ های باکیفیت می‌توانند رتبه وب‌ سایت شما در نتایج جستجوی گوگل را بهبود بخشند، بسیاری از وب‌ مسترها به دنبال راه‌هایی برای گرفتن بک لینک باکیفیت برای وب‌سایت خود می باشند.

برای گرفتن بک لینک باکیفیت، از روش‌های مختلفی مانند ایجاد محتوای خوب و مفید، مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی، ایجاد ارتباط با وب‌سایت‌های مرتبط و انتشار پست مهمان در سایت های معروف و مهم استفاده می‌شود. همچنین، ایجاد وبلاگ شخصی و نوشتن مطالب با کیفیت و جذاب، به شما کمک می‌کند تا بک لینک‌ های باکیفیتی دریافت کنید.

در کل، برای گرفتن بک لینک باکیفیت باید تلاش کنید تا محتوای خوبی را ارائه دهید و با سایر وب‌ سایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط ارتباط برقرار کنید و یا بک لینک های دائمی و باکیفیتی را خریداری نمایید. اگر این کارها را با دقت و هوشمندی انجام دهید، می‌توانید بک لینک‌ های باکیفیتی را برای وب‌سایت خود بدست آورید و رتبه آن را در نتایج جستجوی گوگل بهبود بخشید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *