9 روش برای بهبود رتبه وب سایت با استفاده از شبکه های اجتماعی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
9 روش برای بهبود رتبه وب سایت با استفاده از شبکه های اجتماعی

فهرست مطالب

در دنیای آنلاین، استفاده از سئو برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است. به ویژه در صورتی که حوزه رقابتی شما رقبای سرسختی داشته باشد. اما اگر می خواهید سئوی وب سایت خود را تقویت کنید، به چه کارهایی نیاز دارید تا با کمترین هزینه به رتبه های بالای گوگل در کلمات کلیدی مدنظرتان برسید؟ طبق مستندات گوگل، محتوا و لینک ها دو عامل اصلی در رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو هستند. به همین دلیل ساخت محتوا و لینک های با کیفیت بسیار مهم خواهد بود. اما تکنیک­های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید در شبکه های اجتماعی برای بهبود رتبه وب سایت خود در نتایج جستجو استفاده کنید.

کسب رتبه بالا در گوگل چقدر مهم است؟

سئوی اصولی سنگ بنای موفقیت آنلاین کسب و کار شماست، اما چه زمانی یک سایت واقعاً بهینه می­شود و در نتایج گوگل قابل مشاهده خواهد بود؟ اگر وب سایت شما در صفحات اول گوگل قابل مشاهده نیست، به یک سری قوانین و ترفند ها نیاز دارید تا وب سایت شما به سرعت در نتایج گوگل نمایش داده شود. بر اساس داده‌های گوگل، سایت‌هایی که در نتایج اولیه جستجو قرار دارند، 36.4 درصد ترافیک بیشتری نسبت به سایت‌های با رتبه پایین‌تر جذب می‌کنند.

موقعیت وب سایت شما در نتایج جستجو می تواند موفقیت یا شکست کسب و کار شما را تغییر دهد. باید هر زمان که کاربر کلمه کلیدی یا عبارتی را که شما در آن زمینه فعالیت می کنید در نتایج جستجو تایپ می‌شود باید وب سایت شما در نتایج اول گوگل قرار بگیرد.

استفاده از شبکه های اجتماعی، برگ برنده ­ی سئو

استفاده از شبکه های اجتماعی، برگ برنده ­ی سئو

ما در عصری زندگی می کنیم که در آن استراتژی های تبلیغاتی معمولی کافی نیستند. شبکه های اجتماعی به شما فرصت های شبکه سازی و ارتباط را می دهند. این نوع تعامل به دلایل مختلف برای کسب و کار شما سودمند خواهد بود.

با افزایش استفاده از اینترنت، کسب و کارها از تبلیغات سنتی به تبلیغات آنلاین تغییر کرده اند. در حال حاضر، کسب و کارهای بیشتری نسبت به روش‌های معمولی مانند رادیو و تلویزیون به صورت آنلاین تبلیغ می‌کنند.

شبکه های اجتماعی چه تاثیری در سئو خواهند داشت؟

اگرچه گوگل اعلام کرده است که لینک های شبکه های اجتماعی به عنوان یک فاکتور برای رتبه بندی استفاده نمی شود، اما بررسی های مختلفی وجود دارد که شبکه های اجتماعی می توانند بر سئوی وب سایت شما تاثیر بگذارند.

نکته مهم این است که شبکه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم در الگوریتم موتور جستجوی گوگل نیستند. با این حال، یک همبستگی قوی بین لینک های شبکه های اجتماعی و نتایج موتورهای جستجوگر وجود دارد. دقیقاً به دلایل زیر است که باید شبکه های اجتماعی را در استراتژی سئوی خود در نظر بگیرید.

در این مقاله 9 روشی که شبکه های اجتماعی می توانند سئوی وب سایت شما را افزایش دهند و بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما بیاورند، بررسی خواهیم کرد:

محتوایی موثر و هدف دار تولید کنید

اگر محتوای باکیفیت تولید می­کنید و به مخاطبان هدف خود نمی­توانید برسید، در واقع تمام تلاش شما بیهوده است.

اینجاست که شبکه های اجتماعی وارد عمل می‌شوند. شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که محتوای با کیفیت بالا خود را به سادگی به اشتراک بگذارید و از علاقه مندان حوزه کاری خود دعوت کنید که راجب محتوای شما نظر بدهند و آن را به اشتراک بگذارد.

اگرچه لینک هایی که در شبکه های اجتماعی قرار داده می‌شوند ارزش مشابهی با بک لینک‌هایی که از سایت‌های معتبر دریافت می‌کنید ندارند، اما به کمک این لینک ها می‌توانید تعامل را در وب سایت خود بیشتر کنید و محتوای خود را به مخاطبان بیشتری نمایش دهید.

اگر به طور منظم محتوای با کیفیت و هدفمند تولید می کنید و به اشتراک می‌گذارید، تعامل کاربران جدید سیگنال مثبتی را به موتورهای جستجو ارسال می کنند. استفاده از رسانه ها و شبکه های اجتماعی بهترین راه برای افزایش مخاطبان شماست.

از لینک های مرجع استفاده کنید

وقتی نوبت به تبلیغ محتوا می‌رسد، ممکن است بخواهید صفحه لندینگ یا مقاله وبلاگ خود را تبلیغ کنید. شما باید به طور موثر هدف خود را از نوشتن تبلیغ مشخص کنید.

می‌توانید روش های موثری مانند « نظر بدهید »، « این پست را به اشتراک بگذارید » یا « روی لینک زیر کلیک کنید » قرار دهید تا درگیر محتوای تبلیغاتی خود کنید. با این حال، از لینک های ارجاع دهنده زیاد استفاده نکنید. در غیر این صورت، نرخ کلیک شما پایین خواهد آمد زیرا کاربران سایت شما را یک وب سایت مزاحم و کاملا تبلیغاتی شناسایی خواهند کرد.

تا جایی که می توانید سعی کنید قانون 80/20 را دنبال کنید. در این قانون 20 درصد از مقالات شما باید مقالاتی برای جذب مخاطبان باشد، در حالی که 80 درصد باقی مانده محتوا باید بر روی ایجاد محتوای با کیفیت و غنی متمرکز شود.

شبکه های اجتماعی را به عنوان یک موتور جستجو در نظر بگیرید

مانند موتور جستجوی گوگل، پلتفرم های شبکه های اجتماعی بسیار قابل جستجو هستند و کاربران زیادی در این پلتفرم ها جستجوی خود را انجام می­دهند. به همین دلیل است که شما باید یک استراتژی سئوی قوی داشته باشید که به افراد کمک کند محتوای شما را جستجو و مطالعه کنند.

تحقیقات کلمات کلیدی خود را به دقت انجام دهید، محتوای خود را به درستی برنامه ریزی کنید، سپس از کلمات کلیدی مناسب برای پست ها، هشتگ ها و عنوان های خود استفاده کنید. همچنین، وب سایت خود را به صورت صحیح بهینه سازی کنید به طوری که سرعت مناسبی داشته باشد و محیط مناسبی از نظر کاربران داشته باشد. همچنین کلمات کلیدی سایت خود را روی لینک ها، بیو، عنوان و روی متن خود اضافه کنید.

کلمات کلیدی خود را به‌عنوان پله‌ای در نظر بگیرید تا به شما در ارائه محتوای باکیفیت برای وب‌سایت خود کمک کند. محتوای خود را طوری برای یک کاربر در فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر آماده کنید که آن را دوست داشته باشد و به اشتراک بگذارید. این نوع تولید محتوا در نهایت منجر به جذب فالوور خواهد شد.

پروفایل کاربری شبکه های اجتماعی خود را تکمیل کنید

کاربران فقط به دنبال برند و شرکت شما نیستند. آنها به دنبال سابقه کاری و مشخصات کسب و کار شما نیز هستند. پروفایل شما در شبکه های اجتماعی باید اطلاعات لازمی را داشته باشد که کاربر می خواهد بداند و موقعیت شما در بین کسب و کارهای مشابه را بسنجند. اگر اطلاعات کاربری شما کامل نباشد ممکن است مخاطبان شما به سمت رقبای شما تمایل پیدا کنند و فرصت های طلایی را از دست خواهید داد .

تمام اطلاعاتی که کاربران باید بدانند را در پروفایل شبکه های اجتماعی کسب و کار خود قرار دهید. همچنین باید پروفایل های خود را به درستی مدیریت کنید.

کارهایی که باید انجام دهید به طور خلاصه در این قسمت جمع آوری شده است:

 • شما باید به طور مرتب اطلاعات تماس، تصاویر، ویدیوها، توانایی ها و محتوای خود را برای هر شبکه های اجتماعی به روز کنید.
 • با تعامل با مخاطبان خود از طریق محتوا و انواع دیگر تعامل در شبکه های اجتماعی، شهرت مثبتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. انجام این کار باعث بهبود ترافیک شما خواهد شد این اتفاق می تواند به نفع رتبه های کلمات کلیدی شما باشد.
 • شما باید به صورت صحیح از تمامی ظرفیت های خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا بتوانید حداکثر مخاطبان خود را جذب کنید. ضمنا اطمینان حاصل کنید که پست های شما به طور منظم نظارت و مدیریت می شوند زیرا نوع نگارش و محتوا در درک مخاطبان شما از کسب و کارتان تاثیر زیادی خواهد داشت.
 • اگر کسب و کار شما چندین شعبه دارد، آدرس تمامی شعب را به صورت مرتب به روز رسانی کنید و راهنمایی دقیق از شعبات خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام قرار دهید.

با اینفلوئنسرها تبلیغات انجام بدهید

اینفلوئنسرها به شما کمک می کنند تا آگاهی از برند شما نزد عموم مردم افزایش پیدا کند و به طور موثرمی‌توانند محصولات شما را تبلیغ کنند که باعث می شود فروش شما افزایش پیدا کند. همچنین استفاده از این روش می تواند به بهبود سئو وبسایت شما کمک کند.

استفاده از این نوع تبلیغات بک لینک طبیعی برای وب سایت شما ایجاد می کند. زمانی که یک پست تبلیغاتی برای شما و کسب و کار شما ایجاد می‌شود، به طور طبیعی به وب سایت شما و یا صفحات شما در شبکه های اجتماعی لینک داده خواهد شد.

طبق گفته داکیومنت های گوگل، اعتبار و کیفیت وب سایت هایی که به شما لینک می دهند یکی از عوامل از پیش تعیین کننده در موتورهای جستجو هستند. یعنی شما باید از دامنه هایی که دارای کیفیت بالایی هستند و مرتبط با سایت شما هستند، لینک کسب کنید. در حالی که همه ما میدانیم این کار آسانی نیست.

کار با اینفلوئنسرها به شما کمک می کند بک لینک های با کیفیت تری داشته باشید. اکثر این بلاگرها و اینفلوئنسرها سایت خود را دارند یا به وب سایت های باکیفیت دسترسی دارند. کاربران بسیاری این افراد را دنبال میکنند که باعث آشنایی بسیاری از افراد با کسب و کار شما خواهد شد.

اینفلوئنسر مارکتینگ یک ایده جدید تبلیغاتی

اینفلوئنسر مارکتینگ به معنای دستیابی به مخاطبان مناسب در جایگاه شماست. اکثر مردم به اینفلوئنسرها اعتماد دارند زیرا در زمینه خود تخصص کافی را دارند.

با توجه به موفقیتی که اینفلوئنسرها تاکنون در شبکه های اجتماعی داشته اند، به عنوان یک بازاریاب، باید بیشتر روی اینفلوئنسر مارکتینگ سرمایه گذاری کنید. استفاده از این نوع تبلیغات می‌تواند مشتریان بیشتری برای شما داشته باشد و تعامل و فروش شما را بهبود بخشد.

به طور مداوم محتوا تولید کنید و استمرار داشته باشید

شما باید تمامی خدمات و محصولات خود را به مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی معرفی کنید و به طور مداوم محتوای خوب تولید کنید.

موفق ترین برندها در شبکه های اجتماعی به صورت مرتب و با برنامه ریزی تولید محتوا انجام می‌دهند که باعث می شود مخاطبان خود را راضی نگه دارند. با تولید محتوای مداوم و پایبندی به یک برنامه منظم تولید محتوا به تقویت حضور آنلاین شما در شبکه های اجتماعی کمک می کند.

تمامی پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی از ثبات حمایت می‌کنند. شما باید یک برنامه منظم برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید. حداقل سه پست در هفته یا یک روز درمیان یک پست از خدمات و محصولات خود را قرار دهید.

وقتی از قبل برنامه‌ای دارید، مطمئن شوید که در همان روزهای هفته پست می‌گذارید. به عنوان مثال، هر سه‌شنبه، پنجشنبه و شنبه پست می‌گذارید. همچنین می توانید در همان ساعت از روز پست بگذارید و یک برنامه کاملا منظم برای تولید محتوای خود داشته باشید.

وقتی طبق یک برنامه منظم پست می‌کنید، الگوریتم‌ها بیشتر به پست‌های شما علاقه‌مند می‌شوند و به افراد بیشتری نشان خواهند داد.

با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

محتوای شما برای شبکه های اجتماعی مهم است. اما این کافی نیست که محتوای خود را پست کنید و هیچ کار دیگری انجام ندهید. شبکه های اجتماعی همچنین در مورد ایجاد ارتباطات و تعامل بسیار حساس هستند. بنابراین، باید روابط صحیح با مخاطبان خود را تقویت کنید و به تدریج اعتماد مخاطبان خود را به دست آورید.

برای بهبود روابط خود با مخاطبانتان می توانید از این لیست کمک بگیرید:

 • دعوت به شرکت در گفتگوها و بحث ها
 • کامنت گذاشتن مرتب روی پست ها
 • به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط
 • به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربران
 • سوال پرسیدن و جواب دادن.
 • رسیدگی به دغدغه ها، نگرانی ها، شکایات و انتقادات کاربران
 • به مشتریان خود نشان دهید که از آنها قدردان هستید.
 • از ابزار Google My Business Listing استفاده کنید

طبق یک نظرسنجی معتبر، 97 درصد از مشتریان به دنبال کسب و کارهای محلی آنلاین هستند. بنابراین اگر می‌خواهید در نتایج جستجوی محلی عملکرد خوبی داشته باشید، باید نسبت به نحوه ایجاد فهرست خود در ابزار «Google My Business Listing» مطلع باشید.

تمام اطلاعات مرتبط در مورد کسب و کار خود را به روز کنید، مانند ساعات کاری فروشگاه، شماره تلفن، آدرس کسب و کار، و غیره. به یاد داشته باشید همیشه اطلاعات کسب و کار خود را در فیس بوک و گوگل برای کسب و کار خود به روز و مرتبط نگه دارید.

در این لیست چند اشتباه وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

 • پروفایل خود را در شبکه های اجتماعی عمومی نمی کنید.
 • ایجاد پروفایل در فیس بوک به جای صفحه فیس بوک.
 • آدرس فیس بوک غیر سفارشی سازی شده.
 • از نام کسب و کار خود به عنوان نام توییتر یا نام صفحه خود در فیس بوک استفاده نمی­کنید.
 • آپلود نکردن نام فایل های معنی دار در کانال های شبکه های اجتماعی که به شما در رتبه بندی بهتر کمک می کند.
 • کپی برداری از محتوای سایر وب سایت ها. اگرچه زمان و سایر منابع شما کمی محدود است اما به هیچ وجه از محتوای کپی شده استفاده نکنید.
 • راه حل های مختلفی برای تولید محتوای غیر کپی وجود دارد و استفاده از ابزار های تولید محتوا و استخدام نویسنده برای تولید محتوا از بهترین راهکارها است. اما در صورت اجرای روش های کلاه سیاه برای تولید محتوا و لینک سازی گوگل شما را جریمه خواهد کرد و رتبه های خود را به طور کلی از دست خواهید داد.

لینک های شبکه های اجتماعی خود را تبلیغ کنید

اگرچه شبکه های اجتماعی به عنوان یک لینک خارجی نوفالوو کیفیت لازم برای رتبه گیری را ندارند، اما به اشتراک گذاری محتوای سایت شما از طریق شبکه های اجتماعی می تواند به دیده شدن سایت شما کمک کند.

جدای از آن، اگر افراد محتوای شما را به اندازه کافی جالب و مرتبط با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند، تمایل بیشتری به اشتراک گذاری آن دارند، که به افزایش اعتبار کسب و کار شما و به طور همزمان افزایش دسترسی مخاطبان شما کمک می کند.

با این حال، به نظر می رسد که تعامل اجتماعی در فاکتور رتبه بندی گوگل نقش دارد. طبق گزارش وب سایت Moz، سیگنال های اجتماعی حداقل 3.47 درصد از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را تشکیل می دهند.

اگرچه این درصد کوچک است، اما واقعیت همچنان پابرجاست. گوگل اهمیت مشارکت در شبکه های اجتماعی را تشخیص می دهد. این را نیز در نظر می گیرد، به ویژه در نحوه تعیین رتبه بندی وب سایت ها. بنابراین، محتوایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید اهمیت دارد، به خصوص اگر می خواهید تعامل خود را افزایش دهید. شما همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ لینک های داخلی نیز استفاده کنید.

به دلیل ارتباط آن، شبکه های اجتماعی معمولاً تعاملات بیشتری دارد و به شما کمک می کند تا ترافیک ارگانیک خود را در طول زمان افزایش دهید، زیرا دنبال کنندگان شما آن را در شبکه شخصی خود به اشتراک می گذارند و به افزایش ترافیک کمک می کند.

ادغام شبکه های اجتماعی با سئو

ادغام شبکه های اجتماعی با سئو

شبکه های اجتماعی صرفاً برای افزایش رتبه بندی جستجوی شما به صورت ارگانیک وجود ندارد. شبکه های اجتماعی مزایای دیگری نیز دارد که کسب و کار شما می تواند از آنها استفاده کند. از آنجایی که استفاده از شبکه های اجتماعی رو به افزایش است، در حین ساخت محتوای خود در شبکه های اجتماعی، این موارد گفته شده را در نظر بگیرید.

اگرچه شبکه های اجتماعی و سئو ممکن است کاملاً متفاوت باشند، اما شما میتوانید هر دو روش دیجیتال مارکتینگ را برای بهترین نتیجه با هم ادغام کنید و باهم داشته باشید. بیشتر به این دلیل که این دو به یکدیگر کمک می کنند. به این موضوع فکر کنید که شبکه های اجتماعی شما باید به عنوان توسعه دهنده سئو شما عمل کنند. این به افزایش دسترسی شما، دیده شدن برند، هویت برند و همچنین نفوذ آنلاین شما در بین مردم کمک می کند.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *