بک لینک های با کیفیت چه تاثیری در سئو سایت شما دارد؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
بک لینک چیست

فهرست مطالب

تاثیر بک لینک های با کیفیت در سئو

تا به حال به این فکر کرده اید که تاثیر بک لینک های با کیفیت در سئو چیست؟ ممکن است بارها به گوشتان رسیده باشد که بک لینک های با کیفیت، تاثیر بسزایی را بر وب سایت شما خواهد داشت.

همان گونه که در مطالب قبلی سایت راز بک لینک ذکر نموده شده، بک لینک ها نه تنها سبب بالا بودن رتبه سایت شما در گوگل می­شوند، بلکه؛ میزان ترافیک سایت شما را افزایش داده و بازدید های مفید از سایت شما بیشتر خواهد شد و همچنین مخاطبان سایت شما بیشتر خواهد شد.

آیا میتوانیم بک لینک های بی کیفیت را تشخیص دهیم؟

حال سوال اصلی این است؛ که آیا شما توانایی تشخیص بک لینک های با کیفیت از بک لینک های بی کیفیت را دارید؟ در قدم نخست تشخیص این دو گزینه از یکدیگر برای سایت شما بسیار حائز اهمیت است. ما در ادامه قصد داریم شما را در جریان اطلاعات بیشتری بگذاریم، پس با ما همراه باشید.

شما قبل از شناسایی و کسب اطلاعات بالاتر درمورد بک لینک های با کیفیت باید بدانید که  بک لینک چیست؟ بک لینک که با نام های لینک داخلی، لینک یک طرفه و یا حتی لینک ورودی معرفی می­شود؛ به لینک یک وب سایت در صفحه سایت در صفحه دیگر می­گویند.

در واقع بک لینک ها از مهم ترین عامل های موفقیت سئوی هر سایتی محسوب می­شوند. برخی از افراد تصور می­کنند ساخت بک لینک بسیار آسان است، در حالی که چنین نیست و نیاز به شناخت روش ها و استراتژی لینک سازی و پیروی از قوانین گوگل در رابطه با کیفیت بالای بک لینک دارد.

بد نیست بدانید که متاسفانه نداشتن چنین اطلاعات کافی، به برخی از سایت ها ضربه های بزرگ و سنگینی را وارد خواهد نمود و دریافت بک لینک های بی کیفیت باعث افت رتبه سایت خواهد شد. بنابرین شما به عنوان مدیر سئو سایت، شناسایی و رد کردن بک لینک های مخرب را در دستور کار خود قرار دهید.

بک لینک چیست؟

به راستی بک لینک چیست و تاثیر بک لینک های با کیفیت در سئو چیست؟ بک لینک، لینکی است که از یک دامنه به دامنه دیگر اشاره می­کند. برای وب سایتی که لینک می­دهد، لینک خروجی و برای وب سایت که لینک دریافت می­کند، یک لینک ورودی به حساب می­آید. بک لینک به لینک های ورودی به وب سایت شما از سایر سایت ها گفته می­شود، به عبارت دیگر و واضح تر، هنگامی که در یک صفحه وب، آدرس وب سایت شما به صورت لینک متنی یا تصویری قرار داده می­شود به طوری که با کلیک بر روی آن، کاربر به وب سایت شما منتقل می­شود، آن لینک به عنوان بک لینک در نظر گرفته می­شود.

به طور مثال اگر شما در حال نوشتن یک پست با مضنون روش های نگه داری گل های آپارتمانی هستید، و وب سایت دیگری نیز انواع گل های آپارتمانی را معرفی کرده است، می توانید لینکی را به آن مقاله درج کنید. انجام چنین فرایندی بازدیدکنندگان را مشتاق می­کند که به آن سایت مراجعه کرده و مطالب آن سایت را مطالعه نمایند، در واقع چنین عملی برای سایت شما نیز اتفاق خواهد افتاد. سایت های دیگر نیز  چنین کاری را با سایت شما انجام می­دهند و در طی این فرایند بازدید سایت شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت.

گوگل وب سایت ها را بر اساس کیفیت آن ها رتبه بندی می­کند، از همین رو توصیه می­شود برای اینکه گوگل سایت شما را شناسایی کرده و بتواند به افراد بیشتری معرفی کند، بک لینک ها را از سایت های معتبر و رتبه بالا دریافت کنید؛ چرا که کیفیت مهم تر از کمیت در سایت شما است.

انتخاب شما کدام است! بک لینک های با کیفیت یا بک لینک بی کیفیت؟

بک لینک های با کیفیت یا بک لینک بی کیفیت

درست متوجه شده اید! بین بک لینک های با کیفیت و بک لینک های بی کیفیت تفاوت های بسیاری وجود دارد، هنگامی که صحبت از بک لینک می­شود، رتبه بندی سایت شما در گوگل، اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که شما دارای وب سایتی با بک لینک های بی کیفیت دارید، به همان میزانی که شما برای سایت خود وقت گذاشته اید، بازدید و رتبه خواهید داشت. باید بدانید که برای شناسایی کیفیت بک لینک ها دو عامل نقش اصلی را ایفا می­کنند؛ یکی اعتبار و دیگری ارتباط است.

قبل از هرچیزی باید بدانید که یک سایت لزوما نیازی به داشتن مقادیر بالایی از هردو عامل بالا را ندارد، به طور مثال، یک لینک می­تواند از نظر ارتباط قوی باشد، ولی از نظر اعتبار، اعتبار ضعیفی داشته باشد اما در عین حال یک بک لینک بسیار با کیفیت به شمار برود. از همین رو، یک لینک می تواند اعتبار بالایی داشته باشد، در حالی که از نظر ارتباط ضعیف باشد، جالب است بدانید این لینک همچنان می­تواند مزایای فوق العاده ای برای رتبه بندی شما ایجاد نماید. در یک دنیای ایده آل ، تمامی بک لینک هایی که شما دارید، می توانند از مقادیر بالایی شامل هردو عامل باشند، اما چنین امکانی طبیعی نیست، سایتی که تنها لینک های پر اعتبار و ارتباط دریافت می­کند از نظر گوگل غیر طبیعی و شک برانگیز می­باشد. در ادامه مواردی که در شناسایی بک لینک ها نقش مهمی را ایفا می­نمایند را بررسی می­نماییم؛

آتوریتی

آتوریتی در بین سه موارد ارتباط ، آتوریتی و اعتبار قوی تر می­­باشد، قدرت لینک با میزان بک لینک ها و بک لینک های صفحه ای که یک لینک در آن قرار دارد، مشخص می­شود. قدرت در واقع توسط UR (رتبه URL) در Ahrefs  و توسط PA در Moz  مشخص می­شود. اگر مقاله ای دارای 300 بک لینک باشد و سپس به سایت یا صفحه شما لینک ­دهد، در این صورت شما یک بک لینک قدرتمند دریافت نموده اید. همچنین هر چه تعداد لینک های فالو خروجی هر صفحه ای پایین تر باشد، بک لینک از آن قدرت بیشتری دریافت خواهد نمود. همانطور که در بالا اشاره نموده ایم  یک بک لینک با قدرت کم، اما با اعتبار و ارتباط بالا همچنان می­تواند یک بک لینک بسیار با کیفیت محسوب شود.

ارتباط

آتوریتی سایت

ابتدا قبل از هر چیزی باید بدانید که میزان ارتباط یک بک لینک با محتوای صفحه، المان های سئو داخلی و موضوع کلی وب سایت لینک دهنده بستگی دارد. در صورتی که کلمات کلیدی یا کلمات کلیدی مرتبط سایت مقصد می­تواند در دامنه سایت لینک دهنده، تگ تایتل، متا دیسکریپشن تگ های H، URL و محتوا وجود داشته باشد، که در نتیجه ارتباط موضوعی بک لینک نیز افزایش خواهد یافت. اگر هم ارتباط بک لینکی کم باشد، باید قدرت و اعتبار بالایی داشته باشد.

اعتبار

اعتبار کمی پیچیده است، اما عموما با قدرت کلی مشخصات بک لینک یک دامنه همراه با عوامل مبهم تر مانند اعتماد تعیین می­شود.

بک لینک های با کیفیت چگونه بدست می آیند؟

بک لینک ها به عنوان یک عامل حیاتی رتبه دهی گوگل در آینده باقی خواهند ماند، اما در حال حاضر ساخت لینک موثر است به معنی اعتماد و محبوبیت است. بک لینک های با کیفیت برای دست یابی نیازمند تلاش بسیاری هستند، همچنین معمولا از سایت های بسیار معتبر بدست می آیند.

روش های مختلفی برای کسب بک لینک های با کیفیت وجود دارد، به طور مثال شما می­توانید از سایت های خبری یا برند های معروف و معتبر دریافت کنید، در هر صورت شما می­توانید توانایی ها و تخصص سایت خود را از طریق بک لینک ها در تمام گوگل معرفی کنید و بازدید بالایی را کسب کنید. شما با داشتن بک لینک با کیفیت برند و خدمات خود را بهتر معرفی خواهید نمود و همواره از فروش بالایی نیز برخوردار خواهید بود. ترافیک بالای سایت یعنی رشد سایت در رتبه بندی گوگل و معرفی بیشتر آن.

بک لینک بی کیفیت چیست؟

بک لینک بی کیفیت چیست

در تمامی کسب و کار ها و مشاغل افرادی هستند که در تلاش اند که از روش ها و راه های نامناسب به نتیجه برسند. در طی چندین سال گذشته سایت هایی ایجاد شده اند که خرید و فروش لینک را انجام می­دهند. اما چنین روشی متاسفانه اصولی و طبق الگوریتم های گوگل نبوده و برای سایت های هدف دردسر ساز می­باشد. گوگل کیفیت بک لینک ها را ارزیابی می­کند و بسته به کیفیت آن ها امتیازی را خواهد داد.  در بک لینک سازی به صورت خرید از سایت های فروش لینک، لینک سایت مذکور در ده ها سایت قرار خواهد گرفت، در بین این تعداد بی شک سایت های اسپم نیز قرار دارند، همچنین سایت هایی هستند که ممکن است هیچ ارتباطی به سایت مورد نظر نداشته باشند. از همین رو کیفیت بک لینک سازی کاهش خواهد یافت، این بک لینک های بی کیفیت هستند که نه تنها تاثیر مثبتی را ارائه نخواهند داد، بلکه ممکن است باعث پنالتی شدن سایت شوئد.

استفاده از خبرنگاران و وبلاگ نویسان

یکی از راهکار های موثر برای قرارگیری در رتبه های بالا از گوگل، ایجاد بک لینک از وبلاگ های معتبر و پر بازدید است. برای انجام چنین کاری شما می­توانید از سرویس رایگانی به نام Help a Reporter out استفاده کنید. استفاده از راهکار های موثر و کارآمد می­تواند تاثیر بسزایی را در رسیدن به صفحات اول گوگل ایفا کند.

رعایت اصول و قواعد مقاله نویسی

از بهترین و موثرترین راه ها داشتن محتوای اصولی و جذاب و خوانا است، چرا که با این روش شما به راحتی در رتبه های بالا از گوگل قرار خواهید گرفت و ترافیک سایت خود را افزایش خواهید داد. در طی تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته، نشان می­دهد که گوگل به راحتی سایت هایی را که محتواهای کارآمد و کوتاه تری دارند بهتر می پسندد. شما می­توانید محتوای کوتاه تر، اما مفیدتری را منتشر کنید تا گوگل هم با ارزیابی های خود متوجه مفید بودن محتوای سایت شما شود و در نهایت افراد بیشتری از سایت شما دیدن نمایند.

استفاده از استراتژی و تکنیک های برند

استفاده از این روش نیز همچون موارد بالا موثر خواهد بود، شما برای اجرای این روش باید یک روش یا تکنیک منحصر به فردی را ایجاد کنید و سپس سعی کنید از این نام و استراتژی نام ببرید تا از این طریق بتوانید سایت خود را به بهترین شکل ممکن در گوگل به نمایش بگذارید و ترافیک سایت خود را نیز به طور مستقیم بالا ببرید. در مرحله آخر نیز این استراتژی را باید به صورت یک پست وبلاگی منتشر کنید.

ایجاد لینک از منابع قدیمی

ممکن است در نگاه اول تصور کنید که این یک راه حل آسان می­باشد، در حالی که باید بدانید به همان میزان که این روش موثر است، وقت گیر نیز خواهد بود. شما برای پیاده کردن این روش شما باید دنبال سایت هایی باشید که نام خود را تغییر داده و یا به URL جدید منتقل شده اند، شما در گام بعدی باید، به این موضوع پی ببرید که کدام یک از سایت ها به سایت های قدیمی بک لینک می­دهند، در این صورت شما می­توانید قدم مهمی را بردارید، چرا که این امکان برای شما ایجاد خواهد شد تا با تمام افرادی که همچنان به منابع قدیمی لینک می­دهند در ارتباط باشید و سایت خود را پیشرفت دهید.

افزایش بک لینک های مرتبط

همانطور که لینک ها یک عنصر مهم موفقیت در افزایش سئوی سایت و موتورهای جستجو هستد، پس بسیار حائز اهمیت است که یاد بگیریم چگونه لینک های با کیفیت ایجاد کنیم و بک لینک ها را افزایش دهیم. ایجاد لینک های با کیفیت بالا برای سایت شما لازم است چرا که این لینک ها رتبه سایت شما را تعیین می­نمایند. همچنین جالب تر از آن، این است که لینک های مناسب و با کیفیت اعتبار و آتوریتی وب سایت شما را افزایش خواهد داد.

حال که به تاثیر بک لینک های با کیفیت در سئو پی بردیم بهتر است که همین الان برای ایجاد بک لینک های با کیفیت و دستی اقدام کنیم، برای این کار میتوانید از تیم راز بک لینک مشاوره بگیرید و اقدام به خرید نمایید،  تا رسیدن به صفحه ی اول گوگل ما در کنار شماییم.

 

تحریریه راز بک لینک

تحریریه راز بک لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *