انواع بک لینک و تاثیر آن در سئو

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
انواع بک لینک و تاثیر آن در سئو

فهرست مطالب

سایت‌ های زیادی را در نتایج گوگل مشاهده می­کنیم که فقط به واسطه ­ی بک لینک‌ ها به این‌ جایگاه رسیده‌اند، اکثر این سایت‌ ها بدون محتوای خوب و فقط به‌ خاطر بک لینک‌های خود صفحه اول قرار دارند میتوان این نتیجه را گرفت که همیشه بک لینک‌ ها بوده اند که یک سایت را ارتقا بخشیده و گوگل هم به این قضیه اهمیت بسیاری می‌دهد.

حال سوال اصلی این است که چه بک لینک‌هایی از نظر گوگل حائز اهمیت هستند و می‌توانند رتبه­ی شما را بهبود ببخشند؟

 بک لینک یکی از مهم‌ ترین فاکتورهای سئوی سایت است افراد زیادی در ساخت بک لینک برای سایت خود با مشکل مواجه می‌شوند و دقیقاً نمی‌دانند که این کار را چطور باید انجام دهند .

بک لینک زمانی خوب است که منبع آن با کیفیت باشد و از سایت‌ های با کیفیت و مورد اعتماد گوگل، گرفته‌ شده باشد. گوگل سایت‌ ها را براساس فاکتورهای مختلفی مانند پیج رنک، قدرت دامنه، میزان اعتماد و…‌ دسته‌ بندی می‌کند یکی از این فاکتورها پسوند دامنه‌ ها هستند دو پسوند Edu و Gov مورد اعتماد ترین سایت‌ها نزد گوگل می‌باشند؛ چرا که گوگل می‌داند صاحبان این سایت‌ ها اشخاص نبوده و این سایت‌ ها متعلق به ارگان‌ های دولتی و یا مؤسسات آموزشی می‌باشند. به همین داشتن بک لینک از این‌ گونه سایت‌ها اعتبار و آتوریتی سایت شما را نیز افزایش می­دهد.

در ادامه با “راز بک لینک” همراه باشید تا بک لینک‌هایی را که گوگل آن‌ها را نادیده می‌گیرد را با هم بررسی نماییم:

بک لینک ها با دامنه Edu

بک لینک ها با دامنه Edu

سایت‌ هایی که با دامنه Edu هستند مخفف Education یا همان آموزشی می‌باشند و سایت‌ های با دامنه Gov در واقع همان Goverment به معنی سایت­های دولتی هستند. گرفتن بک لینک از این سایت‌ها برای گوگل و موتورهای جستجو ارزش ویژه‌ ای دارد چرا که بک لینک گرفتن از این سایت‌ ها کار آسانی نیست و دوم این‌ که بک لینک‌ های Edu و Gov از نظر گوگل می‌تواند یک منبع طبیعی و واقعی و به‌ دور از اسپم می­باشد و سایت هایی که از این سایت ها لینک دریافت کنند را باارزش می­داند.

بک لینک‌ های Edu به قدری برای سایت شما ارزشمند هستند که سایت‌ ها و نرم‌ افزارهای آنالیز بک لینک تعداد بک لینک‌ های Edu یک سایت را هم به‌ صورت مجزا نمایش می‌دهند، به عنوان مثال پس‌ از بررسی یک سایت اینگونه آمار را نشان می­دهند، که این سایت 200 بک لینک دارد و 20 بک لینک آن از بک لینک‌های Edu هستند.

بک لینک‌های پولی

 هر بک لینکی که رایگان نباشد در دسته بک لینک‌ های پولی یا غیر رایگان قرار می‌گیرد یکی از مزیت‌های بک لینک پولی این است که همانند بک لینک رایگان محدود نمی‌باشد و شما به راحتی می‌توانید در منابعی قوی و قدرتمند لینک سازی کنید، این باعث خواهد شد که شما در نتایج گوگل پیشرفت زیادی داشته باشید و در رتبه های بالا قرار بگیرید.

چرا باید بک لینک ها را از جاهای مطمئن بخریم؟

گوگل به‌ راحتی می‌تواند سایت‌ هایی را که لینک های بی­کیفیت خریداری کرده اند شناسایی نماید. تنها شما نیستید که به فکر خرید بک لینک هستید، بلکه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین که بفکر ارتقای رتبه­ی خود در گوگل هستند این کار را انجام میدهند و سایت های خرید بک لینک را بررسی می­کنند.

نکته ای که در خرید بک لینک باید مد نظر داشته باشید این است که از خرید بک لینک های موقت خودداری کنید، زیرا زمانی که به هر دلیلی شما نتوانید بک لینک خریداری شده را تمدید کنید آن لینک از سایت هایی که بک لینک خریداری کردید حذف می­شود و گوگل این را تشخیص می­دهد و جریمه خواهد کرد.

و در نتیجه رتبه صفحه به‌ طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. و به طبع آن سرمایه‌­ی شما از دست خواهد رفت،‌ در نتیجه شما هنگام خرید بک لینک باید بسیار دقت کنید، و از خرید بک لینک های موقت خودداری کنید. چرا که آن‌ها همیشه تحت نظر گوگل هستند .

بک لینک‌هایی که به‌ صورت ارگانیک و طبیعی و دستی ایجاد می­کنید بسیار با کیفیت‌ می‌باشند. برای این کار، ابزارهای زیاد و جدیدی ایجاد شده‌ اند تا شما را در این راه یاری نمایند این انتخاب می‌تواند هوشمندانه‌ ترین انتخاب برای شما باشد  .

رپورتاژ

ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که رپورتاژ چیست؟ یا هدف از تهیه چنین محتوایی چه چیزی است؟ در واقع هدف اصلی از تهیه چنین محتوایی گرفتن بک لینک از سایت های پربازدید و معروف است، این کار باعث می­شود که یک بک لینک باکیفیت از یک سایت معروف بگیرید و ترافیک و اعتبار سایت شما را افزایش خواهد داد.

رپورتاژ آگهی مورد تأیید بسیاری از سئوکاران می­باشد. اما در مورد رپورتاژ نیز باید این نکته را رعایت کنید که رپورتاژ دائمی بخرید زیرا رپورتاژهای موقت نیز به سایت شما صدمه خواهد زد.

برای این‌ که متن خبر، رپورتاژ شما اثربخشی و کارایی لازم را داشته باشد لازم است که با یک سری اصول و قواعد رپورتاژنویسی آشنایی داشته باشید.

رپورتاژ آگهی یکی از سریع‌ ترین و ساده‌ ترین راه‌ها برای جلب توجه رسانه‌ها و کاربران عام است، که بدون صرف هزینه‌ های هنگفت این کار را می­توانید انجام دهید.

حال سؤال اصلی این است که چرا رپورتاژها تا این اندازه حائز اهمیت است؟ اگر شما محتوای خوبی برای رپورتاژ آگهی خود بنویسید و وقت و انرژی لازم را بگذارید مطمئنا بسیار موثرتر از شیوه های تبلیغاتی دیگر خواهد بود، و هزینه ی معقولی را برای این کار پرداخت خواهید کرد در عوض هزینه های سنگین دیگر تبلیغات.

بک لینک‌های پولی

نکات کاربردی نوشتن رپورتاژ آگهی

نکات بسیار و کاربردی برای نوشتن یک رپورتاژ موثر وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در مرحله ­ی اول باید عنوان رپورتاژ را کوتاه، جذاب انتخاب کنید، برای این کار حتی از نویسندگان خبره و باتجربه ای که در این زمینه اطلاعات دقیقی دارند کمک بگیرید. محتوای رپورتاژ شما نباید از یک صفحه بیشتر باشد.

لینک‌ از دایرکتوری ها

لینک‌ از دایرکتوری ها

دایرکتوری یک نرم‌ افزار کاربردی یا مجموعه‌ای از نرم‌ افزارهای کاربردی است که وظیفه ذخیره‌ سازی و سازماندهی اطلاعات مربوط به کاربران و منابع یک شبکه رایانه‌ ای را برعهده دارد.  یک سرویس دایرکتوری که سرویس نام‌ گذاری نیز نامیده می‌شود مانند یک نقشه راهنما عمل می‌کند و منابع شبکه و آدرس‌ های مربوط به آن‌ ها را  به شبکه شما مرتبط می‌کند. با استفاده از دایرکتوری هایی از نوع سرویس نام‌ گذاری کاربر نیاز ندارد تا آدرس سایت شما را به‌ خاطر بسپارد چرا که تنها نام منبع کافی‌ است تا محل آن را پیدا نماید. فرآیند طراحی دایرکتوری معمولاً دارای مجموعه‌ای از قوانین است که چگونگی نام‌ گذاری و شناسایی منابع شبکه را تعریف می‌کنند .

گوگل، نسبت‌ به سال‌های قبل بسیار پیشرفته‌ تر شده و به‌ راحتی می‌تواند دایرکتوری های نامربوط را شناسایی کرده و این لینک‌ های دایرکتوری را نادیده بگیرد در واقع لینک‌های بی‌ کیفیت، کیفیت سایت شما را پایین می­آورد و از ارزش آن می‌کاهد هرگز اطلاعات شرکت خود را به دایرکتوری های نامربوط ارسال نکنید تا توسط گوگل جریمه نشوید.

در این شرایط بهتر است چه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم درصورتی‌ که تازه شروع فعالیت کرده‌اید و نمی‌دانید چه کاری انجام دهید، از یک استراتژی بازاریابی از قبل ساخته‌ شده براساس بهترین شیوه‌ ها و دستاوردهای سئو استفاده کنید.  این ابزار به شما توصیه می‌کند که چگونه پروفایل بک لینک خود را بسازید و از چه دایرکتوری هایی استفاده کنید .

لینک‌ از مقالات و محتواهای نامربوط

یکی از بهترین راه‌ ها برای گرفتن بک لینک، ایجاد لینک‌ ها از طریق محتوای با کیفیت و یونیک می‌باشد. اما همیشه باید این نکته را در نظر بگیرید که از محتوا را فقط برای ایجاد ترافیک و دریافت لینک تولید نکنید، اگر محتوای شما یونیک و غیرتکراری باشدو از این طریق لینک بگیرید تاثیر زیادی بر رتبه ی سایت شما در گوگل خواهد داشت و ترافیک سایت شما را بالا خواهد برد.

در واقع گوگل از این شاخص‌ ها برای نادیده‌ گرفتن بک لینک ها استفاده می‌کند، چرا که اگر شما از لینک‌های تکراری و بی‌ کیفیت استفاده نمایید و استراتژی محتوایی خوبی را به کار نبرید گوگل به‌ راحتی آن‌ها را نادیده گرفته و محتوای شما را نامربوط و  بی ارزش میداند.

نکات مهم استراتژی محتوا جهت لینک سازی

در قدم نخست باید بدانید که محتوای با کیفیت را دقیقاً برای کاربران خود تولید کنید و سعی در رفع نیازهای کاربر خود باشید، هرگز یک محتوا را در منابع مختلف پست نکنید!! سعی کنید مطالب مناسب و مربوط به حوزه ی سایت خود را منتشر کنید، در غیر اینصورت گوگل چنین پست هایی را نادیده می‌گیرد.

درصورتی‌ که به سایتی شک دارید سعی کنید که از لینک گرفتن در این سایت خودداری کنید، چرا که نه‌ تنها این کار هیچ فایده‌ ای برای سایت شما ندارد، بلکه ارزش و سئو سایت شما را پایین آورده و از رتبه شما می‌کاهد.

لینک هایی که با استفاده از اسکریپت و لینک بیلدر ایجاد میشود

لینک هایی که با استفاده از اسکریپت و لینک بیلدر ایجاد میشود.

اگر وبمستر هستید پس حتما با اسکریپت آشنا هستید. اسکریپت قطعه کدی است که ممکن است با زبان‌ های برنامه‌ نویسی مختلفی کد نویسی شده باشد و همچنین گستردگی و تعداد خطوط آن می‌تواند از چندین خط به چندین هزار خط برسد.

شما باید بدانید که استفاده از ابزارهای لینک سازی یا همان لینک بیلدر، که از طریق استراتژی‌های محتوای مؤثر ایجاد می­شود به شما توصیه نمی‌شود، به این دلیل که شما هرگز تشخیص نخواهید داد که در بین بک لینک‌هایی که دریافت کرده‌اید چند بک لینک با کیفیت و چند بک لینک بی کیفیت وجود دارد.

شما ممکن است لینک‌ های بی‌ کیفیتی را دریافت کنید و راهی برای حذف آن‌ها نداشته باشید. هنگامی‌ که از متخصصان لینک بیلدینگ نیز کمک می‌گیرید، حتما باید دقت کافی را داشته باشید چرا که آن‌ها ممکن است ندانند که شما چه استراتژی دارید و چه خدماتی را به شما بدهند.

به همین دلیل ممکن است کیفیت سایت شما پایین بیاید. در نتیجه گوگل نیز رتبه‌ سایت شما را کاهش داده و ترافیک سایت شما کم خواهد شد. نه تنها لینک هایی که وارد سایت شما می‌شوند حائز اهمیت هستند ، بلکه لینک هایی که از سایت شما خارج می­شوند و به سایت های دیگر داده می­شود نیز نیازمند تحلیل و بررسی بیشتر می­باشند.

احتمالاً تا به‌ حال به این‌ موضوع برخورده‌ اید که گوگل لینک‌ هایی را که دارای کیفیت و رتبه‌ بندی بالا هستند نیز نادیده بگیرد، مثلا لینکی که در فوتر صفحه قرار گرفته باشد،  هر چند هم با کیفیت باشد و محتوای مقاله را هم به‌ خوبی توضیح داده باشد شاید گوگل آن را نادیده بگیرد. اگر به هر دلیلی لینک‌های بی‌کیفیت دریافت کردید بهتر است آن را Disavow  کنید یا آن را به‌ طور کامل حذف نمایید.

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *